bugün

cumhurbaşkanı erdoğan'ın muhtarlar toplansındaki açıklamasıdır. elinde bomba olan teröristle, dolar olan aynıdır demişlerdir. yine keriz silkeleme başladı. dolar biraz düşsün de yine piyasadan toplasınlar. yasal bir eylem olan döviz almak ve bulundurmayı, yasadışı terörizmle bağdaştırmak akıl tutulmasıdır.

http://www.cnnturk.com/tu...m&utm_campaign=buffer
yemin ediyorum iyice bi cins oldu bu adam.
artık gözü çok fena kararık. her şeyi yapabilir.
benim anlamadığım ülke liderlerinin döviz hakkında bu kadar konuşması normal mi. ekonomiye bu kadar müdahil olmak ülke için yararlı sonuçlar getirir mi pek benim aklıma yatmıyor. merkez bankasına ne yapacağını söylemek, vatandaşa dolar bozdurun demek, bankalara faizler hakkında şöyle şöyle yapın demek piyasaları daha tedirgin etmez mi.
ibretlik bir tespit.
12 eylül döneminde de ülkede döviz yasaktı şimdi de yavaş yavaş o kafaya daoğru gidiyoruz.
serbest piyasa ekonomisini tercih etmiş bir devletin cumhurbaşkanı tarafından şu açıklamanın yapılıyor olması komik bile değil. tabiki bu açıklamaları kasten yapıyor. sürekli karşıda bir düşman yaratacak ki ayakta kalabilsin. yoksa neyin ne olduğunu o da biliyor.bu açıklamaların toplumda alıcısı var, ta ki aç kalacakları güne kadar. o güne kadar da başkanlığı geçirip kendini garantiye alma derdinde.
(bkz: dolar terör örgütü)ne üye olmaktan tutuklanmaya neden olabilecektir.

dolar bozdurup euro almak lazım.
sürekli nefret, sürekli düşmanlar, bu ülkenin geleceğine yazık. hasta bir adam elinde heba oluyor.
(bkz: kendi diyen kendi olur)
kuru daha da arttırma çabasıdır. türk lirası sadece dolara karşı değil, neredeyse tüm para birimlerine karşı değer yitiriyor! sorun ekonomik de değil, siyasi!
Doları olan domuz eti yemiş gibidir denmedi mi halen?
eyyy napolyon sen teröristin önde gidenisin.
uzun samsun.
Yatak odama kadar giren zihniyetin zirvaliklarindan biri daha. Para benim değil mi ister tutuşturup sigara yakarım ister dolar yaptırırım. Dün maaştan artan parayla yine dolar aldım. Var mi itirazı olan. Elinde doları olan tetoristmis! Peh! Kendinin ve ailesinin paraları dolardan sayılmıyor sanırım.
Köprüyü tüneli dolar üzerinden fiyatlandir sonra gel terörist diye yaftala milleti.
Kafan güzelmis kardes.
20.000 dolarım var.

götü yiyen gelsin alsın..
10.000 dolarım var.
Arkadaşlar ben terörist mi oldum?
(bkz: swh).*
Paramız yüzünden terörist olabileceğimiz tek yer burası zaten.

Hayır yani gerçek teröristleri de yok sayıyorlar bi de.
Elinde bomba olupta dolar olmayanlar ne o zaman. Bir gurup öfkeli genç mi?
yine siz yaptınız demeye getiriyor. suçlusu sizsiniz diyor. çözümde sizsiniz diyor. boku ve aynı zamanda topu, yine halka atıyor. elinizde bomba tutuyorsunuz diye şimdi de terörist demeye kalkıyor türk milletine.
ne yapıp edip türk insanını aşşağılayacak başka bir yol buldu ya la herif. yine birlik beraberlik zırvaları falan filan. yine biz ufo gören masum köylüyüz'e getirdi lafı ya. deli olucam gerçekten.
bu sahne, bu sözler, bu mağduriyet pozları, bizim suçumuz yok ayakları sizlere de birşeyler hatırlatıyormu ?
(bkz: 15 temmuz)
iyi lan bari dolar teröristi olmadık hığğğmına dedirten söylemdir. gezide zaten olduyduk sonra 15 temmuzda sokağa çıkmadık gene teröristiz chp ye oy veriyoruz katmerli terörist derken dolar militanı olmamışız çok şükür..

gerçi bu durumda bilal burak falan usame bin ladine falan denk geliyor adamlarda milyar dolar vardır muhtemelen *
ailesinin ve ya kendisinin geçimini idame etmek , yatırım yapmak ,
maaşını piyasalar karşısında savunmak isteyen,
elindeki varlığı 'stabil' tutmak maksadıyla ,
kazandığı 3 kuruşla dolara yatırım yapanları kast ediyorsa alakası yok...

milyon dolar girdisi çıktısı olan ,
dolardaki 1 kuruş artışın farkıyla rezidans dikebilecek tepe tabakayı işaret ediyorsa eyvallah...

gerçi ben onlara da kızamıyorum.
para sahibinindir.
ister dolar alır ,ister rulo yapıp götüne sokar.
O zaman suudi Arabistan terror propagandası yapıyor.
Bu mantıkla insanları suçlamaya başladıysak yolsuzluk haftasında evinden balye balye dolar çıkan sayın bakan çocukları ve değerli bilali de vatan haini olarak yaftalamak icab eder zira doların da euronun da ağa babası onlar ...
milletin doları elinde taşıdığını ve hatta resmi para birimimizin dolar olduğunu sanan kişi söylemi.