1. 1.
  burundan cekilir. (bkz: enf)
  3 ... child
 2. 2.
  bir demet tiyatroda demet akbağ ın canlandırdığı gıcık karakter.
  1 ... selmagezinir
 3. 3.
  (bkz: enfield)
  1 ... hendrix
 4. 4.
  çok güzel kutuları bulunan şimdi pek müdavimi olmayan burundan çekilerek hapşurtma eyleminin gerçekleşmesini sağlayan kuru tütün.
  1 ... laulu
 5. 5.
  rus edebiyatında bol bol bahsedilen bir nevi sakinleştirici , dinginleştirici.
  7 ... sayincevizkabugu
 6. 6.
  günümüzde keyif vericiliğinden ziyade hapşırtarak geniz açmak için kullanılan küçük kutucuklar veya şişelerde satılan tozdur.
  -1 ... baskalaricehennemdir
 7. 7.
  zamanında * avrupa aristokratları arasında yaygın olarak kullanılan, çehov'un kadın kahramanlarının hemen hemen hepsinin kullandığı, toz halideki tütün. küçük güzel kutularda saklanır, ipek mendil eşiliğin kullanılabilir. türkiye'deki malum sigara yasağı sonrası, kullanımı artar mı acep diye düşündürmüyor da değil. zira dumansız olması, kullanandan başkasına zarar vermemesine imkan sağlar.
  2 ... kurmalibebek
 8. 8.
  bir zamanlar tiryakisi çoktu hatta şirin enfiye kutularını ( o şimdi antika ) yanlarından eksiltmezlerdi .

  seramoni şöyle gerçekleştirilirdi kutu hafifçe açılır bir miktar ot baş parmağın alt kısmındaki enfiye çukuruna boşaltılır (bkz: enfiye çukuru), daha geniş olduğuna inandığınız burun deliğinizle 45 derece açıyla yaklaşıp vakumlanır , sonra başlasın happy hours .

  uzun süre önemli miktarda kullanıldığında burun mukozasında erime yapar. verdiği mutluluğun önemli bir kısmı hapşurma esnasında vücudun refleks olarak endorfin salgılamasıdır. her hapşurmada anlık endorfin fışkırmaları kendimizi iyi hissetmemizi sağlar.

  yani mutsuzsanız hapşurun; hatta hep beraber hapşuralım; hapşurun, hapşurtun.
  5 ... drygt
 9. 9.
  wwww.snuffstore.com adlı siteden alınabilen toz tütündür. GElmesi 6-7 günü bulur.
  ... nackirat
 10. 10.
  miadını doldurduğu sanılsa da halen bu işi bir asırdan uzun süredir yapan firmalarca kaliteli olarak üretilen ve hatırı sayılır da tüketicisine sahip tütün mamulüdür. uzun yıllardır enfiye üreten firmalardan birinin kısa belgeseli; http://www.youtube.com/wa...mbedded&v=p7YZ9RRLC_M#!
  ... architectus