bugün

entry'ler (615)

40 yaşında olup 19 yaşında çıtırla çıkan tip

kırklık adam on dokuz yaşındaki bir kıza cinsel ve enerji anlamında yetemez. kız da karakter ve olgunluk anlamında eksik kalır ancak paranın geçeceği bir ilişki olur bu.aslında içten içe yetersiz hisseden erkek yönetme ve hava atma dürtüsünü tatmin eder; kadında erkeğin parasını yer.ezik sözlükçülerde bunu savunarak aklınca yüz bulamadığı türk kızından intikam alır, happy end.
not: istisnai aşkları tenzih ediyoruz gene.

insanlar değişir mi

herkes deneyimine göre bir şeyler yazmış yok rol yapmayı bırakır yok gerçek yüzünü gösterir falan diye ama bu kişisine göre değişir. kimi değişmez , kimi az değişir , kimi çok değişir. bu insanın karakterine, yaşadıklarına ve hayat görüşüşüne bağlıdır. inatçı bir insan değişime direnir mesela, kötü karakterli biri bencil davranışından güç vazgeçer ya da ailesinde şiddet görmüş birinden sevgi kelebeği olmasını beklemek zordur.hiçbir konuda kesin konuşmamak gerekir kesin çizgiler çizmek insanları birbirinden uzaklaştırır ve ortak paydada buluşmasını engeller.

zeynep bastık

sevimli, çekici, güzel enerjili ve temiz tatlı sesli bir kız.coverlarının bir kısmını orjinalinden başarılı buluyorum ben de. başarılı da olmuş ki izlenme oranı uçmuş. güzel sesli sayılması için ebru gündeş gibi boru sesli olması mı lazım . güzel olmak için estetikli kalkık petek dinçöz burnu mu olması lazım. kusura bakmayın ama sözlükler hiç bi boku beğenmez kompleksli tiplerle dolu. bir salın insanları ya.

evlatlık alındığınızı öğrenseniz ne yapardınız

ilk etapta biraz hüzünlenirdim ama sonra gene mutlu mesut onlarla yaşardım değişen bir şey olmazdı.öz ailen senden zaten vazgeçmiş oluyor. diğerleri ise seni seçmiş. şartları zor olan yetiştirme yurdunda kalmamışsın , biyolojik bağın olmamasına rağmen insanlar seniz öz evlat gibi bağırlarına basmış eğitmiş büyütmüş ki sevgi emektir zaten. oldum olası filmlerdeki ben öz ailemi bulacağım bana yalan söylediniz dramasını hiç anlamamışımdır zaten.

mersin

denizi en güzel olan otelleri bilenler varsa tavsiye alırım tatle gideceğiz de. tanım; turistik bir ilimiz

aşk

değişken bir şey. insanın başına bir kez gelmeyeceğini düşünüyorum. her insana hissedilen aşk oranı değişir bazısına sırılsıklam olursunuz ama kişiliği boktandır ya da anlaşamazsın bazısına daha az aşık olursun ama kişiliği on numaradır birbirinizi tamamlarsınız . ikincisi idealdir böyle durumlarda .hem deli gibi aşıksan hem de kişilik süperse anlaşıyosanız o kaymaklı ekmek kadayıfı zaten bu ihtimal biraz daha zor çıkıyor insanın karşısına.

fuhuş yap onurlu yaşa diyen zihniyet

kız gaza gelmiş bence simit sat limon sat derken araya kaynamış aslında iyi gidiyordu arada bir yerde sıçtı.
şaka bir yana hakkını düzgün aramayı bilmeyen, askerine polisine saygı duymayan bir nesil geliyor.hoş değil.

