bugün

yurdum gencinin sol eli. *
"i love elisabeth" ve "el is a bed" gibi ortaokul ergeni esprilerine konu olan isim. ardindan da topluca "tsumiyiuhahahahha" diye gülünür.
16.yy ortalarında ingiltere'de geçen bir film. ingiltere kraliçesi I.elizabeth'in hayatını anlatır. kendisinden önceki hükümdarların aksine etrafındaki yardımcıların değil de elizabeth ülke yönetiminde sadece kendi aklı ve iradesini kullanmakta ısrar edince yaşadığı sorunları dile getirir. özellikle kraliçeyi oynayan cate blanchett'in oyunculuğu gerçekten görülmeye değer.
kisaca liz denir bu hatunlara. ismi tam haliyle soylemek fazla victorian kacar zira.

buyrun ornek de verelim;
(bkz: elizabeth taylor)
(bkz: liz taylor)
(bkz: elizabeth bathory)
mastürbasyonun kodadı.

(bkz: el arabası)
abazanlığın bi diyer ismi; el-i-zabet
eli zabet görmüş anlamında.
New Jersey 'de bi kasaba.. Gece normal insanların girmekten kacındığı bir mekan olup nüfusunun yuzde 80 civarı zencidir. geceleri; ibneler, fahiseler, kadın satıcıları ve uyusturucu satıcuları cirit atar..
Her gece birileri oldurulur ama yine de 10 dakika ilerisindeki newark 'ın eline su dokemez...
abazan erkeklerin sadık sevgilisi.
- hatun var mı abi, kimle takılıyosun?
- bu aralar elizabeth le düzeyli bir birlikteliğimiz var.
- ooo yabancı hatunlara takılıyoruz.
- tabi oğlum ne sandın sen beni heheyt!
yurdum gencini hiçbir zaman terketmeyen vefalı sevgilisi. araba kazasında iki kolum birden kırıldığında, anladım senin değerini. sensiz geçen 3 ay zulüm geldi bana. şimdi gözüm gibi bakıyorum size. hep beraber olalım, bu aşk, hiç bitmesin...
(bkz: el ele elizabeth)

not: burdan lost controla saygılarımızla *
dorduncu nesil sozluk yazari.
efsanevi ingiltere kraliçesi, ispanyolların bir numaralı düşmanı olmasına karşın 8.henry'nin kızı olduğunu göstermiş ve ingiltereye zaferle dönmüştür. hayatı boyunca hiç evlenmediği ve ölene kadar bakire olduğu iddia edilir.
genelde entryleri bir cumleden olusan ve herkesin anlayacagi kadar basit olan yazar. rahat yazar aklına ilk geleni yazıyor olmalı.
saklarmışsın hep bir yüzünü. kimseler bilmezmiş hangi deryaların suyunda yüzdüğünü. bazen bir gelin gibi süslendi mi yerler beyaza yaradanın kudretiyle; kemer olmak istermişsin en sıkısından. hep sararmışsın uçsuz bucaksızları. koşardın belki sen de herkesin koştuğu yollarda koşanları izlemenin bu kadar güzel olduğunu bilmesen. kalmalıydın sen hep orda. hep yukarıda ki izleyecek değildi ya. bilmeliydi birileri bu yokuşta yere düşenleri. belki bir damla su vermeliydi ciğeri yananlara. dönüp bakmazken kimse arkaya bari sen hep arkada ol dediler dizimiz her kanadığında. her düşenin kanayan dizinden aldın kırmızıyı, kuşak eyledin bir gelinin beline, sıkı sıkı sardın yine bir boşluğu kendinle kapatırcasına.
(bkz: elizabethtown)
bir yaşına daha girmiş yazar. cidden lan doğum günü bugün. iyi ki doğdun dostum.*
gezegendeki en bereketli isimdir. içinden kısaltma isimler çıkar. şöyle ki:
(bkz: liz) (bkz: eliza) (bkz: beth)
+Kaptan,senin bu halin ne olcak
-Ne varmış ki halimde
+Hep elizabeth,hep elizabeth
-Zaten karar verdim.Sağ elimin üstüne dövme yaptırcam,yazı tipi times new roman,yazı tipi boyutu 19,kalın ve siyah ''Baba yorgun'' diye yazdırcam.
(bkz: elizabeth bennet)
erkeklerin ortak sevgilisi.
erkeklerin korkak sevgilisi.
erlerin kek sevgilisi.
erkeklerin safsak sevgilisi.
kadınların da arada tuttuğu.
güncel Önemli Başlıklar