hata.

yalnız hata olmasının yanı sıra eğlenceli de olabilir bu kimi zaman.

özellikle hisleri henüz bitmeden ayrılmış ve hala çekişme halinde olan bir çift söz konusu ise iç seslerden oluşan muhtemel diyalog şöyledir:

* oha sırf dellendirmek için davetiye yolladım herif kalkmış gelmiş! bi' de oynuyor manyak!
+ gelmeyeceğimi sandın dee mi. dellendirmeye çalıştın dee mi. yer mi anadolu çocuğu!
* yanında getirdiği kız kimki acaba... sevgilisidir herhalde. pek de tipsiz aşifte kılıklı zirzop.
+ aha kuzeni kesiyor. kesin sevgilim sandı kudurdu içten içe mal. nihaha.
* neyse sorarsam hala kıskandığımı falan sanar salak.
+ bula bula bu tipsiz herifi mi bulmuş lan.
* aha benimkini kesiyor. kesin çatladı kıskançlığından şu bakışlara bak bari belli etme hahaha.
+ şu kıl kuyruğa samimi davranayım da anlamasın bari kıskandığımı.

+ [dış ses] gel hacı halay çekelim senle şöyle bi güzel, bu gece senin gecen tilililili \o/\o/*
^ çok yoruldum kardeş enerjimi geceye saklayım, gece uzun olacak anlarsın ya ; )
+ [iç ses] senin ben var ya sülaleni gelmişini geçmişini.. - [dış ses] hehe seni çapkın ; )

-nasıl godoş oldum sezon 1 bölüm 1-

böööyle sürüp gider bu. ama iki tarafa da bi hayrı dokunmayacağı kesin.
--spoiler--
+ damat da sikime benziyomuş canan ehehehehe.
- yok canım? o kadar kısa mı?
+ ...
--spoiler--
eski sevgilinin sunnet dugunune gidiliyorsa eglenceli olabilecek aktivite.
daha fenası için,

(bkz: eski sevgilinin düğününde halay başı olmak)
ümit besen' e hak vermektir.

birgün sonra şantör olmaya kadar gider...
görsel
eski sevgilinin düğününe gitmek zorunda kalmak tır aslı..

Nocturne dinliyordum..

anneciğim telefonda, "bak komşumuz mehmet amcanların kızının düğünü var" diye söylediğinde gözlerim dolmuştu, telefona aktı gözyaşlarım damla damla.

bilmiyordu mehmet amcaların kızının eski aşkım olduğunu. sadece "tamam" diyebilmiştim. annem "neyin var?" diye sordu "yok iyiyim." dedim."peki düğüne gelecek misin" dedi. "bakarız" dedim. telefon ellerimden kaydı, demek o evleniyordu gerçi ayrıldığımız üzerinden 2 yıl geçmişti.ne de çabuk unutmuştu beni. seviyordum ama neden ayrıldığımızı bile hatırlamıyordum şimdi.

geceydi hemen yattım düşünmeden edemedim, ne bulmuştu yeni sevgilisinde hatta sevgilisi değil kocası sayılırdı artık. anlamsız garip bir o kadar da karışık düşünceler geçti aklımın kıyısından. aman yarın ola hayrola dedim yattım.

sabah günün cumartesi olmasına bağlayarak bayağı uyumuştum, yatağımdan kalkıp düğün saatine kadar telefonumu kapatmayı düşündüm ve kapattım bilgisayara abandım son ses müzik dinledim, oyun oynadım. ta ki akşama doğru kapımın delicesine vurulduğu ana kadar. babam kalkmış benim eve gelmişti. gel dedi hadi gidelim. "bir merhaba deriz hayırlı olsun deriz sen yine ayrılırsın" dedi.

