Halk agzinda ki adi bogma rakidir. Felaket sikertir. Adana da cokca içilir.
bağ komşumuz sayesinde ilk defa tattım ve hayran kaldım. kendi yiyip içeceğini kendi yetiştirenlere her zaman hayranlık beslemişimdir. işin sırrı sultaniye üzüm kullanmakmış dediğine göre, yapımı ise oldukça zahmetli. keyif adamı olmak gerekiyor uğraşabilmek için. bir de emekli olmak şart.

hazır aldığımız rakıların çoğunun kalitesiz malzemeden yapıldığı, kâr elde edebilmek için hileler kullanıldığı, büyük bir ticari hacmi olduğu için bu tip firmalara çok müdahale edilmediği şeklinde bilgi verdi. adam ülkemizin sayılı üniversitelerinden birinde genel sekreterlik yapmış. yani boş adam değil, okumuş adam.
Çok ağırdır. Yakar, parçalar bağrınızı.

(bkz: Boğma rakı)
marka adını köroğlu yapmanız tavsiyemdir.
bildiğim kadarıyla belli bir litrenin üzerinde ev yapımı rakı ile polis baskınına falan uğrarsanız kaçak içki üreticisi muamelesi nedeniyle devletle başınız belaya girebilir. hele hele o içkiyi sattığınız ispat olunursa külliyen geçmiş olsun.* ama ihtiyacı kadar yapıp içene rahatlıkla afiyet olabilir. bulgaristan göçmenleri arasında yaygındır. ayrıca boğma diye tabir edilen rakı dışında da çeşitleri mevcuttur. anason katıp bildiğimiz yeni rakı kıvamı ya da anasonsuz farklı lezzerler; üzüm dışında meyvelerle de yapılanları vardır. * dışardan alkol eklemeden meyvenin şekerinin fermante olmasıyla yapılması makbuldür. tek sorun eğer ölçüm yapma imkanınız yoksa biraz sert bir rakı elde edebilir, içince de yamulabilirsiniz. * devletin alkol fiyatındaki politikası devam ederse daha çok artar evde rakı yapan sayısı.
Hayatımda bu kadar salak bir bilgi görmedim.
Fermantasyonsuz rakı yapılmaz.
Etil alkol ile rakı yapıyor herif haha.
boğma rakıdır. kokusu daha keskinmiş öyle diyollar.
bildiğin rakı uzun süre hava almayan kapalı ortamda kalarak ortaya çıkan fermantasyon sonucu, yani uzun bir sürecin sonunda oluşuyor.
öyle dışarıdan kolonyalık alkol falan alınıp içine eklenerek yapılamaz.
Kör kalmaya neden olabilecek imal rakidir.
Bir karışım değildir. diğer alkollü içkiler gibi karbonhidratlı şekerli özün fermente edilerek alkole dönüştürülmesi ve çeşitli işlemlerden geçirilmesi ile yapılır. Detayını zaten bir çok site yazıyor. Ancak Rakı yapımı çok detaylıdır. herkes yapamaz. Ama herkes şarap yapabilir. Boş verin siz en iyisi şarap yapın.
Sen sahte rakı anlattın bize resmen adamın amına koyar bu kör eder.
etanolle mavi rakı yaptım.
(bkz: stay out of my terratory)
(bkz: i m the danger)
Yahu adam migrostan aldığı etil alkolle tarif veriyor. Etil alkol yani etanol gıdada ve ilaçta kullanılır ve içilebilir.
Zehirli olan metil alkol yani metanoldür.
Evde kendiniz damıtarak saf etil alkollü rakı elde edemezsiniz. Bir miktar metil alkol karışır. Bu da zararlı olabilir.
Bu yüzden damıtmak yerine hazır sertifikalı etil alkol ve anason yağıyla rakı yapmak gayet güvenlidir.
Açın ilk maddeye bakın.
(bkz: etil alkol)
Hem cahil hem ukala olup tırlattırmayın insanı.
Etil alkol ile vodkayı duydum da rakı pes doğrusu.
nerde benim mavi ispirtom? sorusunu sorduran rakı cinsi.
evde bira yapılır da rakı nedir a q. ölmeye meyilliysen ispirto iç birader millete akıl veriyor birde.
Distile edilmeden meyve kullanılmadan rakı yaptı adama bak. Çayına da etil alkol katıyordur.
Adana'da genelde aygaz bayilerinde satılır litresi 15 16 lira, tanıdıktan almakta fayda var. Arap bir eş dost lazım güzeli için.
Keçi boynuzlu olanı çok ağır çok güzel.
yaklaşık 1 yıl öncesine kadar rakı içmezdim ben.
benim bir eniştem var. kafa adamdır. çocukken bana ilk bira veren kişi. yeri doldurulamaz.
neyse.
bu eniştem (başka da yok zaten) pahalılıkla baş edemeyince rakı yapmaya başladı.
bir deneme için ikram edince hoşuma gitti. normal piyasa nallarından daha lezzetli. şimdi müptela oldum.
kilo yapıyor meret. berbat bir durum. ben şarap insanıydım ve zayıftım. lanet olsun kader.
gayet lezzetli rakıdır. mahir ellerde muhabbetin çilingiridir.
ev yapımı şaraptan daha zahmetli bir olaydır.
2,5 litre rakının üretim maliyeti 65tl...pasalar gibi iciyoruz cok şükür. Yaşasın biotekno.
Kendin yapiyorsan ya da guvenilir titiz bir tanidigin yapiyorsa fabrikasyon rakidan kat kat iyidir.
Litresi 30 liraya mal olan...
Yeni rakının litresi ise 219 lira.
Aradaki farkı buyurun görün.
Şu an içtiğimdir. Ama neyi yanlış yaptım anlamadım viski olmuş bu. Allahtan çikolata vardı evde.
Rakı keyif içkisidir, ev yapımı falan olmaz.