bugün

likit olarak tükettiğim gıda.
izlediğim en güzel kısa filmlerdendir.
Nerde o eski ekmekler dedirtendir.

Sözlük ekmek keserken bılegıme bıçak sapladım sabah sabah. Allahtan bıçak keskin değildi.

Düşünsene bir de intihar ettim sanacaklardı...
aslında ekmek mideyi doldurup daha fazla gıdaya gereksinim hissini yani açlık hissini bastırmak amacı ile asırlardır tüketilen un mamülüdür.
günün en çok konuşulan nimeti.
iftarda gülerek yenilen.
--spoiler--
önce ekmekler bozuldu, sonra her şey.

-oktay akbal.
--spoiler--
yüzde bileşeni; buğday unu % 38,00
içme suyu %54,00
ekmek mayası(s.cerevisae) % 6,00
katkı maddesi % 0,50
gıda sanayi tuzu % 1.50 olan mamul.
köyde sobanın gözünde pişirilir, sıcacıkken bir parça kopartılır, içine tereyağı boca edilir, ağzının kenarından yağlar akarken hunharca yenilir.
Ekmek, çeşitli tahıl unundan yapılmış hamurun ateşte, sac üzerinde, tandırda, fırında veya tepside pişirilmesiyle hazırlanan yiyecektir.
250grami 1.00 TL den 1.25 TL ye yükselen gıdadır.

Edit: istanbul'da.
her geçen gün biraz daha fiyatı artan elzem yiyecektir.
Türkiyede en çok tüketilen şeydir.Fakir ülkelerde ekmek tüketimi zengin ülkelere göre fazladır.Avrupada ekmek tüketimi o kadar azdır ki insan gözüyle görünce şaşırıyor.Ekmek tüketimi aynı zamanda kültür ve geleneklede bağlantılıdır.Türk gelenek göreneklerinde ekmek önemli bi yer tutar.Şöyle ki Osmanlı zamanında padişah ve üst düzey yöneticiler bile ekmeği bol tüketirlermiş.
4 yıldır yemediğim doyurucu hamur işi.
Yine de zayıflayamadım anasini satiyim.
Cavdarliysa ayri guzel olur. Az yemekte fayda vardir.
parası için çalışılan niğmet.
Vakfıkebir ise paha biçilir.
Rabbim o kadar kutsal kılmış ki mucbir durumda kurana dahi basılacağını ancak ekmeğe basılamayacağını bildirmiş.
bugün itibarıyla %25 oranında zamlanmıştır. böylece ekmek fiyatı 1 tl'den 1,25 tl'ye yükselmiştir. neyse ki ekonomi iyidir.
tabiki ak parti zamanında olmuştur. çünkü onlar konuşur ak parti yapar.kim yaptı?ak partiiiii!kim yaptı? ak partiiii! biz yaptık biizzzz!
büyük nimet. ekmeksiz hayat olmasın.
karbonhidrat deposu, glisemik indeksi yuksek, adedinde 600 kusur kalori olan gidadir.
Yemek yerken yanımdan eksik etmediğim şey,çoğu diyet içermez,bazıları karpuzla beraber yer ama biz Türklerin vazgeçilmezidir. Hatta bunu diğerleri de biliyor olmalı ki bir gün Polonya'dayken yaklaşık otuz kişilik uzun bir masada önümde tavuk çorbası ile bakışırken kendimi eksik hissediyordum. Ekmek istedim, getirdiler. Kibar olmaya uğraşırken Justyna ekmeği alıp kıvırdı ve çorbaya batırdı, nereden öğrendiğini hala bilmiyorum. Ve evet efendim, o kadar kişi arasından ekmek yiyen sanırım sadece bendim.
yaşadığım ilde sadece dışını pişiriyorlar. içi hamur bir şekilde duruyor. bu yüzden her yere mayalıcı açıldı.
Hayatımdan çıkardığımdır.
Kilodan başka bir şeye yaramıyor meret.
14 yerine 43 kromozou olan geniyle oylanan yemek.
türkiye insanının %99.9'unun bağımlısı olduğu yiyecektir. bu bağımlılığın farkında olmamak, bağımlı olmaktan daha acıdır kanımca. geniyle oynandığı için potansiyel zehir deposudur.