1. 1.
  elektroensefalografi

  beyin aktivitesine bağlı beyin kabuğunda oluşan elektrik potansiyelinin grafiğe dökümü
  3 ... kedidoktoru
 2. 2.
  genellikle doktorları tarafından epilepsi hastalarından, düzenli aralıklarla istenen grafik.
  2 ... cruiser
 3. 3.
  açılımı; elektroansefalogram' dır. beynin işlevleri sonucu ortaya çıkan biyoelektrik etkinliği kağıt üzerine kaydetmek.
  ... unique270
 4. 4.
  beynin biyoelektrik freakanslarını kağıda dökülmesi. genelde yarım saat sürer. belli vakkalarda uykulu eeg olarak da adlandırılması üzere, süre 1 saate çıkabilir, hatta daha uzun sürebilir.
  ilk seferinde 23 renkli kablo görür "gökkuşağı gibiymiş yahu" dersiniz. 23 elektrot krem-jelle kafanıza tutturulduğundaysa "bu gökkuşağı dönüm noktam olabilir mi?" dersiniz.*
  ikinci seferinde "eeg'den sonra saç diplerini iyi yıkarsanız sevinirim" diyerek hayatla dalga geçersiniz.*
  üçüncüsünde, 24 saat uykusuzluk ardından, eeg'nizin 1 saatten uzun süreceğini bildiğiniz için hayatın sizle dalga geçtiğini düşünürsünüz.*
  dördüncü mü? umarım eeg'yle işiniz o kadar uzun olmaz.
  3 ... anlamcogaltici
 5. 5.
  beyin dalgalarının 20 civarı rengarenk kabloyu, jelle başın farklı yerlerine ve kulaklara yapıştırılma işlemiyle ölçümüdür. epilepsi tanısı konabilmesi için gerekir. defter gibi bir tahlil sonucu alacaksınızdır. hiç kıpırdamamaktan ziyade en sonda gözünüze tutulan ve gittikçe hızlanan ışıklar yoruyor insanı.
  1 ... ucurtma avcisi
 6. 6.
  dün maruz kaldığım tıbbi aktivite.hastane fobimin götürüsüyle hatimler indirerek gittim ama can acıtmayan bi ölçüm türüydü.hepsi neyse de o kafaya sürdükleri jel 30 kere yıkasan da çıkmıyor.zeytinyağı sürmekte buldum çareyi.nitekim işe de yaradı .
  (bkz: paylaşmak istedim)
  1 ... rilekstekirize
 7. 7.
  beyninizin her bir kıvrımının içine ediyormuş hissi veren bir şey. işlem sonunda kendinizi sokak köpeğinden hallice hissedebilirsiniz. o derece tiksindirici şey kafadaki. zeytinyağını önceden bileydik iyiydi.
  2 ... seferogullarinin pasasi misin
 8. 8.
  1929'da Alman ruh
  hekimi Hans Berger tarafından
  bulunmuştur.

  nöroloji polikliniklerinin klasik tahlili haline gelmiştir.

  an itibariyle bu şeye girdim. kafama o şeyleri acayip bir macun yardımıyla yapıştırdı. lavaboda ıslak mendil ile uğraştım biraz çıkmıyor kendileri. zeytinyağı olayını duyduğum çok iyi o yüzden.
  göze verdikleri ışık çok fenaydı gözüm kapalı olmasına rağmen acayip etkiledi ve 10 saniye sonra hemen baş ağrısı yaptı.
  testten sonra şapşal moduna giriyorsunuz zaten, kafada yapış yapış. çok bir zorluğu olmasa da iğrendirdi diyebilirim.

  sonuçların 3 gün sonra çıkıyor olması ise 2013 de tam bir saçmalık.
  1 ... olumsuz gercek
 9. 9.
  ışık her hızlandığında bir tık daha aptallaştıran cihazdır. benim gittiğim hastanede testi yapan asistan çok rahatlamamı uykum gelirse uyanık kalmaya bile çalışmamamı söylemişti ancak testin yapıldığı oda ile yandaki doktorun odası tahta bir kapıyla ayrılmıştı ve doktor rok gibi bağıra bağıra muayene yapıyordu. saçlara sürdükleri vazelin benzeri şey de sıcak suyla aktı hemen o konuda bir sıkıntı yaşamadım.
  2 ... butun nickler alinmis
 10. 10.
  okuduğum bölümün adıdır. Elektronörofizyoloji.
  ... okuyombenamk