bugün

http://www.egm.gov.tr/
emniyetli olmayan yer.kimseyi onlara muhtaç etmisin
Ödediğimiz vergileri boş beleş gezen polislere ödemekten başka bir boka yaramayan kurum. HAyatım boyunca polise ne zaman ihtiyaç duysam, veya duyulduğunu duysam, polis hiçbir zaman orda olmaz, olmadığı gibi gelmez, gelse de ilgilenmez. Ne bok yemeye vergi ödüyoruz anlamıyorum?!
yaptığı olumlu işler her zaman gözardı edilen kurumun * merkezi.
hakkında adam akıllı bilgi sahibi olunmamasına rağmen ağır bir şekilde hatta had aşılarak eleştirilmeye çalışılan kurumun merkezdiri. öncelikle, emniyet içerisindeki organize suç şebekelerinin münferit olaylar olduğunu kabul etmemek büyük bir ahmaklık örneğidir. isterseniz bunu basit bir kıyasla anlatabiliriz. birisi bu sözlükte, bir pkk saldırısından sonra kürtler aleyhine bir şey yazsa çoğu kişi, özellikle de sosyalist görüşlü bazı yazarlar hemen "hepsi aynı değil", "pkk ile kürt bir değil", "arada çıkar böyle kansızlar" yazacaklardır ve yazıyorlar da. peki, söz konusu devletin en temel kurumlarından biri olunca neden aynı hassasiyet gösterilmiyor? işte biz buna çelişki diyoruz. işte biz buna bir dediğinin bir dediğini tutmaması diyoruz. emeğe, insan onuruna saygıdan bahsedenler, bunun için yürüş yaptığını iddia edenlerin yüzsüzlüğünden bahsediyoruz. görevibi layıkıyla yapıp şehit olanlara, yaralananlara yapılmış çok büyük bir ayıptır bu. bunun hiçbir ülkü, hiçbir din ile açıklaması olamaz. hele de emeğe saygı diyenlerin, emekçi diyenlerin bunu yapması... komik, acı, kendileri için üzüntü verici olması gereken. hoş, emniyete yalnızca yasadışı gösterilerden dolayı alınanlardan farklı bir şey beklemek garip olur, ama yine de insan "bu kadar olmaz yahu" diyor.
sürekli cep telefonlarımıza mesaj gönderen panpalar.

şöyle ki, telefonlarımıza mesaj gönderip sözümona bizleri uyarıyorlar.

vay efendim işte tanımadığımız kişilerden mesaj alırsak itibar etmeyelimmiş, anne kızlık soyadı falan vermeyelimmiş, böyle mesajlar alırsak hemen polise bildirelimmiş...

e hacılar ben şöyle bir mesaj aldım;

--spoiler--
Tebrikler!Degerli musterimiz Dijital FOTOGRAF MAKINESI mp5 kazandiniz.Hemen 02163160226i arayin HEDIYENIZI ve tasarruf cihazinizi almayi unutmayin.02163160226
--spoiler--

tabii bu mesaj sonrası sik kafalı bilinçli bir vatandaş olarak hemen polisi aradım.

"efendim bakın bana şöyle bir mesaj geldi, gönderen numara da şu" hesabı, ama telefona çıkan haspa ne dese beğenirsiniz?

"beyefendi o mesaj dolandırıcılar tarafından atılıyor, sakın geri dnüş yapmayın"

e salak değiliz o kadar be kızım. geri dönüş yapmayacağız tabi de sen ne yapacaksın bu durum karşısında?

cevabı;
"biz birşey yapamayız, savcılığa gidin"

benim cevabım;
"sizin de...savcının da..."