daenerys targaryen

dikkat iş bu entry gerçek kraliçe daenerys analizi ve bolca hakaret barındırmaktadır bayağı da uzun sürecektir durumu olmayan okumasın.sanırım feministliği, egosu ve doğrucu davutluğu yüzünden sevilmeyen karakter. başka türlü açıklayamıyorum kör izleyicinin tepkilerini. taht için desteklediğim kişiydi merhametliydi vefalıydı güzeldi güçlüydü yeterli düzeyde zekiydi ve karaktersiz korkak bir mal tarafından; hain piçin tekinin gazlamasıyla öldürüldü. dizi bu yönüyle jon snow ve tyrion lannister sevgimi aldı gitti. dizideki en düzgün insandı delirttiler ve ilk hatasında öldürüldü.hadi geri dönüşümsüz delirdi ve mutlak gücü yüzünden çok tehlikeli bulunduğu için öldürüldü diyelim. lan şerefsiz jon sevdiğin kadını öldürmeyi göze alıyorsan (çocukluğunda 'sana ihityacı yokken' seni iğrenç şekilde ezikleyen sansa ve yozlaşmış halk için), o zaman soktuğun bıçağı kendine de takacaksın hemen ardından. jaime lannister senden bin kat daha fazla adamdır.cersei pisliğine bile sevdiğim deyip her zaman sahip çıkmıştır dünya bir yana o bir yana demiştir. daenerys viserys gibi boktan bir abinin rol modelliğine rağmen köleliği kaldırdı. kölelik sistemi ile ezilen halkın( ned stark'ın ölümüne zevklenen ahlaksız ve sorumsuz westeros halkı değil bahsettiğim) anne sıfatını layık gördüğü bir kadındı.aynı yaştaki kıçımın leydisi sansa sevgi dolu bir ailede yetişmesine rağmen kraliçecilik oynamakla ve ailesine hainlik etmekle meşguldü.gelelim tarly malına seni ölüm tehlikesine rağmen duvara yollayan,şişko diye ezikleyen,mirasından reddeden,sevdiğin kadına orospu demiş hain babanı savaş meydanında idam etti diye daenerys'e bilenip( ki idam kararı verip bran'e bile izletmiş bir ned stark gördük bu dizide biz hey yavrum hey) jon'a verdin gazı mal mısın amk sana da her şey müstehak aile her şeyden önce gelir zaten bu malların safsatası .aile değil karakter vefa her şeyden önce gelir. daenerys ejderhasıyla bu malları ölümden kurtardı be. davanıza katılıp ölüler savaşında en sevdiği adamlarını kaybetti, lannister olmasına rağmen acıyıp lütfedip eli yaptığı şerefsiz ve beyinsiz tyrion'un sayamayacağım miktardaki hatalı tavsiyelerini dinleyip tyrelleri,dorne'u,demir adalıların donanmasını,ejderhalarını,missandei'sini kaybetti.varys'in ihanetini ve kendini zehirlemeye çalışmasını çözüp idama mahkum etti diye mi kötü oldu bu kadın şimdi. lannister piçi tyrion'un ihanet edip jaime'yi kaçırmasını ve kandisine hakaret edip otoritesini sarstığı için cezalandırması mı haksız, yoksa defalarca yakınlaşmaya çalıştığı nazik davrandığı görümcek sansa ya ben onun kraliçesiyim bana saygı duymalı dediği için mi haksız. bu kadar yıkım yaşayıp delirip savaş şartlarında tuzak olma ihtimali de varken yozlaşmış bir şehri yakması mı haksız ki atası fatih aegon sebepsiz yere bunu yapmıştı teletubby dünyası değil westeros dünyasından söz ediyorum. minnoşumun tek hatası politika yalan dolan bilmemesiydi biraz yumuşak başlı olmalıydı dobralığı( söylediği şeyler evet doğruydu ancak her doğru her yerde söylenmez)önce varys'i,sansa'yı,tarly'yi ,tyrion'u en son da jon'u kinlendirdi.örneğin;sam tarly ye ölenlerin ailen olduğunu bilmiyordum savaş şartlarında seçenek sunmama rağmen kabul etmedikleri için idam etmek durumunda kaldım kaybın için gerçekten çok üzgünüm diyebilmeliydi,jon'a sansa hakkında bana sevgi saygı duysun istiyorum ileride aile olacağız hem ben onun da kraliçesiyim tavırları beni üzüyor diyebilirdi, şehri yakmasıyla ilgiliyse jon'a tyrion kardeşini serbest bıraktı ihanet etti tuzak kurmuşlardır diye korktum üstelik çok kötü bir psikolojiyle savaşa girdim bence de yanlıştı artık her yerde sadece özgürlük ve barış hüküm sürecek senin hatrın içinse tyrion u sadece sürgün edebilirim bu da adil düzenimiz için bir başlangıç olsun diyebilirdi . sözlerini seçebilir daha kontrollü konuşup davranabilirdi. arya da iki gündür tanıdığı kıza bakıp ben bir katil gördüm mü tanırım diyor sen de katilsin ya ondandır amk.çocukluğundan beri kişiliğini sevmediğin buldumcuk kardeşinle ailecilik oyna bakalım normal şartlarda arya gibi bir karakter dany ile uzun zamandır tanışıklığı olsa sansayı değil dany yi severdi.hep bu salak anaları tully lerden geçen aile her şeydir zırvası yüzünden, o sahtekar karının bile jon'a bakış açısını biliyoruz.starklar da çok iyi bir bok değil yani.senarist hatası deyip geçiyorum başka türlü sakinleşemeyeceğim.

