bugün

entry'ler (17)

gecenin karanliginda yurumeyi seven gencler

genç hayatındaki olumsuzluklara karsı kendini öyle çaresiz anlara kaptırır ki işte o zaman kendini gecenin yalnızlığına vurur

antalya

her köşesi ayrı bi cennettir antalyanın. karaaliogluparkında palmiyelere, larada ve özellikle konyaaltında plajlara, merkezi sayılan cumhuriyet meydanından sahile sarkan yolundaki kaleiçinde restore edilen yapılara, oradaki barlara kendinizi kaptırır hayran kalırsınız.kaş, kemer, belek, beldibi, alanya antalya sınırları içine girince mutlaka ama mutlaka görülmesi gereken yerlerdir. antalyaya geldiğiniz zaman 5 yıldızlı otellerde, tatilköylerinde kalmanız gerekmez. gelen yabancıların bilmediği kaleiçinde deniz manzaralı çok uygun fiyata pansiyonlar vardır. hiçbiryeri yerine koyamadıgım memleketim antalya.

çetin akdeniz

türkiye'de "bağlama virtüözü" dendiğinde akla gelen (gelmesi gereken) isim. duygusuz çalmadığı müzikten anlayanlar tarafından dogrulanır.

kardeş türküler

türkiyede çok sesli, etnik müziğin dibe vurdugu anda kulaklarımızın pasını silen mükemmel bir grup.yaptıkları müzikle, konserleriyle, duygularını hissetirebilmeleriyle beni her parçalarında kendilerine hayran bırakan grup.

1 ytl ye ucak bileti

böyle kampanyalarda havayollarında bir yakının yoksa o biletlerden biri asla sana denk gelmez

megaloman

hayatının merkezine kendisini koymuş etrafında dönüp duran kişi.kendine hasta olan bi anlamda çevresine körleşmiş insan tipi

grup yorum

Türkiye'de politik müzik yapan Grup Yorum, elemanlarının sürekli değişmesine rağmen tutarlı çizgisiyle takdir topladığı gibi, baskı da gördü. Grup üyeleri defalarca gözaltına alındı, tutuklandı, grup hakkında sayısız dava açıldı, albumleri toplatıldı, konserleri yasaklandı.Yorum susmadı, yılmadı.. Yılmamalı. Duymak isteyenler zaten seslerini duyuyor!

karyalilar

Karyalılar antik çağda, Klasik Dönem (Greko-Romen uygarlığı) öncesinde, güneybatı Anadolu'da kabaca günümüzdeki Muğla ili üst kısımlarına ve içerisindeki bölgeye denk gelen alanda (Karya) yerleşik bulunan ve belli bir uygarlık seviyesi kurmuş bir halktır.

6 mayıs 1972

amaçları uğruna mücadeleden vazgeçmemiş 3 fırtınanın koptugu gün..

menenjit

Menenjit beyni saran zarların iltihabıdır. Bu iltihaba mikroplar neden olur. (virüsler veya bakteriler). Menenjit geçiren çoğu kişi bu hastalıktan tamamıyla kurtulurken, bazen ölümle de sonuçlanabilir. Ya da hastalık sonrası sakatlıklar kalabilir.

eroin

Eroin; beyaz, gri, koyu gri, fildişi ve kahverengi tonlarda, küçük kristaller halinde veya un gibi toz halinde bulunabilir. Saf halde iken beyaz olan eroindeki bu renk farklılaşması içerisine konulan katkı maddelerinin miktarına göre değişir.

arda

bulgaristan'ın kardjali ili yakınlarda, rodopların eteklerinde akan, bulgar halkının her bir kolunu yaşam kaynağına çevirdiği ve gönülden bağlandığı; yer yer kıyıları plaja dönüştürülen, üzerinde yelken ve su kayağı yapılan, kano yarışları düzenlenen; gün batımında hiç bir yüreğin dayanamayacağı güzellikte bir manzara sunan; halkın en büyük geçim kaynağı olan tütüne can veren; kollarının üzerine inşa edilmiş olan eski asma köprülerle geçit veren; üstüne türküler yakılmış nehir

ahmet kaya

Ahmet Kaya 1980 ve 1990'larda çıkardığı albümler ve verdiği konserlerle popüler olmuş, eserlerinin etkisi günümüzde de devam eden özgün (protest) müzik sanatçısıdır

seci

nesirde her bir sıfat la isim arasında kafiye yapma sanatı..

acem

Acem, Klasik Türk müziğinde mi notasına yakın bir perde. *Acem kelimesinin sözlük anlamı Arap olmayan, iranlı demektir. Yunanlıların kendisi dışındakilere Romalı veya rum demesi gibi. Osmanlıların kendisi dışındakilere Ecnebi demesi gibi.

feromon

Alan belirlenmesi, topluluk içinde hiyerarşik düzenin sağlanması ve üreme döneminde eşlerin birbirini bulması gibi durumlarda
etkili olan, ""dış hormon"" olarak da adlandırılabilen kimyasallar.

aklım karıştı

kenan dogulunun ex aşkım albunde yer alan çıkış parcasıdır..