seçkin.
çikolata ve şekerleme markası.kuruluş tarihi 1924.

http://www.elit-chocolate.com
seçilmiş, farklı, üstün.
türkiye'de statükoyu korumayı arzulayan insanlar bütünü. (bkz: elitist demokrasi)
(bkz: elit sözlük)
bilkent universitesi nde ingilzi dili ve edebiyati ogrencilerinin okudugu bolume, diger bir cok universiteden farkli olarak verilen isim. english literature - elit.
genel olarak ell olarak bilinen bolum.
(bkz: elitizm)
Son yıllarda Cumhuriyet'i kuran aydın bürokrat kesim ve bugünlerde cumhuriyet değerlerini savunan insanlara yapılan yakıştırma. Yakında insanları "bunlar elit sizi beğenmezler." diyerek yalanla dolduran siyasetçiler kendileri elitleşeceklerdir. Şimdiden mal varlıkları almış yürümüştür. Böyleyken sade, emeğiyle yaşayan vatandaşların bile görüşlerinin cumhuriyet değerleriyle örtüşmesi elit olduğu şeklinde yorumlanıyorsa artık diyecek bir şey yok sanırım.
düşünen,fikir üreten,sistemdeki çarpıklıklara karşı çıkan,kendisini demokrasinin işlerliğine,cumhuriyetin devamlılığına adayan kişileri aşağılamak için kullanılan lümpen söylemi.fikirsel düzlemde hiçbir mantıklı açılım getirmeyen/getirme yetisi olmayan kişilerin can simidi.
(bkz: çakma aydın)
(bkz: yazar burada bana seslenmiş)*
Birde age of empires oyununda vardır. normal askerler gelişince isimlerinin başına elit ismini alır. elite unique, elite skirmish vs. ben paladinden kaçmaktan gelişmeye fırsat bulamadım.
yüksek sınıf, üst tabaka, seçkin anlamına gelir. ayrıca isim olarak bir çok pastane ve dersaneye verilmiştir. her zengin insanın 5 cümlesinin en az 3 tanesinin içinde geçen zırvalıktır.

(bkz: elitizm)
(bkz: pelit)
türkiye'de chp'ye oy veren seçmenlerin çoğunluğunu teşkil eder.

adam o kadar okumuş, çalışmış yan gelip yatan cahil cühelayla, akp'yle aynı seviyede mi olacak? olamaz tabii. elitist bir anlayış lazım. herkes aynı olursa o zaman okumanın, çalışmanın ne anlamı kalacak?
sniper elite adlı mükemmel oyunu çağrıştırdı bana nedense.
bir isim.. şimdi cinsiyet falan vermeyeceğim, çok karışık durumlar..
"dünya'nın nüfusunun 80%'i fazlalıktır. bunu kabullenmeyeni akademisyen de yapmayız. 20%'si köle olarak bize yeter. gerikalanının da yokedilmesini kabullenmeyeni de aramıza almayız" fikrini benimsemiş insanlığın beyni olmaya soyunmuş insanlığın parazitleridirler.

saint simonun bunlarla ilgili güzel bir farazi örneği vardır.
başlığı görünce elalemin neden; geçen elit te oturuyoruz, elitte maçı izledim, hafta sonları elit te takılıyoruz gibi sözler söylediğini anlamama neden olan başlık. burada bir elit kafe var da. e adamlar elit.
elitist olunmadığı sürece son derece iyi bir özellik sayılmaktadır.
son dönemde çok başarılı bulduğum bir reklam kampanyası yürüten çikolata markası. gerçekten güzel bir seri oluyor.

(bkz: reklamda acemiyiz çikolatada usta)
farklı görünen ya da farklı görmek istediğimiz insan türüne taktığımız nazar boncuğudur.
reklamda da gayet başarılıdır. (bkz: ters psikoloji)
meşhur gülistan repliği. (bkz: acık elit olun).
facebook sayfasının kafak fotoğrafını bilerek yamuk koyup ''bunu da beceremedik ama biz çikolata ustayız zaten'' mesajı veren firma. *