bir insan neden kedi sever sorunsalı

kediler çok güzeldir tek sebep o. kedinin karateri zordur kediyi sevmek de zordur. kibirli bencil umursamaz ve aksi olurlar genelde. köpeği karakteri için seversin mesela pek güzel değiller ama paylaşımcı, oyuncu, heyecanlı,sahibine taparcasına bağlı oluyorlar.

sözlük yazarlarının sevmedikleri özellikleri

haksızlığa zulme uğrayınca ciddi anlamda kendimi kaybedip dark side 'a geçmek. sonra aşırı pişman olmak. adamlar psikopat sanıyor sonra uğraş dur.gerçekten öyle olsam gam yemem. ama minnoş bir yanım var ya çok takıyorum kafayı.

bazı insanlara karşı geçmeyen kin

geçmesi gerekir.kin taşıması zor bir yüktür sahibini kirletir en çok . en iyisi affedip unutmaktır hala zulüm devam ediyorsa yok sayıp ilahi adalete güvenmektir.

170 boy 55 kilo esmer mavi gözlü beyaz tenli hatun

vücudu orantısız, saçı cansız, yüzü yamuksa gözleri pörtlekse ne olacak? güzelliğin böyle kalıplara sokulmasına çok gülüyorum.

birce akalay

özellikle ilk çıktığı zaman oldukça güzel olan oyuncu ancak hiç çekici değil kalın bir sesi ve kaba bir duruşu var.

29 yaşında erkek 19 yaşında kız ilişkisi

kafa yapısı açısından da cinsel açıdan da enerji açısından da sıkıntılı ilişki.muhtemelen kız oturmuş mesleğe ya da paraya; özgüvensiz erkekse yönetebilmeye ve taze ete gelmiştir. istisnai aşkları tenzih ederim ama durum genelde bu.

29 yaşında erkek 19 yaşında kız ilişkisi

kafa yapısı açısından da cinsel açıdan da enerji açısından da sıkıntılı ilişki.muhtemelen kız oturmuş mesleğe ya da paraya; özgüvensiz erkekse yönetebilmeye ve taze ete gelmiştir. istisnai aşkları tenzih ederim ama durum genelde bu.

karısına sağır ve dilsiz taklidi yapan adam

insanları sevmediği için yıllarca kör taklidi yapan kadını aklıma getirmiştir. kocası bile kör sanıyordu bunu.

patlıcanın meyve olması

bu işi çok karıştırdılar yok domates meyve bilmem ne sebze. tatlıysa meyve, yemeği salatası yapılıyorsa sebzedir vatandaş için. işte bu kadar.

kedilerin sevimsiz olduğu gerçeği

kediler güzel canlılardır. yavruları ise dünyanın en şirin yavru hayvanıdır belki ama karakter olarak hakikaten soğuk umursamaz bencil yapıları var. köpek sevimli mesela sevdirir kendini en çirkini bile.

makyajsız da güzel olabilen kadın

bence yüz hatlarının düzgünlüğünden ziyade hormonları çok uyumlu çalışıyordur. parlak yumuşak ten, parlak gözler, kan pompalanan dudak ve yanak makyajlı gibidir zaten. ben bu gruba üye değilim düzgün hatlarım olmasına rağmen makyajsız solgun oluyorum . şanslı kadındır.

zayıflığın genç gösterdiği gerçeği

tüm genellemeler gibi yanlış. 85 kiloyum eşimin arkadaşları çok küçükmüş karın diyorlar yaşım otuz olmasına rağmen yirmi üç yirmi dört gösteriyormuşum.