bugün

dünyanın en karışık otogarını bünyesinde bulunduran istanbul'un varoş semtidir.
turkiye nin en buyuk otogarını bayrampaşa belediyesine kaptıran en unlu yeri karabayır olan istanbul ilçesi.
biz esenler çocuğuyuz loy loy semtimizi seviyoruz loy loy kralına takıyoruz loy loy biz esenler çocuğuyuz loy loy
istanbul'un varoş semtlerinden biridir hertürlü kaçakçılık, hırsızlık,adam öldürme gibi olayların her dakika başı görülebileceği zekeriya beyaz
gibi bir starın yaşadığı şirinmi şirin yer
bağcılar ve küçükçekmece ile birlikte istanbul'un en beter ilçelerinden biri.
(bkz: başakşehir)
burası esenler merkez takılamaz herkes sloganı ile ünlü, gündeme; ya adam öldürme ya gasp etme ya da esrar gibi konularla gelebilen güzide ilçemiz..
dünyanın en acayip sözde modern ve kullandığı alanın çoğunu saçma şekilde boş bırakan otogarının uzun yıllar sınırları içinde bulunduğu betonize çöl, dandikland, başakşehir hariç tabii *...
emniyet genel müdürlüğü'nün son günlerde üs kuruduğu, banlio tipi ilçe.**
asıl sloganın "esenler merkez kafasına göre takılır burda herkes" olduğu yerdir fakat bir çok ilçenin duvarlarında farklı versiyonlarda yazılmuştır bu slogan. ayrıca esenler'e giderken sokakta rahatça ot içildiğine tanık olmuşluğum da vardır.. varoşların çok önceleri uyuşturucuyla kontrol altına alınmak istenmişliğine en güzel örnektir..sokak başı torbacı vardır..kullanım yaygındır.. ancak yine de esenler'de bol miktarda emekçi vardır ve devrimci direniş kültürü gelişmiştir..
esengil de denilebilir.gil eki de bazı ağızlarda çoğul anlamında ya.*
son günlerde yoğun güvenlik önlemleri alınan ilçe. bir hafta önce dörtyol yakınlarında 14 pkk'lı pkk bayrağı açıp abdullah öcalan lehine tezahürat yapmaya kalkınca esnaf sinirlenip hepsini dövmüştür. bu olaydan bağımsız karabayır olayları ise cabasıdır. esenler'de sokağa çıkacaksanız saat 10:30 dan sonra kimliksiz çıkmayın. her yerde polisler var kimlik kontrolü ve gerekirse aramaya yapıyorlar..
istanbul'un en pislik ilçesi. pislik, iğrençlik akan yer. bunlara sadece maddi durumun sebep olduğunu düşünmüyorum. arkasından bağcılar gelir.
bir ilçe. önce bakırköye daha sonra güngöre bağlı idi. 96 yılında o da hür bir ilçe oldu. genel olarak doğulu vatandaşlarımızın ikamet ettiği bir ilçe. pek geliştiği söylenemezse de eskiye göre daha iyi sayılabilir. metrosu herşeyidir. o olmasa belki de gerçek istanbul'la iletişimi çok daha zor olacaktı.
gaziantep ilinin islahiye ilçesine bağlı bulunan bir köydür.
polis tarafından fark edilen bomba uzun meşakkatli bir çalışma sonunda yaklaşık 45 gibi bir zamanda etkisiz hale getirildi. fünye ile etkisiz hale getirilen bombanın sesi bile esenler'i inletmeye yetti, bomba patlasaydı bilmem nereleri de inletirdi.

geçenler de soğutma sistemi arızalanan merter'deki trafonun patlaması ve sonucunda yaşananları o kadar birilerinin * gözüne soktuk ki resmen hedef gösterdik. bombaları buralara koyun ki ham maddi hem de can kaybımız fazla olsun.