çaresiz boyun büktüm babama. "bekle kıyafetlerimi giyeyim" dedim. babam o sıra salona oturmuş evin dağınıklığını üstüme yüklemişti, başka kime yükleyecekti ki? sen adam olmazsın dedi bak haftada bir annen eve gelmezse evini bok götürecek dedi. aslında titiz biriydim ama değişik bir titizlik benimkisi. mesela ev dağınık olabilir ama oturduğum yer asla kırışık olmamalı. lan kız senden ayrılmakla iyi etmiş diyorsanız haklısınız birader.

en son lise mezuniyetimde giydiğim takım elbiseyi çıkarttırdı bana. hiç unutmam o takım elbiseyle dans etmiştik eski sevgilimle. "yokk" dedim "istemem onu. normal olduğum gibi gideyim hem ne gerek var? ben evlenmiyorum ya.." babam "ille de bunu giyeceksin" dedi.
güç bela kabul ettim ama artık 4 yılın verdiği gelişimle elbisenin içine sığamaz olmuştum. elbiseyi giyemeyecek olmanın verdiği garip bir sevinç ile günlük giysilerimi giydim. babam arabayı sen kullan dedi, tamam dedim aldım anahtarları elinden.

yollar bitmesin istiyordum ama bitti nihayetinde. düğün salonuna geldik eski sevgilim duvaklar içinde başını bükmüş nikah masasına oturmuştu.

aklıma şu şarkı geldi, "nikah masasına oturdun işte", sadece bu dizeyi biliyorum ama insanı ağlatmaya yetiyor da artıyor bile bazı anlarda.

yüzüne bakmamak için annemin yanına gidip küçük çocuklar gibi eteğine sarıldım. annemin elini öpüp hemen çıktım düğün salonundan, dayanamadım, aniden ağlarım ulu orta yere diye arkama bakmadan çıktım düğün salonundan. babamın arabasına binip ağlayarak sürdüm bilinçsizce kör bahtımın yollarına, bıkıp usanmadan.
Akrabanızla birlikte olduğunuzu gösterir. Bir arkadaşım var, yaşıtı olan neredeyse tüm akrabalarıyla bir şeyler yaşadı ve şimdi yine bir akrabasıyla evleniyor. Düğününe hepsi gelecek. Hepsi birbirini tanıyor falan. Tuhaf durumlar.
bu memeler benim zamanımda boyle degildi denebilir. *
eski sevgilinin yusuf yusuf olması muhtemel durumdur.

eski sevgili tebrik edilir, sıra geline gelir. durumdan bihaber olan gelin kızımızın gözü elinizdeki kutunun icinden ne cıkacagı fikrine odaklanmıstır.

+ canım cok güzel olmuşsun. allah mesud etsin.
- saol tatlım o senin güzelligin.*
+ sana layık degil ama.*
- bu cok güüzeeeeeell. tesekkür ederim.**
+ ne demek canım benim. beni bu* dertten kurtardıgın icin az bile.
- hönk.

not: bu hikaye tamamen hayal ürünüdür.
ne gerek var böyle şeylere. allah mesut etsin der geçerim. tabi bir sevgi kalmışsa inceden bir kalp sızısı olur. gitmem. biten bitmiştir.
--spoiler--
erkek tarafından, damadın halasından geline 300 te-leeeeğğ,
geline, ismini vermek isteyemeyen birinden bir zarf. açıyoruuuuzz, "ben takacağımı taktım zamanında."
--spoiler--
duruma göre değişecek olaydır. şimdi eğer eski sevgiliniz sizin için aslında hala eski değilse ve düğüne çağrılmışsanız kararsız kalınır, ümit besen gibi triplere girilir kendi kendine. (bkz: nikah masası) yok eğer zaten unuttuysanız çoktan, "bu kez kesin kurtuldum yaba daba du" şeklinde göbecikler atılır pistin ortasında....
sen daha iyilerine layıksın diye terkettiğiniz eski sevgilinize , bakalım son duam kabul olmuş mu amacıyla yapılan eylemdir . üzebilir . halay çekmeyin .
illa gidilecekse dimdik ayakta durmayı gerektirir.
içip, ona buna sarılıp salya sümük, bu benim eski sevgilimdi, ayrıldık biliyo musun, deyip uluyacaksan hiç gitme lan...