bugün

afrikalaların bile otumadığı istanbulun en itici ilçelerinden biridir.
çok elit ve nezih bir ilçedir.
merkeze oldukça uzak ve ulaşımı zor olmasına rağmen neden bu kadar kalabalık olduğunu anlayamadığım istanbul'un uzak ilçesi.
istanbul un bağırsakları.
istanbulun 39 ilçesinden en son sırada oturulması gereken yerdir. mecbur kalmazsanız asla oturmayın oturmayı geçin o civara gitmeyin öyle bi yerki ipini sapını koparının geldiği ağırlıklı olarak kürtlerin işgal ettiği yerdir en son 2012 yılında mecbur geçmiştim istanbulla alakası olmayan şehrin en köşesinde sikko bi yerdir.
Nam ı diğer enecılıs. istanbul un sikkolar sikkosu ilçesi.
esenler'in çakması.
istanbul'un en boktan ilçesi.
sikko bir ilçe. diğer kötü ilçelere artı olarak merkeze de uzak ve ulaşımı zor.
Suriye nin baskenti.
esenyurt istanbul'da mı?
anadolu'nun herhangi bir taşrasını buraya yeğlerim.

ege, akdeniz, güney marmara zaten cennet de..
merzifon, sungurlu, sorgun benim için esenyurt'tan yeğdir. *
Var bi hayalimiz işte...
Dikey mimarinin en güzel örneklerinin oldugu şirin guzide ilcemiz.
Müta itlerin köşe oldugu yer.
nedense istanbul'daki bütün üretim şirketlerinin bulunduğu çirkin ilçedir.
insana hayatı sorgulatan bir yer. Durup bazen lan ben nerdeyim napıyorum falan diyorsunuz.
esenyurt istanbul'da mı?
Esenyurt her yerdedir. Suriyelinin olduğu her yer esenyurttur. Suriyenin gerçek adı esenyurttur hatta. Esenyurt sadece bir semt değil, bir yaşam tarzıdır.
türkiye'nin en sikko ilçesi.
büyük firmaların üretim yerleri hep bu ilçede bulunuyor. sebebini merak ediyorum.
benim için çikolata üretim ilçesi'nden öteye gidemez.
istanbul'un en b*oktan ilçesi. Rezil bir yer. Oturanlardan taksicilerine kadar kimse insana benzemiyor.
doğma büyüme buralıyım, bizimkilerin 40 senesi. güzel topraklarımız gözlerimizin önünde gitti, insanlar sesleri çıkmasın diye dönemin akpli belediye başkanı tarafından tehditler edildi silahla özlüyorum seni Esenyurt... ay çiçek tarlalarında koşmayı, çocuk yaşta yaz şenliklerinde kaybolmayı gürbüz Çapan'ın kültüre desteğini özlüyorum... çocukluğumuzu öldürdüler...
türkiye'nin en sikko ilçesi.
dünyanın en kozmopolit ilçesi olabilir.