bugün

bir maçta 153 sayı atarak kırılması zor bir rekorun sahibi fenerbahçeli eski basketbolcu.
bence bundan daha da önemlisi rekor hakkındaki görüşü alınırken söyledikleridir;

"bu rekoru yapmam için beni adeta zorladılar. bütün pasları bana attılar. o yüzden bu rekor benim değil bütün fenerbahçe takımınındır." başarının tek başına sahiplenilmeyip paylaşılmasının güzel bir örneği.

bence şu ana kadar kırılamayan rekordan daha önemlisi bir oyuncu da bulunması gereken terbiye ve karaktere sahip olmasıdır. bu da takım ruhu ve arkadaşlığın neleri başarabildiğinin açık göstergesi.

ve de ne yazık ki günümüz de birçok oyuncuda bulunmayan bir vasıf.
galatasarayda deniyor..
galatasaray'ın yeni koçu. camiamıza hayırlı olsun.
son dakika olarak geçmekte. galatasaray'ın yeni koçu. hayırlı olsun.
oktay hocayı böyle harcayan bi yapıya dahil olmazdım ben onun yerinde olsam..
oktay mahmudi'nin ayağını kaydırdırdığı hissiyatı oluşmuş kişi.
galatasaray'ın başına falan geçmeyecektir, bir yıl daha fransa'daki cholet takımında kalacaktır.
94'te Darüşşafaka'yla antrenörlüge baslayan, 96-97'de Besiktas'ı , 97'de A Milli Basketbol Takımı'nı, en son 2006 yılında Cholet Basket'in basına gecti ve 2010'da bu takımla sampiyonlugu yakaladı.
kendisi oyalanıp ergin ataman ile anlaşılmıştır. yediği kazıktan dolayı gerçek galatasaraylı olmuştur.
(bkz: cem akdağ a atılan kazık)
(bkz: oktay mahmuti ye atılan kazık)
(bkz: haldun üstünel e atılan kazık)
beşiktaş'ın yeni koçu olması için yönetimin çaba sarfettiği isim. ergin ataman, oktay mahmudi gibi bu işi bilen biri erman hoca da.

http://img.haber1903.com/g/kunterrAAI4.jpg
2 yıllık bir anlaşmayla beşiktaşımızın yeni koçu olmuştur.

http://www.haber1903.com/...an_kunter_besiktasta.html
bjk nın yeni koçudur. hayırlı olsun.

şimdi ergin ataman kadar saygıdeğer ve başarılı bir koçtur. atamanı niye elinde tutamadı diye saldırılan bjk kunter anlaşmıştır ve basketbola 12 milyon euro ayırdığını açıklamıştır.

ergin ataman milangaz olmadan 10 milyonu nerden bulucaz diye gs ye gitti. yönetim günah keçisi oldu. ertesi gün yönetim koçta buldu 12 milyon euro da. demek ki neymiş ataman gs ile 1 ay önce anlaşmış zaten. bunu söyleyince suçlu oluyorum.
fransa'nın cholet takımından beşiktaş'a gelmiş kaliteli koç. yeni görevi hayırlı olsun ergin ataman'dan daha iyi olacağına eminim.

asıl galatasaray almalıydı bu adamı inan kıraç özellikle istiyor diye biliyordum kala kala gergin'e kaldık.
yerli hocalar arasındaki önemli isimlerdendir.

ligi tanıyan bir koç, beşiktaş'ın şu aşamada alabileceği en iyi bir kaç isim alternatiften biriydi.
(bkz: kunteper canavarı)

Beşiktaşımızda çok başarılı olacağına inandığım koç.
takımdaki kaliteli oyuncuların ergin ataman ile birlikte galatasaray'a gideceği ihtimalini düşünürsek, yeni bir kadro oluşturması bakımından büyük görev düşen antrenör. ama eminim ki erman hocanın birikimi ve tecrübesi euroleague için iyi bir kadro oluşturmaya yetecektir.
ergin atamının ayrılmasından sonra yönetime sallayan adamların erman kunter geldiği için yönetime teşekkür ettiğini görmek istiyorum ama yok etmezler tabi onların amacı farklı.

daha öncede söyledim kendi içinde bu kadar düşmanı olan bir takım dünya üstünde yoktur.
beşiktaşa geldiyse gerçekten yüzümü güldürecek olan antrenördür. gerçekten şu 2 gündür canımı sıkıyordu basketbol şubesinin ne olacağı durumu eğer gerçekten beşiktaş'a geldiyse başarılı olabilecek antrenör. bu arada beyler transfer gerçekse taraflar anlaştıysa biri mesaj falan atsın yahu.
fanatik bir galatasaraylı olmasına rağmen beşiktaş'a imza atmıştır. işte endüstriyel spor.
galatasaray'ın fransa'dan beşiktaş basketbol takımını çalıstırsın diye getirttiği antrenör. hatta pazarlığını bile beşiktaş'ın mali durumuna göre yapmış, ezeli rakibine kıyak geçmiştir.

malum ergin ataman'a göz koyunca kılıfını hazırlaması gerekiyordu. eminim ki ezeli rakibinin ekonomik antrenör kıyagına, fikret orman, tebrik telefonu açarak cevap verecektir.

not: tabi ki bjk'liyim. bu tirajikomik duruma baska nasıl gülücem.

edit:imla
hoşgelmiştir beşiktaş'ımıza. lakin buna da bağlanmaktan korkuyoruz taraftar olarak, zira tüpü eline alan koşarak uzaklaşıyor..
kupa almasak da olur, arkamızdan iş çevirilmesin yeter.
''Bugun bir sey ortaya cikti , gonulden bu isi isteyen 6 saatte isi bitirdi , onlarin bu guvenine layik olmaya calisacagim'' şeklinde bir tweet atmış olan beşiktaş'ın yeni koçu. ilgili yerlere mesajı vermiştir. başarılar kendisine.

https://twitter.com/Erman...status/216242302249738242
bugün Beşiktaş'ın başına geçmiş koçtur. kendisine başarılar diliyoruz. inşallah ergin ataman'ın sene içinde 3-5 kere eline verir de yağlarımız erir.
allah kendisinden razı olsun. böyle zor bir görevi kabul etti ve sıfırdan harika bir takım yarattı. kalsın 15 sene bizde inşallah.
vidmar dışında bi falsosunu görmediğimiz hocadır. onu da türk yapacaklar diye bi söylenti vardı. inşallah olur da yabancı kontenjanındaki gereksiz işgali biter. zira sevimsiz ve gereksiz bi eleman vidmar. evet.