bugün

Uludağ Universitesi i.b.f nin iktisad bölümü hocalarından en saf temız ve iyi niyetli olanıdır.
(bkz: şeker gibi insan)
sanayi ekonomisi konusunda uzmanlaşmıştır. lakin öğrencilerine verdiği 100 sayfalık kol gibi notlardan sorduğu 4 soru ile akılları alabilir. ne yapacağı belli olmaz bu pamuk helva'nın.

http://iibf.uludag.edu.tr...calar/ErcanDulgeroglu.htm
entelektüel bilgisi cok yuksektir,derslerinde genelde gunumuzden ornekler verir bu yuzden dersi guzel gecer.Bazenn derste yaw ercan hocayi basbakan yapsak ya da ekonominin basina gecirsek ulke duzlüğeçikar be dersiniz.cok sayida makale ve araştirmasi vardir...he ayrica ariciliga ozel bir ilgisi vardir...
geçen yılın ilk döneminde kendisinden ''iktisada giriş l'' dersini aldığım, uludağ üniversitesi'nde gördüğüm sevilebilecek tek iktisat hocasıdır. kendisi aynı zamanda profesör doktordur. Ders sırasında verdiği örnekler aslında ne kadar ''kafa'' bir iktisat hoca olabileceğini göstermiştir. Öreniğin GSYH (Gayri Safi Yurtiçi Hasıla)'ya örnek verirken Marco aurelio'yu misal olarak göstermiş ve tahtaya Orelyo olarak yazmıştır.* Tek dezavantajı dersi sembol ve grafiklere çok bağlı olarak anlatmasıdır. Ayrıca kendisi arıcılık ile de uğraşmaktadır ve Uludağ üniversitesi arıcılık kulübü temsilciliğini yürütmektedir. Sayesinde ikinci dönem mehmet arslanoğlu *ndan kaldığım ''iktisata giriş ll'' dersini rahatlıkla geçmek üzereyeimdir. Sınavlarında boş yere öğrenciyi kasmaz, ne öğrettiyse onu sorar ve öğrencinin emek verip birşeyler yapmaya çalıştığını görürse elinden geldiğince öğrencinin sınav kağıdındakilere puan vermeye çalışır. Bir hoca değişikliği bu kadar fark eder mi? Eder, hem de nasıl eder! Ercan dülgeroğlu gibi iktisat hocası herkesin başına yarabbi ama mehmet arslanoğlu'nu düşmanım başına bile vermeyesin maazallah... ***

(bkz: harbi harbi şeker gibi hoca)
uludag universitesi i.i.b.f. hocalarinin tartismasiz en kafa olanidir. verdigi dersler: iktisat, Mikro iktisat, Makro iktisat, Hizmet Ekonomisi, Sanayi Ekonomisi, Turizm Ekonomisi, Yatirim Projeleri, Turkiye Ekonomisi, Dunya Ekonomisi, Sehir Planlaması ve Organize Sanayi Bolgeleri, Kalkinma Ekonomisi, Ticaret ve Sanayilesme.
müthiş bir insan ve mükemmel bir hoca. keşke bütün hocalarımız onun gibi olsa.
çoğu öğrencinin iktisat fobisini yenmesinde büyük emeği olan nadide kişilik...
yoklama kasmayan; ama buna rağmen derslerinin neredeyse tamamen dolu geçtiği muhteşem insan. dersleri acayip zevkli geçer, hem sıkılmazsınız hem de bir şeyler öğrenirsiniz. fakültenin diğer "hiç gülmeyen, somurtuk" hocalarından* sonra bir nefes gibidir.
kendisinin dersinde en çok dumur olduğum an şudur efenim;
ders notlarında bir konuda* çizilmiş olan tabloda, 4 adet alıcı ve alıcıların ödemeye istekli olduğu fiyat yazmaktadır. alıcıların isimleri ise; john, paul, george ve ringo'dur. bunu görünce, strawberry fields forever! diye bağırasım gelmiştir; ama o sınıftakilerin the beatles'ın ne olduğunu bildiğinden emin olamamışımdır bir an..
bu hocanın isminde beni çeken bir şey var anlamış değilim.
1.sınıftaki iktisat'a giriş dersinde bize bilmemkaç samurai örneği ile arz talep eğrsini öğreten bal gibi adam.
Bi keresinde derste muhabbet okadar koyulaştıki,üzerindeki mavi gömleiğmi kazakistandan aldım dan girip ,profesör maaşlarınn yetersiz olduğunu bağlamış,sonrada hiiiç istifini bozmadan dersi bitirip çıkmıştır.
Bi fenalık yapmadığınız ve samimiyetinizi gerçekten gösterdiğiniz zaman oda size anlayışlı ve iyi bir şekilde yaklaşacaktır.
LAkin ilk zamanlarda çok çok daha iyi bir insan olduğu rivayet edilir.
Hatta hatta bilindiği arıcılıkla uğraşan hocamız,arıcılığada küçük yaşlarda annesini bir arının sokması vasıtası ile başladığını bir dergide okumuştum.
kesinlikle iyi niyetli ve temiz bir adamdır, entelektüel birikimiyle pek çok hocayı cebinden çıkartır, aynı zamanda hobisiyle bilimini birleştiren iyi bir arıcıdır
sözlükte yazılanları okuduktan sonra 2. dönem dersini aldığım hocadır.
(bkz: sana güveniyorum sözlük)
(bkz: seni seçtim pikachu)
otomasyonu açıp iktisada giriş 2 dersini verdiğini görüp sabah sabah "vuaaaaaaaaa, ooooleeeey oley oley oleeeey" diye höykürmeme sebep olmuştur. hangi öğrenci ders seçti diye sevinir ki?!
okuldan, hocalardan ve öğrencilerden alabildiğinde nefret eden ben, bundan böyle çarşambaları sevinçle ve heyecanla beklemekteytim. hatta en ön sıraya oturacağım gidip.**
şeker gibi lokum gibi bal gibi insan. zaten kendileri arıcılıkla uğraşmaktadır. dersleri mükemmel geçer. hoca sınıfı sever sınıf hocayı..
uludağ iibf'nin iktisat profesörlerinden pek bir sevilen sayılan hocamızdır. insanı sıkmayan bir ders anlatışı vardır ki birden bire iktisattan arılara, elmalara, çiçeklere gider. tam bir doğa insanıdır. türki cumhuriyetlerde bulunmuşluğu vardır.