buradan televizyon kanallarımıza teşekkürü bir borç biliyorum, bir pazarı daha aksiyonsuz geçirmememize vesile oldukları için..
istanbulun yavaş yavaş en kötü izlenimli ilçesinden kurtulmaya çalışan,olabildigine çok insanın ikamet ettigi,anlam veremedigim şekilde sürekli insanların birbirini yedigi,esrar içmenin sigara içmekten bir farkı olmadıgı 21 yıldır üzerinde yaşadıgım ilçe.
içinde karabayır gibi bir yer bulundurarak insana survivor tadında yaşama şansı veren en bi güzide istanbul ilçesi. sokakları temiz, cıvıl cıvıl, çiçekler, böcekler falan *... istanbul içinde gazi mahallesi' nden sonra yaşanabilecek en güzel yerlerin başında gelir.
çorlu'da bir köy.
mimar sinan mahallesi esenler'in en güzel mahallesidir.
birlik mahallesi esenler' in en güzel mahallesidir.
dörtyol meydanda kitap fuarı olan semt.
(bkz: litros)
canakkale'de bir mahalle. eski adi "it durmaz tepesi"'ymis ogrendigimize gore. boyle denilmesinin sebebi surekli ve sert esen soguk ruzgarlarmis. yaa yaaa
karabayır gibi teksastan farkı olmayan bir mahallesi bulunan, ilçe olduğundan beri aynı,beceriksiz belediye başkanı tarafından yönetilen, otogarda otobüsten inen herkesin akın akın geldiği nüfusu 450.000 bulmuş olan ilçe.

ayrıca
davutpaşa mahallesi esenler'in en güzel mahallesidir.
otogarda bir yer sorarsanız, hemen yabancı oldugunuz anlasılır ve laf atmalar takip etmeler başlar. yanlıs tarif verilip nasıl yıkıldıgınız izlenir. veeee av yenmeye hazır, ağlamaklı şekilde kara kara ne yapacagını düşünürken yanınıza gelip sorarlar; ' bir sorununuz varsa yardımcı olabiliriz bağyan! '. teşekkür edip uzaklasmaya calıstıgın an az uzaga çekilirler, 'kesiş'e devam edilir. boş bir zaman bulup tekrar son durumunuzun ne oldugunu sorar burda yaşayan insan görünümlü yaratıklar. aynı cevap verildiğinde sinirlenir, pişkin pişkin sırıtır. otogarda yaşıyorlar sanki anasını satayım... kaç kişisiniz lan?! biri gidiyor biri geliyor... emin ol otogarda senin gibi biriyle 'danışıp' hemen zevüşmek istiyordum ben de...
sarıyere gel lan sıkıyorsa! dötünde bi delik de ben açarım vallaha( yemez )...

insanlar kaldırımları sadece araba park etmek için kullanıyorlar yeminle... bir duyuma göre de artık belediye kaldırımların kulanım amaçlarını bildigi için oldukça küçük yapmaya baslamıs yerden tasarruf maksadıyla...

kornaya bastıgınızda çekilmeyen yayalar, arabanızın üstüne üstüne süren şöförler, 'danışmak' isteyen öküzler, ucuz görünümlü kızlar...

aman tanrım! hatta ooo şitt ! birdaha ayak basanın ayağını...

yaşanmaması, hatta bırak yaşamayı yanlışlıkla bile gelinmemesi gereken bir yer.

