bugün

beşiktaş'ın bu zor zamanında saçma sapan bütçe ile başına geçerek gerekeni yapmış ve en ideal kadroyu kurmuştur. oyun kurucu pozisyonunda çok oyuncumuz var ancak yetersiz gibi görünmekte aynı şekilde pota altında da sıkıntı çekebiliriz ilerleyen günlerde. elbette geçen sene carlos arroyo ve pops mensah bonsu'yu izleyen bu gözler hala yeni takıma alışamadı, normaldir ancak olsası bir vidmar'ın sakatlığında sıçtık demektir. geçen sezon ersin dağlı'nın sakatlığında yol geçen hanına dönen pota altımızı hatırlıyorum ve kesinlikle barış hersek yeterli olmayacaktır. kurduğu kadroda aklımda tek soru işareti bırakan oyuncu curtis jerrels. arroyo ve bonsu'yu ayarlasaydın sadece be erman abi.
elindeki kadroyla ve maddi imkansızlıklarla en iyisini yapmaya çalışan koç.
yanındayız koç.
beşiktaşın bu sene bütün oyuncularını satmasına rağmen uçuran saygı değer koçtur.

(bkz: bu koç bir harika dostum)
"arroyo'ya ihtiyacımız yoktu zaten" diyen koçumuz. erdemir maçındaki tepkiden sonra yaptı galiba bu açıklamayı.

hocam, saygım sonsuz sana. sen takımın başında oldukça her zaman başarı umudum var. ama taraftarı biraz anlamaya çalış. o tepki arroyo'nun gönderilmesinden ziyade bu sene basketbol takımlarının getirildiği haleydi. kadın basketbol takımı sene başında neredeyse ligden çekiliyordu. şu anda bakınca yaptığımız yorum "keşke çekilseymiş" oluyor. senin elinde fırsatın olsa falker'dan daha kaliteli bir adamı oynatmak istemez misin? arroyo senin sistemine uygun değil tamam, ama senin sistemine uyup jerrels'tan daha iyi olan biriyle çalışmak istemez misin? sen taraftarın halinden anlarsın. bir beşiktaşlı'nın arroyo'nun sözleşmesine "beşiktaş maçlarında oynayamaz" maddesi koydurmaya çalışmanın bize yenilgilerden daha büyük utanç getirdiğini bilirsin.

arroyo'yu biz kadroda tutsak süper olmazdı belki. ama oynatmasan bile galatasaray'dan paranın tamamını çatır çatır alma şansımız vardı. feda projesi neden sadece taraftarın feda etmesi üzerine kurulu? neden kulübün bütün borçları bizim biletlere ödemek zorunda kaldığımız yüksek bilet fiyatlarıyla kapatılmaya çalışılıyor? neden bu borçlar dururken arroyo'nun bonservisinde indirim yapılıyor?

ne olur biraz da taraftara dönün yüzünüzü artık.
Saçmalamış basketbol koçu.

Takımımız şu an için arroyo'ya uygun değil sebep arroyo bizim rakım için şu anda çok kaliteli.

Bu sene beşiktaş' ta başarılı olamayacak koç.
Erman Kunter Fransada da koçluk yapmış, çok saygı duyduğum tecrübeli bir koçtur. illa Arroyo daha iyi oyuncu diye almak zorunda değil çünkü takımın bir sistemi var bu sistemle de top 16 ya kadar gelmistir, buda sistemin basarisidir. Bundan sonra ne kadar basarili olur tabi onu allah bilir.
sik gibi takım yapmış koç kişisi. yine elinde olan bir maçı vermiştir.
nerden tutarsan tut dökülen bir takım yapmıştır sezon itibariyle. getirdiği oyuncuların 1 tanesi bile iş yapmamıştır. mali açıdan zor bir süreçte geldi, sorumluluk aldı falan ama bu kadar da kötü takım yapılmaz ki. yabancılar komedi, yerliler sıradan. tamam geçen sezonki başarı gibi bir başarı kimse beklemedi zaten senden ama bu nedir allaşkına gelene geçene yeniliyoruz.
sistemi olmayan bir takıma sistemime uymuyor diyerek yıldız oyuncular reddeden basketbol koçudur.
sezonun geri kalanı itibari ile çok başarısızdır. hala koç top 16'nın kendilerine fazla geldiğini söylüyor. hedefi top 16 diye koyan bir antrenörün bu açıklamasını doğru bulmuyorum. Erman Kunter avrupa basketbolunun seviyesini bilmiyormuş gibi konuşuyor. sezon başında top 16 hedefi koyarken nasıl takımlarla karşılaşacağını bilmiyormuydu koç ? buna göre neden hazırlanamadı ? neden doğru oyuncuları seçmedi ? bende bunları soruyorum kendisine. takım top 16ya kalınca galibiyet almamızı ancak taraftara bağlamıştım ama taraftarda artık ümidi kesti takımdan. bunların sorumlusu kim ? sadece koça doğru yardımcılar seçmeyen veya sponsor bulamayan yönetim mi ? veya tüm bu oluşumun kalbinde yer alan Erman Kunter mi ? sezonun bu tarafına kadar gelinen noktada herkes eşit derece de suçludur. tarihinin en fazla kombinesini satan bu şube bu ruhsuz ve kişiliksiz basketbola mahkum edilmemeliydi. şuana kadar Erman Kunter kesinlikle ve kesinlikle başarısızdır.
5 nisan günü oynanan yurolig maçı sonrası röportajda hedef olarak fenerin üstünde grubu bitirmek istiyorduk bunu da başardık diyen koçtur.
güler misin ağlar mısın bilemedim bu söze. hedef olarak grubu fenerin üstünde sondan bir önceki sırada bitirmek nedir?
türk basketbolunun şapkasını önüne koyup düşünmesi gerekiyor...
roksan kunter'in babasidir.
takımı Le Mans, Fransa Kupası finalinde Lyon temsilcisi Asvel'i 88-75 yenerek şampiyonluğa ulaşmıştır.

http://www.ntvspor.net/ha...54325/kupa-erman-kunterin
ismi ermeniye benzediği için güzeldir.
görsel
yıllardır fransada basketbol koçluğu yapan abimiz. saygı duyuyoruz.

görsel
Kunter, 1988 yılında Fenerbahçe formasıyla Hilalspor karşısında 153 sayı atarak rekor kırarken, ilk yarıda da attığı 81 sayıyla bir devrede en fazla sayı üreten basketçi olarak da tarihe geçti.
(bkz: hilalspor)
151 sayı attığı takım.
Neyse artık basketbolda izlemeyiz. Tüm takımı Beşiktaşlı yaptınız amk. Zaten önemi yok dursunun eşi de Beşiktaşlı. Ama semt olarak...
hiç şampiyonluk görmedi oyunculuğunda ha ha.
kendisini eski zamanda elle çizim yapmış bilgisayar kullanmayı bilmeyen eski mühendis profesörlere benzetiyorum.
türkiye basketbol Ligi'ni fransa basketbol ligi zanneden coach. * *
can topsakalın torpilli lise arkadaşı. istifa da bir hizmettir.
ligde başarısız bir performans gösteren coach.
bu kadar kötüyken bu kadar istenmezken hala istifa etmeden nasıl duruyor aklım almıyor, ligde ne hallere getirdi takımı, eurocuptan da eleniriz koskoca galatasaray basketbol şubesini soktuğu duruma bak her hafta daha da kötüye gidiyor takım, teşekürler basketboldan soğuttun