iibf'nin sembolü hüseyin şahin hocamızın kadim (kendi deyimiyle 100 yıllık) arkadaşıdır.

ders anlatması iyidir, hocamız güzeldir şekerdir ammaa sınavları için aynı şeyleri söyleyemem. biraz kasabilir sınavları, ama bu bile en sevilen sayılan hocalardan olmasına engel değildir.
bu akşam tiyatroda 4 koltuk ötemde oyunu izleyen sanatsever hocamız. oyun boyunca yerinde duramamasından, çıkışta refakatçisine "iyi ki gelmişiz, di mi ismail" deyişinden anladım ki, derslerini çok çok özlemişim.
sayısal derslerimin az oluşunun sevinci; ancak bu sefer de ercan hoca'dan ders alamamanın hüznü ikilemindeyim...
profesör nedir sorusuna verilebilecek kanlı canlı cevaptır.. türkiyede sadece 3 üniversitede (boğaziçi sabancı uludağ) verilen sanayi ekonomisi dersi konusunda uzmanlaşmış entellektüel kişiliktir.. derslerinde sıklıkla arılarından bahseder girişimciliği takdir edilmesi gereken nadir iyi niyetli uludag hocasıdır..
inanılmaz donanımlı benim dünya tatlısı hocam...Kendisi benim favorimdi...Bunun yanında çok da karizmatiktir...Bir keresinde derste amfide dağınık oturunca "arıların bal yapması"ndan örnek verip "Yaklaşın birbirinize kaynaşın,yoksa verim alamayız" gibi bir örnek vermişti:)Hiç unutmam...
derslerde zamanın nasıl geçtiği anlaşılmaz.iibf'nin en cana yakın,dünya tatlısı hocasıdır kendileri.
iibfli arkadaşlarımızdan ismini sıkça duyduğumuz hocadır. sevilir sayılır.
an itibariyle sevgimin ve saygımın katbekat arttığı iibf hocası. iktisat 2 final sonuçlarını otomasyondan ilan etmeden önce vize notları otomasyondan silindi. vizem 40'tı finalimde gayet kötü geçmişti. ancak notları girdiğinde bir baktım finalde 40. tecrubesiz bir şekilde düşünerek vize notuma göre finalde bana bir güzellik yaptığını düşünüyorum. eğer denk gelirde okursa burdan sesleniyom;
- eyvallah , hocam.
dersine gideceğim günler enerjiyle uyanıp, gidip biraz eğleneyim dediğim hocamdır kendisi. "şirin baba" derler ona. oldukça insancıl, gülmeyi seven, öğrenciyi sıkmak yerine eğlendiren, Prof.ünvanına yakışan şahane biridir. onun gibilerini kampüslerde, fakültelerde daha çok görmeyi umut ediyoruz efenim.
odasına ne zaman gitsem, yerinde olmayan profesör.
zamanında mikro iktisat sınavında 20 puanlık "mikro iktisat nedir" sorusunu sormuş hocadır. candır.