bugün

artık bir uludağ sözlük yazarıdır. nutellacı ekşi entellerinden illallah ederek soluğu burada almıştır.
(bkz: uludağ sözlükteki ekşisozlukteki ssg)
o zaman şukulatasını verdim gitti.
ekşi sözlük isimli web sitesinin kurucusu, yazarı ve yöneticisidir. ekşi sözlük'teki takma adı ssg (sedat software group)'dur.

boşnaklara olan sırp baskısının artması nedeniyle 1930’larda karadağ’dan göç eden bir ailedendir. beş kardeşin en küçüğüdür.

izmir-güzelbahçe 60. yıl anadolu lisesi'nin 1993 yılı mezunlarındandır. anadolu üniversitesi aöf iktisat bölümü (1996 yılında) ve doğuş üniversitesi'nin bilgisayar mühendisliği bölümlerine (2000 yılı) başlamış, devamsızlıktan dolayı bitirememiştir

ilkokulda program yazmaya başladı. ilk ticari yazılımı liseden mezun olduktan sonra 1993 yılında çalışmaya başladığı bir firmada yazdığı hastane programıdır. 1994 yılında ise "hasta 1.0" ismini verdiği hasta takip yazılımı, 1995 yılında bbs için yazılımlar, meteoroloji genel müdürlüğüne, yazılımlar hazırladı. 1997 yılında asansör yazılımı, pvc üreticileri için mrp yazılımı hazırladı.
1997 yılında odtü'nün programlama yarışmasında 3. oldu. 1998 yılında eskişehir'den istanbul'a taşındı.
türkiye'de internet yaygınlaşmadan önce popüler olan bbs ağlarında, wolverine adlı dos programının yazarı olarak tanınmış, 1999 yılında mizahi bir sözlük sitesi olan ekşi sözlük sitesini bu ağdaki kullanıcıların katkılarıyla başlatmıştır. "ekşi sözlük kutsal bilgi kaynağı" adlı derleme türünde bir kitap yazmıştır.
2001 yılında ilk teklifi aldığı microsoft seattle redmond kampüsünde windows yazılım ekibinde 2004 yılında yazılım-tasarım mühendisi olarak çalışmaya başladı. ekşi sözlük sitesiyle 2003 yılında altın örümcek en başarılı kişisel websitesi ödülünü almıştır.
2007'den itibaren ekşi sözlük'te kazandığı para microsoft'ta kazandığından fazla olmaya başlayınca, 2009 yılının yaz aylarında microsoft'daki görevinden ayrılarak türkiye'ye döndü.
http://www.onedergi.com/2...ssg-one-dergisine-konustu

p. s: seattle'ın havasından mıdır nedir, röportajdaki, köprüyü soluna alıp kızıl kızıl baktığı fotoğrafta layne staley'e aşırı benzemektedir kendisi.
ekşici enteller kendisini yine takiptedirler;

http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=21143308
(bkz: allahıma kernel sandım)
(#10229239) diyorum başkada bir şey demiyorum.
saatlerce konuşmaktan bir dakika bile sıkılmadığım güzel insan.
güzel cümlelerin öznesi, en iyi oldurgan çatılıların 'direği'...
kendisine buradan da gülümsemek istiyorum* iyi ki varsın diyorum..
gülmekten sandalyeden düşmesi sonucu ağır göt travma geçirdiğini okudum.
=(#10306736 + #10335095 + #10268757) /3 *
(#10335381) babacan ya da anacan * yazar.
Nick iyle gülme krizlerine sokan yazar.
nickiyle osurma krizine sokan yazar.
incici olması muhtemel. merhaba panpa
big brother iyiki (hoş-)gelmiş.
kendisiyle tanışalı çok uzun zaman olmadı ama 8-10 yıllık arkadaşlarımdan ayırt etmediğim adamdır. delikanlıdır semtinin çocuğudur. ilim irfan sahibi, bilim ve iş adamı olma yolunda ilerleyen bir arkadaşımızdır. kendisiyle aynı üniversitede okumamız vesilesiyle tanışmış bulunmaktayım bunu bir şans olarak addedebilirim, ve birlikte iki tek atma fırsatı yakaladığım nadir adamlardandır, bu adamdır ki içerken hoş sohbet bir adamdır anlatmasını, dinletmesini çok iyi bilen bir adamdır bir çok yaşıtı gibi liseli ergenler gibi değil adabıyla sohbet bilendir, dinlemesini iyi bilip empati yeteneğine sahiptir şimdi bu kadar cilaladıktan sonra bu heriften bir çıkarım olduğunu düşünebilirsiniz onun için de biraz yerin dibine sokayım bu er kişiyi. şimdi ekşisözlükteki ssg ciğim bu kadar vurdumduymaz olman hayatı iplemiyor olman hiç hoşuma gitmiyor bilesin, herşeyi bi anda siktir edebilme yeteneğinden ise hiç bahsetmiyorum ya hep ya hiççisin tamam ama biraz sakin bi soluklan. kendine güven konusuna gelince emin olasın çevrendeki bir çok adamdan çok daha afedersin taşaklısın niye bu uzaktan izleme merakı, bu konuyla ilgili şundan da yüksek müsadenle bahsetmek istiyorum, geçen microsofttaykene o lanet kahve standındaki süt cezvesini devirdikten sonra kendini nasıl hissettiğini biliyorum ama microsoft sana kurban olsun başkan, yak de yakalım, o bill gates gelecek ulan buraya de getirelim * biliyorum yukarıdan bakıyorsun insanlara onların bu anlamsız koşuşturmasını elinde biran belki cebinde kanyağınla izliyorsun ama yok böyle bir dünya şimdi hemen aramıza iniyorsun ve bana bi çağrı bırakıyorsun sonra hemşerim pub da senin semtinde demleniyoruz, biliyorum ben yine tüm buluşmalarımıza geç kaldığım gibi bunada epey bi geçikir ve sana bi yarım saat kadar takarım şimdiden affına sığınıyorum. CEO makamından bildirdi.
"manzara gibi seyirlik biri değilim... gözlerin karanlığa alışması gibi biriyim..."
''çirkinlik; hayat boyu çıkılan yokuşumsun''
bu yolda kendisine başarılar diliyorum, hep yanında olup manevi desteğimi vericem***
her gece kolunun altına tavlayı almaktan bıkmadı yahu.*
fena yazmıyor, aslında güzel yazıyor. takip edilesi yazar.
dere geliyor dere türküsünün john deere versiyonunu dillere pelesenk etmiş insan
şuan, permatikle saçlarına dalası gelendir.
(bkz: herzaman birinin gölgesi olmak)
isim annem/babam. kulağıma 3 kere ismimi söyledi artık kafa kağıdığında değişiklik yapmam lazım.*
(bkz: meryem)
şu sıralarda, moleskine ve efes sponsorluğunda gecelerin hayalini kuruyor, düzenli olarak 10 günde bir saçlarını kesiyor ve hırka giymeyi çok seviyor.
güncel Önemli Başlıklar