bugün

Gibson firmasının alt kuruluşu olan epiphoneun ürettiği les paul kasa enfes gitardır.fiyat bakımından çok daha makuldür,alınasıdır

http://www.epiphone.com/d...uctID=&CollectionID=6
Dün itibariyle arkadaşıma almaya düşündüğümüz elektro gitar modelidir.Stagg türü bir amfide deneme şansını bulsamda mükemmel bir ses ve tona sahip.Piyangodan çıkması için tam bilet almam mümkündür.
hayallerin gitarıdır. Alınsa asosyal olunacak, 3ay evden çıkılmayacak, çıkınca da virtüöz olunacaktır.
gibson'un ürettiği les paullere göre fiyat çok ucuzdur ancak son dönemlerde epiphone'nin ürettiği gitarlar kalite özellikle sustain olarak gibsonlarla yarışmaya başlamıştır. hayretle izlemekteyiz bu kapışmayı tiz zamanda bir epiphone les paul edinmeyi yüce rabbimden niyaz etmekteyim.*
artık canıma tak eden ve almanın farz olduğu gitardır. derin araştırmalar ve patronla maaş konusundaki yapılan müzakereler sonucu - ki hiç bi bok değişmedi - bu gitarı alacaktır bu bünye. alınca uzun bi süre sözlükten uzakta duracaktır.

ilgilenenlere tavsiyede şöyle verilir; gidin deneyin o sırada o gitarı dükkandan kaçırmak isteyeceksinizdir.
bir aksilik olmazsa 2 gün sonra elimde olacak olandır.

hayallerimin gitarına çok az kaldı. geçmiyor günler.
gibson les paul den farkı, squier ile fender arasındaki farktan daha az olan gitardır. *
sustain konusunda gibson kadar başarılı sert riffler için çok uygun bir gitardır.
bir adet 2002 elitist modeline sahip olduğum gitar. üretimi 2004'te durmuş bu serinin parçaları amerika'dan japonya'ya gönderilip orada birleştiriliyor ve sonuçta harika japon işçiliği ile tadından yenmez bir gitar ortaya çıkıyor. amerikan gibson les paul'un bir çok modeliyle kapışabilecek kapasitede bir seriymiş epiphone les paul elitist serisi, belki de bu yüzden günümüzde üretimi yok. amerikan bir gibson les paul'un bugünkü serilerinde ağırlığı azaltmak adına gövdeye delik açıldığını ve bunun sustain'e kayıp olarak yansıdığını düşündüğümüzde epiphone elitist bulamasanız da les paul bir gitara sahip olmak istiyorsanız custom, prophecy, standart plus gibi modellerini tercih edebilirsiniz. az bir ton farkı için ki zannetmiyorum çok profesyonel değilsek, binlerce liralık lambalı amfilerimiz, analog pedal setlerimiz yoksa tutup gibson markasına 5-6 bin tl gibi bir para vermek akıl dışı.
kafamda deli sorular oluşmasına sebebiyet veren zat-ı gitardır kendileri. slash manyağı bir insan olarak elbette ki gibson les paul manyağıyım fakat öğrenci oluşumun getirisi olan parasızlığım dolayısıyla epiphone'a yöneldim. gelin görün ki bu aralar başka gitarlar deniyorum ve kafam karışıyor. her kafadan da farklı sesler...

özetle, gibson'un yan sanayisidir, güzel gitardır. öperim.
elimde bir adet var bundan az kullanılmış tertemiz. isteyene uygun fiyata verebilirim. benim bir işime yaramıyor.

tanım: kaymak gibi bir gitar.
görsel
Param denklesse de plus top honey burst modelini alsam dedigim gitar serisi. Resmen atesli bir kadin edasiyla goz kirpiyor serefsiz.
Standart modelinden bir ara edindiğim ve hiç memnun kalmamakla iade ettiğim alet. clean de çok tatlı bi tonu olsada distortion da asla yeterli değil.
bir ara alacaktım fakat param yetmedi.
Fender strat gitarım var ve başka hiç bir gitara ihtiyacım yok çok şükür.
studio modelini epey kullandım. eşşek ölüsü gibi bir aletti ama crunch tonlarını severdim. clean tonları da fena değildi.

zaten bir gitardan tüm tarzlara yatkın olması beklenemez. epiphone les paul modelleri genellikle classik rock, blues gibi türlere daha yatkın tonlar verir. yani bunlardan öyle gürül gürül distortionlar alamazsınız. (tabii doğru setupla bu sorunu büyük ölçüde çözebilirsiniz.)
ancak setuplarla uğraşmak yerine epiphone' un ya da diğer markaların les paul kasalı ve aktif emg li, seymour duncan lı modellerini tercih edebilirsiniz.
custom pro modelinin sınırlı sayıda üretilen tv silver versiyonuna sahip olduğum gitardır. coil tapping ile iki manyetiği de birbirinden bağımsız olarak single yapma seçeneği sunuyor ve les paul kasanın sahip olduğu geniş ton aralığı daha da genişliyor bu sayede. hem single, hem humbucker olarak; hem crunch hem de clean tonlarda her şekilde gitarıma aşığım ve ondan ayrılmayı düşünmüyorum*

ayrıca les paul kasanın o efsaneleşmiş sustaini müthiş zevkler yaşatıyor insana. ve gitarın maun olması öyle bir hacim ve derinlik kazandırıyor ki, kalın mi teline tek bir vuruş yapmanız göğsünüzü titretmek için yeterli oluyor.

gibson les paul, prs se ve esp e-ii eclipse bandına çıkana kadar, kalite olarak bunlara en yakın gitar epiphone les paul'dür. kısacası epiphone les paul serisi fiyatına göre müthiş kaliteli ve kendi fiyat skalasında rakipsiz gitarlar barındırıyor. iki gitar hariç, bunlara rakip çıkabilir**. ayrıca bazı ürünlerinde boyanın ince işçiliğinde* çok ufak hatalar olabiliyor. benim gözlemlerim bu yönde. ama çin üretimi olduğunu da göz önünde bulundurusak çok da kafaya takılacak bir sorun değil bu.

belirtmeden de geçemeyeceğim, üretilmiş en kaliteli epiphone les paul'ler japonya fabrikasında üretilen elitist modelleridir. headstockları da gibson'lar gibi açık kitap şeklindedir. söylentiye göre adından da anlaşılacağı gibi "elit" epiphone les paul olması planlanan ve kaliteli malzeme kullanılan serinin japon işçiliğiyle de birleşince usa gibson'ların dahi önüne geçmesi sonucu gibson firmasının talimatıyla üretimi durdurulmuş bu bebeklerin**.
para mevzularını biraz yoluna sokunca alacağım gitardır. gitar almak için ayırdığım paranın üzerine bir miktar koyabilseydim bir modelinden alacaktım fakat ibanezin elektro akustiklerindeki dev indirimi görünce gönlüm kaydı. les paul kasa zaten başarısını kanıtlamış efsane bir kasa. bir gibson veya fendere geçecek para bulana kadar en iyi seçeneğin epiphone les paul modellerinden birisi olduğunu düşünüyorum.