1. 1.
  kalp tarafındaki el.
  -1 ... kutt
 2. 2.
  (bkz: sol ayağım)
  ... kacak kelebek
 3. 2.
  (bkz: masturbasyon makinasi)
  1 -1 ... fatal
 4. 3.
  (bkz: tek elle entry girmek)
  1 ... nickimicinotuzharfgerekiyormus
 5. 4.
  sağ el kuralı ile çözülen manyetik alan sorularını için yanlışlıkla kullanılan el. çümkü o sırada sag el ile kalem tutulmaktadır. * *
  soruyu sol elinle büyük bir iştahla cözersin ve hopp işlem tamamdır. kendinden emin adımlarla sınav sonunda dısarı cıkılır. herkes soruyu tartısırken duyarsın; senin cevabının yönü ters olmuştur ve hata yapmıssındır. yazıktır, gunahtır ama elindir, canındır cigerindir. atsan atılmaz,kessen kesilmez öyle bir yeri vardir senin için.
  3 ... melankolik
 6. 5.
  yüzük parmağına tek taş pırlanta takılması gayet güzel bir olay olan el.
  *ben şunu düşünüyorum. şimdi sağ beyin sol eli, sol beyin de sağ eli yönetiyor ya. bilirsiniz ki sağ beyin beynin duygusal kısmını, sol beyin ise mantıksal kısmını oluşturuyor. sağ beyin duygusal olduğu ve sol eli yönettiği için evlilik yüzüğü sola takılıyor olabilir.burada iğrenç bir espri yapmak istiyorum. aptal insan duygusaldır ve ancak aptallar evlenir. neden insanlar uzun süre nişanlı kalıyor zannediyorsunuz. nişan yüzüğü sağa takılıyor. sağ eli de beynin mantık kısmı yönetiyor.o zaman akılıysanız evlenmeyeceksiniz, bekarlık sultanlıktır diye ikinci iğrenç esprimi de patlatıyorum.ama biliyorum ki deliler aslında akıllılardır. hem akıllı hem de deli olmak lazım.hem nişanlan hem evlen.ilk önce akıllı sonra aptal olasın. işte mutluluk bu.bir söz vardı mutlaka evlenin eşiniz iyi çıkarsa mutlu olursunuz, kötü çıkarsa da filozof. siz yine de evlenin. evlilik gerçekten güzel birşey.*
  1 -2 ... gwynnie
 7. 6.
  bazı şarkılarda istemsiz olarak havaya kalkan el.
  ... starfreedom
 8. 7.
  bazı kişilerin* yemek yerken kullanmanın günah olduğunu söyledikleri el..
  1 ... elma
 9. 8.
  beceri isteyen işlerde kullananların( yazmak *, spor yapmak... vs) daha zeki olduğu bilimsel olarak açıklanan elimiz.

  hz. ayşe: "Rasülullah s.a.s yapabildigi her şeyde, temizliğinde, ayakkabısını giymede, çıkarmada kısaca her işinde sağdan başlamayı severdi." "Sağ elini abdestine, yemeğine, sol elini helasına ve diğer eziyet veren şeylerine kullanırdı"
  hz. Hafsa da: "Sağ elini yemesine, içmesine ve elbisesini giyip çıkarmaya, sol elini ise bunun dışındakilere kullanırdı" buyurmuşlardır.

  Bu yüzden özürsüz olarak ( sağ elin olmaması ya da işlevsiz olması gibi ) sol elle yemek mekruh görülmüştür. *
  1 -1 ... sonkuzu
 10. 9.
  (bkz: sol elim)
  ... pyndemonium