işte bu da böyle bir anımdır.
bu kurumumuz da memleketimizde yer alan milyarlarca içi boş, bir halta yaramayan ama milletin sırtına asalak gibi yapışan kurumlardan biridir.
sabahın köründe "uykusuz yola çıkma, güvenliğini tehlikeye atma" mesajını atarak beni uyandırdığı ve mesajın sevdiğim kızdan geldiğini düşündürerek benim vücudum da adrenalin salgılanmasına sebep olan, mesajı açtığımda heyecanımı yitirdiğim ve 5 dakika boyunca sövdüğüm müdürlük.
(bkz: fuck off)
2012 bütçesi 12 milyar 119 milyon 314 bin lira olan kurum.
daha kolay kontrol edilebilmesi için müsteşarlık seviyesine çıkarılmamış kurum.
canı sıkıldıkça mesaj atan müdürlük.hayır adresime, kimlik bilgilerime kadar her şeyi biliyorsunuz da dalga geçmek için başka yaratıcı yollarınız mı yok amk?

peşin edit: iş bu entryden doğacak tüm yasal sorumluluklar bendenize aittir.
"emniyet kemerini takın hayata bağlanın."

tamda ehliyet evraklarımı teslim ettiğimin ertesi günü göndermiş olmaları açık bir mesajdır.

(bkz: ayağını denk al)
arada sırada mesaj atarak varlığını hatırlatan devlet kurumu..
emniyet kemerini takın hayata bağlanın mesajını bayramdan sonra atarak geç kalmış bir kurumdur.
81 il emniyet müdürlüklerine gönderdiği yazıyla polislerin mesai saatlerinde Facebook'a girişini yasaklamış kurum.
tüm birimlere bir genelge göndererek, telsiz görüşmelerinde, duyurularda, konuşma metinlerinde, kullanılan tabela ve işaret levhalarında, personelin kendi arasında ya da vatandaşla yaptığı konuşmalarda yabancı kökenli kelime kullanılmamasını istemiş polis komutanlığı.
görsel
görsel
görsel
vınn data hattıma sms gönderen kurum.
yeri geldiğinde her şey hakkında istihbaratları ile şaşırtabilen!

el kaide'nin reyhanlı'daki bombalı saldırıyı üstlenmesine rağmen,

ısrarla el kaide tarafından yapılmadığını iddia edebilen,

işi sadece "üstlerinden" aldığı açıklamayı halka iletmek ile kısıtlanan kurum!
http://31.media.tumblr.co...ooyxr5xJ1sijhweo1_500.jpg

Her Muhalif Bir Gün Gözaltını Tadacaktır. Adaletin Merkezine Hoşgeldiniz.
şehirlerarası yollarda hız sınırını yüzde 50 ve üstü oranda aşan sürücülere 700 lira ceza verilmesini öngören bir düzenleme hazırlamış kurum.
https://www.youtube.com/watch?v=qP43NerWfRo

armağınımdır.
bünyesinde çalıştırdığı sivil memurlar için 10 yıldır yükselme sınavı açmayan kurumdur. bu bir rekordur. tebrik etmek lazım.

DMK'da 3 sene de bir kez yükselme sınavı açılması koşuluna rağmen, ihtiyaç yok bahanesiyle sınav açılmaz ama her yıl personel almaktan da geri kalmayan kurumdur.
terörle mücadele, emniyet istihbarat, çevik kuvvet ve tabii ki personel en kritik noktalardır. buraları ele geçirmek demek türkiye'nin anasını sikmek demektir. nitekim akp zamanında bunları ftö'ye vermiş, sonrasında da tek tek geri almıştır. son alınan 17 aralık sonrasında terörle mücadeledir.

bu noktalarda çalışanlar dışında polis de sıradan, hatta kimi zaman hükûmetini değil devletini ve milletini seven bir adam olabilir. sorun tam da burada işte. bu dört birim tümüyle hükûmetin kapıkullarından oluşmaktadır. egm bünyesinde ya da dışındaki yasal ve yasadışı tüm eylemler de bu dördünden kaynaklanmaktadır.

ekleme: bunların arasına bir de organize suçları yazalım. o da çok önemli.