bugün

ar. sirlar. turkcede cogul manada kullanilmaz. es anlamlisi gizem`dir.
ottur günahı yoktur,vur dumana gel imana gibi sloganlarla sempatik göstereceksek,doğrudur sempatik eğlenceli bir yanı vardır;unutulmaması gereken,çok kuvvetli bir beyin zehiri olduğu ,beyin hücrelerini öldürdüğü,ortalıkta bir sürü sünger bob yaratmış ve diğer uyuşturucu ve uyarıcı maddelere geçiş imkanı tanıyan bir köprü olduğunu da söylemek gerekir.fiziksel bağımlılığı yok be abi gibi popülist bir söylemle mi savunacağız,o zaman zaten fiziksel bağımlılıktan daha önemli bir bağımlılık türü olduğunu bunun da adına psikolojik bağımlılık dendiğini,kullanıcıların bir süre sonunda beyinsel yetersizlikler,paranoya,hafıza silinmeleri,kişilik bölünmeleri ve sosyal problemler yaşayacagını da söylemeliyiz.ben ne yargılıyorum bu maddeyi,ne yüceltiyorum.sadece gerçeklerin yazılması gerektiğini vurguluyorum efendim.ne o kuruyor muyum?ottur günahı yoktur mu? evet belki de yarın öbürgün bu maddeyle daha önce tanışmamış hakkında hiç birşey duymamış genç insanların okuyabileceği bir sözlük de özendirici olmamak gerektiğini düşünüyorum sadece.uçtuğunuzu bilmemiz gerekmiyor ayrıca.tabii eğer ben farklıyım şaşırtırım sizi dikkat çekicem ulan sloganıyla uyuşturucu madde kullanmıyorsanız.
(bkz: esrar icmeyi bi bok sanmak)
gizem, sır perdesi. (bkz: esrarengiz)
(bkz: ota boka para vermek)
geniş zaman esrası
ekşi sözlüğün başını ağrıtan mevzu.
perdesi de en az kendisi kadar ünlüdür.*
(bkz: esiri olunan maddeler)
insanlığa değer vermeyip tek düşündüğü cebini doldurmak olan zehir tacirlerinin gencecik insanlara sunduğu gereksiz madde.
eskiden zihin açmak için içilirken artık beyin uyuşturmak için içilen madde
(bkz: mal)
guzelim ulkemde cok guzide bir yerde cok cok guzide bir polis karakolunun hemen dibinde soba borusu gibi ayakustu sarilip da alinabilen , insanin hayatini tamamiyle donulmez bir yola sokan bagimlilik yapan maddedir.**
alkol , sigara , esrar , hap , eroin beşlisinin üçüncü halkası. alkol alırken ailenize yahu sadece alkol alıyorum sigaram yok dersiniz. sonra sigara içersiniz ya alkol , sigara sadece esrar mı içiyorum sanki dersiniz. sonra esrar içersiniz ailenize hesap vermenin bir anlamı olmadığını anlarsınız. sonraki iki halka tamamen irade zayıflığıdır bir kez bile denememek ve bu üç halkada kalmak kendiniz ve hayatınız için bir dönüm noktasıdır hem zaten allahın hakkı üçtür. dördüncü hakkı istediğiniz zaman zin diye indiriyor.* tabiki bu şekilde yaklaşmak lazım bazen olaylara belki saatten belki usluptan.*
en tehlikeli uyuşturcu, bir kere kafasını yaşadınmı bırakamassın, denemeyin. sonra hepsine alıştırır.
tam aksine ilk seferinde de insana kendisini biraktirabilir , en guzel kandirmacasi da birakilmayacak kafasi oldugunun soylenmesidir. hic de cici olmayan ve waooovv ne super olaydi bee , hoca kafasi mukemmel tarzindan bir cumleyle hayranlik uyandirilmasi bombos olan bir icecek! hayattan kacmak icin gulmek malligin daniskasidir , lakin kacamazsin daha da hizli kucagina kosarsin. saglam beyin ve irade insani her istedigi yere vardirmasa da bircok yere vardirir , hic gerek yoktur maddesi.
thc* ihtiva eden, yaptığı bağımlılık büyük ölçüde psikolojik olan madde. hollanda' da önüne geçilemediği için yasallaştırılmış, ilk birkaç sene gençler arasında kullanımı çok yaygınlaşıp ölümler artınca, kullanım oranı illegal olduğu zamanların bile altına düşmüştür. bir kez kullanımı bile beyin hücrelerinizde büyük hasarlar bırakabilir.
(bkz: kubar)
(bkz: howard marks)
türkiyede olanlarinin kalitesiz oldugu ve kafa yapmadigi bundan dolayi kullanim coklugundan korkulmamasi gerektigi dogal bitkinin ürkütücü ismi.
hollanda'da yasal olan ve coffe shoplarda rahatca kullanilabilinen ama diger avrupa ülkelerinde legal olmamasina ragmen kolluk kuvvetlerinin pekde karismadigi,7/24 heryerde satilan, iscisinden doktoruna hakiminden talebesine hemen hemen herkesimin en az birkere ama genelde düzenli kullandigi aliskanlik/tercih...ne derseniz deyiniz efendim.

(bkz: sigara sagliga zararlidir)
(bkz: esrar yasalara zararlidir)
(bkz: kapitalizm insanlara zararlidir)
(bkz: esrarlı gözler)
dünyada üstüne konusulmadik sey kalmamisken(sex,escinsellik,ajdar anik vs)adi gibi esrarli kalan tartisilamiyan adi gecince sus pus yapilan,entry sildiren site kapatan,gücünü ilk hasan sabbahin kesfettigi dogada yatisen bir bitki den elde edilen madde.
adam kalktı
adam şaşkındı
kimdi gece ruhuna giren

hatırlamadağı geçmiş
otuz saniye kadar kısa
neden?

aldı bi nefes
düşüşlere dedi
kes!
oda uzadı kıvrıldı
birkez daha

daha öncekilerden
farklıymış gibi aynı
bir defa daha

bırakırım nasıl olsa
dediysede
on saniye sonra kafası döndü ona
baktı güldü
elindeki boka...
malesef üniversiteleri sarmış olan sigara türü. kurutulup yakılarak dumanı vasıtası ile beyne uyuşukluk veren madde.