1. 1.
  Gayrimenkullerin üzerinden tahsil edilen bir servet vergisidir.
  1 ... gonulcelen
 2. 2.
  Konusu bina ve arazi olup, bu bina veya arazi malikinin, intifa hakkı sahibinin, her ikisi de yoksa malik gibi tasarruf eden kimsenin, bina ve arazinin değeri esas alınarak kanunda belirtilen oranlara göre ödediği vergi..
  ... martyns
 3. 3.
  taşınmazlardan alınan dolaysız vergi.
  ... cavit
 4. 4.
  1986 yılında yerel yönetimlere devredilmiş olup, bu yıldan itibaren belediyeler tarafından tahsil edilmeye başlanmıştır.
  ... worldlike
 5. 5.
  1970 yılında kabul edilen emlak vergisi, 1986 yılında itibaren belediyeler tarafından tahsil edilmeye başlanmıştır. emlak vergisi objektif vergiler grubunda yer alır. Ayrıca, süreklilik taşıyan olağan bir vergidir. özel bir servet vergisi olan emlak vergisinde bina ve arazi vergisi olmak üzere iki türü vardır.
  3 ... northwich
 6. 6.
  türk vergi sistemi çalışmam gerektiğini bana hatırlattığı için öncelikle başlığı açana teşekkür ederiz. efendiiim eğer ki emekli iseniz ve tek eviniz varsa bulunduğunuz belediyeye gidip dilekçe verdiğiniz takdir de vergisinden kurtuluyosunuz ancak başka bir daireniz var ise ikisininkini de vereceksiniz. 30 mayısa kadar da ödeyebiliyodunuz zannımca.
  1 ... cayyas
 7. 7.
  'Ev alma komşu al' atasözüne uymayanların ödediği vergi. Gerçi yakında hükümet komşu vergisi çıkarırsa şaşırmayın. Verginin ilk taksitinin mayıs ayı sonuna kadar ödenmesi gerekiyor.
  ... zraporu
 8. 8.
  emekli ve kendi adına bir evi olan kişilerden alınmayan vergidir. sadece bir kere beyan verilmesi yeterlidir. sonraki yıllar yenilenmesi gerekmemektedir. ama siz buna güvenmeyin . yaptırdıktan sonra kontrol ettirmek için bir daha gidin. böyle ne de olsa ödemiyoruz diye kol gibi vergi ödeyenler bilirim. en azından o korkuyu yaşanlar var.
  ... chatin
 9. 9.
  pişmanlık hükümlerinden yararlanma yolunun kapalı olduğu vergilendirme çeşidi. *
  ... siyahi sevdik cunku o gucluydu
 10. 10.
  bugün ödemeye gittiğimde %100 den fazla zam yapıldığını öğrendiğim, onu da belediyedeki yazı yazmaktan bile haberi olmayan torpilli çalışan yüzünden zorla yatırabildiğim haraç.
  (bkz: gel de delirme)
  2 ... krosis