bugün

bornova'da bornova anadolu lisesi ve ege üniversitesi ile iç içe bulunan izmir'in türkiye'deki liseler arasında gururudur. ayrıca bizim eve de çok yakındır, gidilip görülesidir.
geleneksel kuzu günü olan bir okul.
izmir Fen Lisesi, Ankara Fen Lisesi ve istanbul Atatürk Fen Lisesi'nden sonra Türkiye' nin üçüncü olarak açılan fen lisesidir.

Alemin kralı için *
en iyi fen lisesi olarak lanse edilmesine rağmen bu sene haricinde çok da fazla Türkiye birincisi çıkaramamış lisedir.
bütün öğrencilerinin deli zeki ve hayvanlar gibi çalışan insanlar olduğu düşünülen türkiyenin sayılı fen liselerinden biri. ben de böyle düşünürken dershane aracılığıyla birçoğuyla tanıştıktan sonra ne kadar yanıldığımın farkına vardım. tamam öğrencilerinin çoğu zeki olarak adlandırılabilir, hatta bir kısmı baya zekidir ancak öyle öğrencileri de vardır ki en basit matematik sorusuna bile kafası basmaz. ayrıca çok kafa da insanlar bulundurmaktadır bu lise.. (bkz: ben bugün bunu gördüm)
http://www.ifl.k12.tr
1983 yılında kurulmus izmir bornovada ege universitesi kampusu icinde bulunan turkiyenin en yuksek taban puanlı lisesi. her sene aldıgı 96 ogrencinin yuzde 90ı zehir gibi bir zekaya sahiptir. Okulun asıl amacı sayısal temel bilimlerde akademisyen olacak gencler hazırlamakken, turkiye sartları geregi endustri ve elektrik elektronik muhendisleri uretmektedir.arada tek tuk tıp okuyanlar da olur mezunlarından. ögretmenleri turkiyenin secmece ogretmenleridir ve sınavla alınırlar. cogu ögrencisi izmir fen lisesinin omurlerinden omur goturdugunu, gencliklerini curuttugunu dusunur ki haklılardır da. tek guzel yanı canavar gibi bir matematik ve fizik bilgisiyle mezun olmaktır.*
genelde ilk tanıştıkları kişiler üzerinde pek hoş izlenimler bırakmayan, dışarıya karşı soğuk, antipatik, egosu yüksek ve asosyal gözüken, kendi içlerindeyse bir o kadar eğlenceli olan öğrencileri barındıran okul.
tekrar tekrar dönüp okumak istediğim eski okulum. bazı insanları depresyona sürüklese de orada geçirilen yıllar çok güzeldir. yatakhanede kalmak arkadaşlık bağlarının fazlasıyla güçlü olmasını sağlar. tabi erkekler için kız sıkıntısı vardır. biz okurken* sınıfımızda 4 kız 16 erkektik diğer sınıflarda da durum benzer şekildeydi.
görünüşe göre sözlüğe pek yazar kazandıramamış bir fen lisesidir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.