bugün

ev almak

şu devirde güvenebileceğin bir işin yoksa imkansız olan şeydir.

Neredeyse 1 aydır ev bakıyorum lan evleneceğim kira vermektense az biraz biriktirdiğim paranın üstüne kredi çeker ev alırım dedim... imkansız be kardeşim fiyatlara bakınca anlıyorsun bunu. 90 bine kulübe gibi bir şey veriyorlar insana... birde fırsatçı herifler yok mu? ah ulan tam katil olma sebebi tipler çıkıyor hep karşıma.

dün internette inşaat firmasından satılık bir daire ilanı gördüm aradım buyurun gelin dediler gittim taa anasının nikahında zaten merkezde olsa nerede alacaksın sıfır binada o fiyata daireyi. ilanda yazan aynen şu şekildeydi "2.katta olan satılık sıfır dairemiz 75.000 TL dir." tam aklımdaki fiyat üstüne çekeceğim kredi miktarı vesaire bana göre, fotoğraflarda fena değil. gel gelelim eve baktım beğenmedim mutfağını salona yapmışlar ama amerikan mutfak falan değil öyle hayal etmeyin bildiğin salona mutfağı koymuşlar anasını satayım! düşün misafirin gelmiş yemek yemişsiniz adamı buyur edeceksin oturmak için salona etrafta bulaşık kirliliği vesaire... iğrenç! sırf ilana 2+1 demek için yapmışlar bunu. yoksa o evin 85m2 olduğuna bir allahın kulu beni inandıramaz-ki zaten bürüt metre karesidir yok mok dedi ama buna inanamadım tabi... neyse dedim'ki

+ fiyatınız güzel 75.000 yazmışsınız biraz pazarlık payınız'da vardır. *

- beyefendi bir yanlışlık olmuş sanırım bu daire 80.000 alt kattaki daire 1.kat 75.000...

+ nasıl yani? ilanda 75 yazıyor ve 2.kat yazıyor hadi fiyatı yanlış yazdınız katı neden yanlış yazdınız? katı yanlış yazdınız fiyatı neden yanlış yazdınız?

- şey işte olmuş yaneee

he amk he... sırf pazarlık yapıldığında yine aynı fiyata kakalamak için olmasın sakın? ulan ne adamlar var ya bunlar nasıl bir ticari zekaya sahip anlamış değilim. zaten evleri yapıp satanın tipini ve şivesini gördükten sonra "gel kardeş sana 40.000'e veriyoruz" deseler yine almam anasını satayım! doldurmuş bütün barzoları apartmana düşük fiyata bizi düzgün gördü ya yüksek çekecek rakamı! bak hele dürzüye.

kısacası efendim biz fakirlerin yaşamaya hakkı yok. kiracı geldik kiracı gideceğiz anasını satayım!

Alakalı Başlıklar

Devamını Görüntüle

Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.