bugün

çok tatlı şeyleri sevmem, ekler tiramisu gibi tatlılar dengeyi sağlıyor, şekere gömülmüş gibi değiller, güzeller. he şu var yine de bi' çayla o da olmadı suyla o tatlılığı hafifletirim.
Cogunlukla aldigim pastadir. Bayilirimm.
En babası ülkü pastanesi tarafından yapılan tatlı.
eskiden ek dedigim pastadır. Fazlası bayar. Ama can cekti mi durulmaz.
ayıp amk gece gece böyle başlık mı açılır diyelesi.
profiterolün yanında esamesi okunmayacak tatlıdır.
Profiterolun amina bile koyacak tatli.
bimde 3.75 e satılan osmanoglu marka ekler en iyisi sanirim. yumusacik ve ic kremasi muhtesem. icinde 6 adet var , kesinlikle verilen parayi fazlasiyla hakediyor.
Iki bisküvi arasında kremaya ilham veren tatlı. Yani bence öyle.
Sabah Sabah 6 Dilim yediğim tatlıdır. (Valla Bak)
görsel
görsel
görsel
bi takım bunalım süreçlerini birlikte atlatabileceğiniz muhteşemler arasında yer alır.
sonra size kilo yaparak tekrar bunalım yaşatır, yine yersiniz geçer.
işin kısır döngü kısmını bırakalım, taze aldığınız eklerinizi vereceğim adrese bağış amaçlı gönderebilirsiniz.
(bkz: merhaba pasta sanatı)
istanbul ekler en iyisidir.
acıbadem ile birlikte favorimi oluşturan ortası kremalı üstü çikolatalı pasta. yerim yalarım. ama yiyemiyorum sözlük. çok kalorili bir abiye benziyor.
en sevdiğim tatlılar arasındadır. yapan olsa da yesek dedirtir.
bir profiterol değil ama severiz yine de.
bayılarak yediğim, yapımında püf noktaları kaçırmazsanız çok kolay olan tatlıdır.

valla şimdi yazardım tarifi ama hamuru, kreması, sosu çok uzun. yemek isteyeni iş yerine beklerim.
Bim mağazalarında satılan lezzetli bir tatlıdır.
Bunun yüzünden reflü oldum. Her gün yerdim Artık yiyemiyorum.
gece gece canım çekti, olsa da yesek dedirtir.
Eskiden çok ama çok severdim. Deliler gibi. Artık sevmiyorum.

Niye ki?
içinde krem peynir olduğunu öğrendiğimden beri ağladığım pasta.
içinde krem peynir yok.
peynirli bir krema yapılabilir tabii ki ama genellikle pastacı kremasıdır içindeki.
bir de kardeşim buna "ek" diyordu küçükken. çoğul eki zannetmiş yazık.
görsel

Fransızca éclair, şimşek, kıvılcım anlamına geliyor ve bu isimde bir pasta çeşidi var "ekler." Hızlı yapılıp hızlı tüketildiği için bu isim verilmiş.