istediğiniz kıyafetle dışarı çıkamazsınız "ülke ne hale geldi" derler, istediğiniz saatte dışarı çıkamazsınız rahat bırakmazlar, kızkıza dışarı çıkamazsınız "siz 3 kişi biz 3 kişi gelin beraber takılalım" diye yavşarlar, eğer bayansanız koşarak asla bir yere gidemezsiniz en az 10 erkek de sizinle koşar, yolda sakin sakin asla yürüyemezsiniz ne kadar kenarda olursanız olun size çarpacak birisi mutlaka vardır ve kalabalık arasından bir yere geçmek için "müsade eder misiniz" ya da "pardon" gibi bir şey asla diyemezsiniz aslında siz dersiniz de onlar bunu küfür gibi algılar. * *
12 yıl hayatımın geçtiği yerdir. ortaokul ve liseyi toplamda 6 yıl ibrahim turhan lisesinde okuyarak geçirdiğim, sonrasında bahçelievler'e taşınarak "ohh bee dünya varmış, kurtuldum o yerden" dediğim ama çok güzel dostluklarımın başladığı acı tatlı hatıralarımın olduğu istanbul'un ilçesi...
senelerce mehmet öcalan isimli şahıs tarafından yönetilmesi buradaki ağırlıklı insan profili hakkında yeterli bilgiyi verebilir.
avrupa yakasına gidecekseniz alibeyköy dışında otogarında inmenizi gerektiren istanbulun küçük bir semtidir.
trafik ışıklarını kimsenin siklemediği ilçe. siz siz olun, önce sağa sonra sola sonra tekrar sağa bakın. olmadı tekrar sola bakın. ya da aman boşverin geçmeyin karşıya. canınızdan önemli değil ya.
insanlarının çoğundan korktuğum ilçe. sanki çok ufak bir tartışmada cebinden bıçağı çıkarıp böğrüme takacaklarmış hissine kapılıyorum hep o karakuru, mendebur, balici tipli suratları görünce. Allahım sen bizi cahillerin şerrinden koru. 15 senedir esenlerde diken üzerinde yaşıyorum. parayı bir bulayım ilk işim arkama bakmadan buradan kaçmak olacak.
nine hatun mahallesi esenler'in en temiz mahallesidir.
en iğrenç ilçelerden biridir. yaşayanlara sabır diliyorum şahsen. insanlar arabaya saldıracaklarmış gibi bakıyorlar geçerken.
zamanında sürekli televizyonda yer alan adresti. her kanalın her gazetesinin adresinde bir "pk xxxx esenler/istanbul" cümlesi geçerdi.
adana ilinin Yüreğir ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: Yüreğir)
ankara ilinin Kızılcahamam ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: Kızılcahamam)
ankara ilinin Sincan ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: Sincan)
bartın ilinin amasra ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: amasra)
Diyarbakır ilinin Lice ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: lice/#5120319)
seçimlere bakıldığında akp ve saadet birlikte burada çekişiyor diğper partiler oy bile alamıyor artık düşünün buranın halkının durumunu.
(bkz: karanlıklar şehri)
(bkz: lord voldemort)
istanbul'un arka odasıdır.
otogar çevresinde yanınıza yaklaşan küçük çoçukların olduğu " abi bir milyon versene " dediği ve peşinizi bırakmayan işportacıların olduğu bir semt. korsan kitap satışının bir ara yaygın olduğu bir yerdir ( dörtyol çevresi ) .
üzerinize sakın metal ve rock gruplarının tişörtünü giyerek sokaklarda gezmeyin çünkü arkanızdan küfür edenler olabilir .
Erdem şahin'in memleketi.
lise'yi okuduğm ve ilk aşkımı bulduğum rezalet ilçedir. yani insan ayırmam pek ama buradaki insanlar özellikle karabayır mahallesindekiler bu kadar mı pis hayattan bezmiş ve gençleri serseri olur yahu. neyseki başıma çok büyük olay gelmeden işimin kalmadığıdır. otogarı olmasa haritadan silinebilir ilçedir.
(bkz: amiral vehbi ziya dümer anadolu lisesi)
arsanın orda duran gençleri google earth'ten bile görülebilen ilçedir.

(bkz: sarıkum)
öğretmen olarak atandığımda ''- yav burası neden doğu görevi olmuş?'' sorusuna açık bir şekilde cevap bulduğum yeşil alanın olmadığı insanların zebani gibi olduğu öğrencilerin tiki ile kıro karışımı yeni bir element teşkil ettiği otogara sahip olan ilçemsi yaşam alanı.
her şeye rağmen yaşanır mı? sabrınıza güveniyorsanız buyrum kucağımızı açar sizi de bağrımıza basarız.
istanbul'un en hareketli şehirlerinden birisidir. Mevzunun hiç eksik olmadığı,can güvenliğinizin sürekli tehlikede olduğu ama bu semtte oturanlar için vazgeçilmesi mümkün olmayan geleceğin en gelişmiş semtidir...
eli şeyinde insanların dolaştığı yer.
(bkz: ben yeşilköy kızıyım)
köşe başlarında gençlerin takıldığı, hepsi pimi çekilmiş bomba gibi patlamaya hazır, bir mevzu olsa da zıplasak insanlar topluluğu.
(bkz: albaraka esenler gold card)

http://www.albaraka.com.t...6Aydt82Z3h8TsGLKdmQ%3D%3D