efes pilsen biralarının içinde ilave şeker varken, tuborg biraların içinde yoktur..

efes pilsen biralarının şişe versiyonları varken, tuborg biraların çok nadirdir..

efes pilsen biryerde kalitesizliği tekelleştirirken, tuborg biralar efes pilsen tekeline isyan hükmündedir..
tuborgun fersah fersah önde olduğu karşılaştırmadır. bunu anlatamazsınız tabii efes ile büyümüş abilere. gerçi türkiye' de bulunup da içilebilen biralar içinde -Lager türde olan biralar içinde-carlsberg hepsini .iker ama zaten tuborg ve carslber firması aynıdır. leş gibi bira içmek istiyorsanız efese buyrun derim. yine de efes' in yeni çıkacak yeşil şişesinden çok umutluyuz arkadaşlarla.
adam gibi bira (bkz: tuborg)
(bkz: tuborg gold)
efes amele birasıdır, tuborg'a alışan için tadı berbattır.
tuborg elit kesim birasıdır, tadı mükemmeldir.
tuborg'un efese 4 avans verip 5-4 alacağı karşılaştırma.
yeni aroması ile tuborg gerçek anlamda efesi sikip atmıştır.

sosyal bira içicileri kolay kolay efesi bırakıp dönüş yapmazlar ama bu sefer öyle olmayacak gibi.

tuborg içim olarak gerçekten yağ gibi kayıp giden, hafif, aroması güzel ve en önemlisi bence sabah travması yaratmayan bir bira.

malesef iyileştirme yapmadıkları sürece efese bay bay demek zorundayım.
Haksız ve saçma rekabettir. Niçin haksızdır bu rekabet? Çünkü efendim tuborg bira değil meşrubattır. iki farklı klasmanda yarış veyahut rekabet söz konusu olamaz.
carlsberg is win!
tuborg bebişim.
yıllardır efes pilsen içerim ancak son birkaç gündür tuborg'a geçiş yaptım. iki efes iç karnın davul gibi oluyor, tuborg bu konuda efes'e göre sağlam.
aşırı efor harcayan bir sporcu olduğum için alkol kullanmıyorum fakat şöyle bir söz var:

- Sonumuz morg, aç bir tuborg.
biri elit kesimin, diğeri amelenin birası değildir. bira işçi sınıfının içkisidir. pahalı biralar da ithal edildikleri yerlerde ucuzdur ve oralarda da işçi sınıfının içkileridir.

edit: babasından fazla harçlık alıp biraz pahalı bira içebildiği için kendini elit zanneden liseliler eksileyebilir.
efes velakin hangi efes. son dönemde efesin iki şişesinden birinin tadı diğerini tutmuyor ki.
bir türk atasözü derki, "nefes alamıyorsan efes al."
hepsini içince sonunda kafam güzel oluyosa no problem...
%100 malt ve şekersiz olduğundan dolayı tercihim her zaman tuborg olacaktır.
(bkz: tuborg gold)
şişkinlik, baş ağrısı, uyandığında ağız kuruluğu ve ağızda bok gibi bi tat yaratmayan tuborg bu karşılaştırmanın galibidir.
efes'in tuborg'u her türlü sikerteceği karşılaştırmadır. bi kere turbog kız birasıdır amk. her ne kadar hükümetin alkol oranlarını düşürme politikası sürse de efes şişe bira her türlü dağıtır. hele ki bu sıcak günlerde... turborg'a gelince, cidden kız birasıdır bu. zira bir kasa turborg içilse de kafa güzel olmuyor efes'e alışmış bünyelerde. ha ille de tuborg diyorsanız siz, hayal aleminde yaşamaya devam edin derim size.

(bkz: hadi dinciler bunu da açıklayın)

edit: bir meşrubat olan tuborg'u içen zihniyet eksilemeye devam ediyor.
kişiye göre değişen durumdur. bana göre efes'tir. * *
(bkz: efes al nefes al)
bira zannedilen efes pilsen le gerçek bira tuborg un karşılaştırmasıdır.
tuborg mutlaka ki galip çıkacaktır bu yarıştan.
efes'e inanmıyorum ama bi tuborg var.evet.
efes daha aromalıdır. o yüzden sağlam içiciler efesi tercih eder.
tuborg' un tadı daha yumuşak olduğu için, içicisi efes' in bu aromadan dolayı acı olduğunu söyler.

zevke göre kazananın değişeceği versustur.