bugün

cinsiyet olarak eve gelip gelmemeyi tetikleyen kişilerdir.
en çok ihtiyacınız olduğu anda, sizi yarı yolda bırakan kişi.
gereksiz olduğunu yediğin kazıktan sonra anladığın kişi...
önemlidir. bazen sığınacak bi liman bazen yanlız bırakmanız gereken bi asi bazende kendinizi sorgulamak zorunda bırakan yan odada uyuyan insan. ama doğru kişilerse gercekten tadından yenmeyecek ortamlardır. iyiki varlar bundan sonrada olsunlar diyeceğim kardeşlerim iyiki varsınız.
(bkz: oda arkadaşı)
ev arkadaşı yüzünden kurdeşen bile dökülür sevgili sözlükçüler.

(bkz: ben bunu gördüm)
sevgilisinin bilgisayarına key logger yüklemeyi aklına getirebilecek kadar sapkın insanlar olabilirler kendileri.
yaşanılması gereken arkadaşlık.
her şey gayet iyi iken aynı eve çıktıktan sonra saçını başını yolmak isteyebileceğiniz insan.
sinir hastası olmanıza sebebiyet veren kişidir. hele de oyunculuk bölümündeyse ne ev arkadaşı, ne arkadaş, ne dost olur.
(bkz: ben bunu gördüm)
içi boş kara deliktir. katil olma isteğini su yüzüne çıkarır, şiddete yöneltir . an itibari ile tarık mengüçten yemekteyiz programına geçmiştir. atsan atılmaz, satsan satılmaz lan. seviyoruz da bir yere kadar. arkadaşım tv yi parçalatacaksın bana.
aşk acısı çektiği zamanlarda odasında kendine ait bir habitat kurar. yüzü ancak haftada bir görülür.
(bkz: kardeşten öte)
üç kişi kalınan bir öğrenci evinde birinci kişi öznedir, ikinci kişi öznenin dostudur, üçüncü kişi kiranın üçte biridir.
öğlen saatlerinde salonda kitap okurken bırakıp odanıza ders çalışmaya gittiğinizde akşama doğru odanızdan çıkıp ne yapıyor diye yanına gittiğinizde karanlıkta, kitapla arasındali mesafe 3cm olmak koşuluyla kitap okumaya devam ederken bulabileceğiniz candost. Karanlıkta ben onu göremezken o o kitabı nasıl okuyordu hala anlamış değilim *
Titiz olanın arkasını topladığı * , becerikli olanın yemeğini yaptığı *, sigara içenin otlakçısı *, parası olanın yancısı *, çalışkan olanın ders notu fotokopicisi * , çapkın olanın zoraki bacanağı * ... (bkz: kulliyen zarar)
kendisinin ''kahve içer misin'' sorusuna olumlu yanıt verdiğinizde ''e hadi bana da bi sade yap'' diye ekleyen üçkağıtçı versiyonları mevcuttur bunların.
-lan geçen kafeye gittim 20 lira verdim yeminle.
+git o paraya meyve al ye.
-sonra arkadaşlarla kebapçıya gittik 15 lira da ordan.
+o paraya 1 kilo et al ye.
-kebapçıdan çıktık bowlinge 14 lira da ordan.
+o paraya ekmek al ye.
-sonra taksiyle eve geldim 12 lira da ordan.
+o paraya et alınır. al ye.
-ismet.
+ha?
-yarramıyeoooooo.
Elinle değil, gözünle ekmek seçmeye benzer. iyi seçtiysen iyi gider.
sorunlu bir hayat .
insanın en iyi dostu olma vasfını hakedebilecek insandır.
fakat en uyumsuzu buldunmu yandın azizim. ben öyle yaptım. allah belanı versin ev arkadaşı!
tam bir karın ağrısı.
uyku konusunda son derece hassas olan usodabadanın cinnet sebebi.
ilk önce algılayışıma gelelim efenim.
tuvalet musluğundan tuvalet tasına su damlamasını 80 desibel,
kapı açılmasını 90 desibel,
yan odada sevgilisiyle konuşan pavarottinin avazını 120 desibel,
sümkürmesini 100 desibel,
homurdanmasını 60 desibel olarak duyuyorum. ve en son genizden getirip balgam atmasını duyamıyorum artık. o derece.
ve bu adam... evet bu adam gece 3'de uyanıp tuvalete giriyor. 15 dakika kesintisiz tam gaz musluk sesi... eyvallah. ama çıkınca 20 dakika el sabunluyor yau! ulan eline mi sıçtın! sonra dakikalarca sümkürüyor, kalanını da balgam yoluyla atıyor. sonra bitirip yarım kapatım gidiyor musluğu. şıp...şıp... yuynmuyor arkadaş. neyse en azından uyudu diyorum, paaat! adam o anda gelip son balgamını da atıyor. küfrederek kalkıp musluğu kapatıyorum iyice. tam yatağa geçiyorum başka bir hans alıyor lavaboyu... gece uyuyamıyorum yani. bunların yüzünden.
sabah da saat 8'de pimapen taktıran komşulardan balyoz ve matkap sesleri, karnı acıkan çocukların "aaaaaannnnneeee, aaaannnneeee..." den oluşan sonsuz kombinasyonlu bağırtıları ile cabelleniyorum... uyuyamıyorum...
bornovada ev tutmak için hala aradığım zat-ı muhteremdir.

lan çıkın birinizde gel beraber ev tutalım desenize.
baskın bir karaktere sahip olup da öyle olduğunu reddeden biriyse, ortak yaşamı çekilmez hale getiren insandır.
sıçtıktan sonra sifonu çekmediği için kızdığımda;

- sifonu çeksene lan!
+ sen sabah okula giderken yatağını topluyon mu?

diyerek kendini savunabilen mucize adam. tekrar yapacam hesabı; lakin tuvalet odanda değil yeğen.