sonsuz sayıdaki yemek tarifi kitabı ve kafasındaki o garip nesneyle hafızama kazınmış kadındır. yemek tarifleri o kadar ünlüdür ki , bir dönem sabah gazetesi ve türevlerinin aralıksız verdiği yemek tarifi ekleri ile millete gına gelmiştir. türk milleti obezite sınırlarında gezinimeye başlamıştır bu tarifler yüzünden. yemek , hamur işi ,tatlı tarifleri sahibi bu kadın , yiyecek konusunda her şeyi bilmektedir *.

işte bu da emine beder gerçeği ve kafasından hiç çıkarmadığı o komik nesne. *

görsel
bonesi yüzünden hacıyatmaza benzeyen kadın
(bkz: emine beter)
asıl adı emine s beder' dir. o ortadaki "s" çok önemlidir. her reklamda ve kendi yayınlarında vurgulanmazsa olmaz.
emine beder olarak da bilinen yemek tarifi vericisi. ismindeki "s" harfini tüm basına vurgulatma gereği duymuştur senelerce.
''s''harfinin hangi isim olduğunu hala çözemediğim sanki üzerinden''her eve lazım,ailenizin aşçısı''gibi gereksiz bir tür ''ayşe teyze''idolü yaratılmaya kalkışılan yemek tarifçisidir.
verdiği tarifler tutmayan bir aşçı daha.
(bkz: Püf noktalarını söylemeyen aşçılar)
kafasında tuhaf bişey olan tuhaf kadın
(bkz: emine s beder)
(bkz: beter böcek)
aciktiran kadin.
çeşitli tv kanallarında hazırladığı yemek tarifelerini aç karnına izlemek bünyede sorun yaratabilir.
kafasına padişah kavuğu takan yemekçi.

http://www.digiturk.gen.t...film/image/eminebeder.jpg
mükemmel yemek yapan üst kat komşumuz.
aslı s. emine beder olan hanım tayzem. annemin yemek kitaplarına meraklı olduğum yıllardı. sabah gazetesi yağmur gibi dağıtırdı bu mecmuaları o zamanlar. yok türk işi hamurlu şerbetli tatlılar 1, türk işi hamurlu şerbetli tatlılar 2, türk işi şerbetli ama cevizsiz tatlılar1... sossuza kadar gider bu. bundan sonrası matematikte seriler ve diziler kısmının işi benden çıktı. efendim işte annemin o yıllarda es kaza aldığı ama o yemekleri asla yapmadığı gerçeği vardı. kimsenin de yaptığını görmnedim bu yaşıma kadar. tüm minik kızlar gibi anneannemin bana aldığı oyuncak yemek takımlarım, mutfaktan yürüttüğüm bir kaç tencere tava vs. ve bu mecmuaları okuyarak yemekçilik oynardım. o zamanlar koca kavuğuyla bilinç altıma öcü sıfatıyla yerleşmiş bu teyzenin şu anda bir yemek bile bilmememde çok etkisi vardır sanırım. burdan sözlük yazarlarına sesleniyorum. izin vermeyin çocuklarınıza okutmayın. artı onsekiz yayyınlar arasına soksun rtük bunları. gece gece ne aklıma geldi bu benim. bilinç altı işte sözlük.
90'lı yılları çocuk olarak geçiren yetişkinlerin annelerinin korkulu rüyasıdır. Emine Beder'in tariflerini karıştırıp annesinden aynısını yaratmasını bekleyen veletler sıkıntı yaratmışlardır.
emine s beder deki s nin ne olduğunu merak ettiğim esrarengiz kadındır. altı üstü aşçısın la söylesen nolur!
hayatımda gördüğüm en çok yemek yiyen kişidir. kızını zengin bir herifle baş göz ettikten sonra, sıranın kendisine geldiğini söyleyen , ayrıca gittiği lüks ev toplantılarında güzel yemeklerin fotolarını çekip kendi kitaplarında sergileyen kişi. ha ben severim kendilerini o ayrı. ayrıca şeker hasatası olmasına rağmen tatluları bir bir midesine indiren tonbiş hatun.
tam adı "emine sündüz beder" olan aşçı.

kaynak: http://tr.wikipedia.org/wiki/Emine_Beder
kafasındaki şey avrupa yakasındaki -adını hatırlayamadım şimdi- hoşik diyen teyzenin kafasındaki şey ile aynıdır.
kafasındaki dana işkembesini(çocukluk travmam) ne zaman çıkarıcağını ve emine ile bederin arasındaki o luzumsuz s harfinin ne olduğunu ne zaman açıklayacağını merak ettiğim son derece itici olan yemek programı sunan teyze diğer itici ve yemek programı yapan teyze içinse (bkz: ayşe tüter)
kafaya simitçi halkası takma modasını başlatan kadın. şimdilerde türedi tabi, ikbal gürpınar' lar falan geldi.
daha düşük modeli emine beder idi. emine s beder sonradan çıktı. işlemcisi daha yüksek ve biraz da kamerasının kalitesini arttırmışlar. emine s beder diye sürmüşler piyasaya. halbuki herkes emine beder 2'yi bekliyordu ama şirket sürpriz bir çıkışla geçen haftalarda emine s beder'i tanıttı.
annemin yayınlarını koleksiyon yaptığu hanımefendidir ama annem bir kere şu dergiyi açıyımda oğlana bişi yapayım demez.
Kafasindaki seyin altinda lord voldemort vardir.
beşiktaş'ın yeni sezonki teknik direktörüdür. fikret başkan az önce canlı yayında ''menemeni en iyi yapabilecek isimle anlaştık, kadın teknik direktör ile çalışarak bir devrimin öncüsü olacağız, devir menemen devridir'' dedi.