1. 1.
  izmir bornovada bulunan izmirin 5 üniversitesinden biri.9 eylül gibi şehre dağılmamış derli toplu bir görüntü çizer.
  7 ... panstar
 2. 2.
  okunası,çok güzel kızların bulunduğu özgürlük ortamı.türkiyenin en iyi üniversitelerinden birisi.http://www.ege.edu.tr
  5 -1 ... i m from absürdistan
 3. 3.
  türkiye'nin en güzel kampüslerinden birine sahip olan ilim irfan yuvası bornova'nın biricik gururu. * (bkz: insanın kendi okulunu övmesi) her tarafı ağaç, çiçek, çimlerle kaplı, cıvıl cıvıl ortamı olan; ve en önemlisi kaliteli hocaların, öğrencilerin bulunduğu okuldur ege. kampüs içersinde en gidilesi cafeler day s inn ve grant'tır. yok illa başka yerlerde takılıcam diyorsanız da alternatifler bitmez; kampüs içi öğrenci otobüsü 525'e binip metroda indikten sonra ordan küçük park taraflarına akabilir, değişik ortamlar tadabilirsiniz.

  ayrıca her yıl mayıs ayında düzenlenen bahar şenlikleri görülesidir, sabaha kadar eğlenilesidir.. *
  4 -1 ... charmofsmyrna
 4. 4.
  bu ünv. okuyan öğrencinin mezun olası gelmez. ayrı bir dünya gibi çünkü. bir hata yapıpta erkenden mezun olunursa da o güzel kampüs hayal edilir iç geçirilir
  4 -1 ... gonulcelen
 5. 5.
  boğaziçi ile birlikte türkiyenin en güzel kampüsüne sahip üniversite.
  4 -3 ... ranger65
 6. 6.
  "egeli olmak bir ayrıcalıktır" denmesinin altında bir gerçek yatan yer.
  4 -2 ... unsal
 7. 7.
  kampüsünde kipa bulunduğu için içki içme derdinin olmadığı üniversite .
  3 ... gerko
 8. 8.
  turkıyenin en dertli toplu kampüsune sahip universitedir.genelde gec gittigim üniversiteme dogru yol alırken'ulan sıksaydın biraz bi taraflarınıda cekmesiydin su 6 saatlik yolu'dedirten universite.senlikleri görülesidir.
  3 ... twor
 9. 9.
  kampüs büyüklüğüyle, öğrenci yurduyla, 525 leriyle, cafeleri ve ormanlarıyla ünlü bürokrasinin geniş bir biçimde işledigi güzide okulumm
  3 ... sinnocence
 10. 10.
  "nerde okuyosun" sorusuna "ege'de okuyorum" yanıtı verilir. yanıtı kıskanılan bir söz öbeğidir kendisi. ege mezunlarına sanki boğaziçi mezunuymuşsun gibi gıpta ile bakılır. acaip bi özgüven dolar taşar için ege meezunuyum diyince. böyle imrenilen nadir üniversitelerdendir kendileri. *.
  6 ... peytonpeyton