bugün

emine s beder

aslı s. emine beder olan hanım tayzem. annemin yemek kitaplarına meraklı olduğum yıllardı. sabah gazetesi yağmur gibi dağıtırdı bu mecmuaları o zamanlar. yok türk işi hamurlu şerbetli tatlılar 1, türk işi hamurlu şerbetli tatlılar 2, türk işi şerbetli ama cevizsiz tatlılar1... sossuza kadar gider bu. bundan sonrası matematikte seriler ve diziler kısmının işi benden çıktı. efendim işte annemin o yıllarda es kaza aldığı ama o yemekleri asla yapmadığı gerçeği vardı. kimsenin de yaptığını görmnedim bu yaşıma kadar. tüm minik kızlar gibi anneannemin bana aldığı oyuncak yemek takımlarım, mutfaktan yürüttüğüm bir kaç tencere tava vs. ve bu mecmuaları okuyarak yemekçilik oynardım. o zamanlar koca kavuğuyla bilinç altıma öcü sıfatıyla yerleşmiş bu teyzenin şu anda bir yemek bile bilmememde çok etkisi vardır sanırım. burdan sözlük yazarlarına sesleniyorum. izin vermeyin çocuklarınıza okutmayın. artı onsekiz yayyınlar arasına soksun rtük bunları. gece gece ne aklıma geldi bu benim. bilinç altı işte sözlük.