bugün

entry'ler (91)

renkler herkes içindir

yedi sekiz defa izledim. paylaşırım da ben bunu. ama anlamadığım için soruyorum; tıkladıkça ücretsiz yüklenmesinin mantığı nedir sözlük? cehaletime dur demek için olaya açıklık getiren olsa keşke.

ama bizim uefa kupamız var

evet bu ülkede sadece galatasaray aldı bu kupayı. saygı duyulası bir durum. ancak bu, şu anda kümede kalma mücadelesi vermeye yaklaşmış bir takım olduğu gerçeğini değiştirmiyor. hatta durumu daha da trajik kılıyor.

not: galatasaraylıyım.

konuş konuş dinlemiyorum zaten

karşıdakinin konuşmasına engel olunamadığı anlarda, bu cümleyi içinizden üç kere tekrar ediniz ve ardından derin bir nefes alınız. bir nebze olsun huzur verir.

kayseri park

kayseri forum açıldığında bütün cazibesini kaptıracağı dedikoduları gündemde olan cazibe merkezi.

hoşa giden şarkının adını bilmemek

şarkının ismi öğrenilene kadar şarkıya aşık yaşatır. tabi ki her aşk hikayesinde olduğu gibi ''kavuşunca aşk olmaz!''. ismini öğrendiğin şarkıyı hevesle derhal loop a alırsın, bir süre sonra dinleye dinleye bıkarsın. herhangi bir şarkı olur sonra. hayat rutin bir yerde be sözlük!

fizy

bugün sabahtan beri beni ayar etmiş sitedir. sitede sorun mu var bilemedim. bir fikri olan iletse keşke.

edit: site gayet sağlıklıymış efendim. tamamen bilgisayarla benim aramda olan inadın ürünüdür sorun.

edit2: bilgilendirme için sukere teşekkürü borç bilirim.

yayık ayranı

her türlü ızgara çeşidinin yanında ilk aranandır.

kilolarıyla barışık şişman kız

aslında kilolarıyla barışık şişman kız rolü yapıyordur.

ezel

--spoiler--

mayıs temmuzu satmadı da, temmuz mayısı öldürttü ya; içim yandı be sözlük! yalansın dünya, hayınsın dünya...

--spoiler--

sabri sarıoğlu

empati kurmayı denedikten sonra öyle eleştirilmesi gereken futbolcu.

sevgilin varsa

(bkz: ergenlerin sözlüğü foruma dönüştürme şenlikleri)

saçmalayan yazarların ilgi görmesi

kesinlikle kısır döngüdür. saçmalayanı bulunca ''kötülersem saçmalamayan düzgün yazar olurum.'' haklı mantığı ile herkes üzerinden prim yapmak ister; ki saçmalayan esas kahraman kendisi de herkes üzerinden prim yapar. tam da bu yüzden sazan avı diye birşey vardır.

arda turan

medya tarafından sırtından vurulmalara idmanlıdır. artık vursan da ölmem levelına atlamıştır.

depresyon

indirme, çökme anlamına gelir. günümüzde sıkça psikolojik depresyon kastedilerek kullanılır. oysa kaslar da deprese edilir, solunum depresyonu da olur vesaire.

yalnızlık ömür boyu

bir sarı laleler değil.

olası gazete isimleri

(bkz: anket kusan nesiller)

gelmiş geçmiş en iyi türk dizisi

(bkz: hanım koş gençler anket tertiplemiş yine)

beş vakit ibadet yaparsan tabi ki çağdışı kalırsın

bizler geri kafalıyız tabi, düşünemiyoruz böylesine çağdaşça. oysa namaz kılarak vakit kaybetmediği için (!) teknolojiyi ve gündemi takip eden şahane gençler mutlaka bilimsel çalışmalarda ülkemizin göğsünü kabartacaklardır ve emin olun ''TBMM başkanı kimdir?'' sorusuna derhal doğru yanıtı verecek kadar da her birşeyin farkında çocuklardır. müziktir, internettir, geceleri alemlere akmak falan bunlar zinhar zaman kaybı olmayıp, kişinin bilgi ve ilmini ziyadeleştirir. yazık, keşke bilebilseydiler.(!)

arda turan

forma konusundaki isyanında haklıdır. küfür elbette çirkin birşeydir. lakin adamın tepki gösterdiği konuda hakkı var. gerçekten rakip taraftara dalga geçmesi için malzeme veriliyor bu formalarla. özellikle son birkaç sezondur mercan rengiydi, pembeydi, turuncuydu derken iyice sapıttılar. iki sezon evvel de mor forma vardı, bir sürü dalgası geçildi yine. merak ediyorum, kim seçiyor bu formaları? yönetimde cemil ipekçi falan var da biz mi bilmiyoruz?

burası seks otobüsü değil diyen iett şoförü

bu şoför sayesinde öğrendik ki; sözlük yazarlarına bulaşmayacaksın aga! şaka maka sosyal medyanın bazı durumlarda böyle de hızlı bir şekilde sesini duyurmaya yaradığını bir kez daha gördük.