bugün

Şehrin göbeğinde hastane var. Gittik testi yaptık. Yapış yapış solüsyon var. Kafam başım bildiğin sıçan gibi. Hastane tuvaletine girdim sıcak su ve el sabunyla yıkadım. Ulan şerefsiz kadın söylesene böyle gezme diye.
yaygın bilinen medikal kullanımları haricinde event-related potential tekniği ve oldukça yüksek zamansal çözünürlüğe sahip olması ile zaman algısı, dikkat, bilinç ve bellek gibi birçok ilgi çekici konu üzerine araştırma yapma imkanı sunan ve elde edilen veriyi analize hazırlamanın ve temizlemenin oldukça zor fakat bir o kadar da eğlenceli olduğu yöntemdir. günümüzde neuroscience'ın giderek artan popülerliği sonucunda psikologların vazgeçemediği enstrümanlardan olmuştur.
Kafaya sürdükleri şey bok bence başka açıklaması yok abartısız yarım saatten fazla saç yıkadım AMK.
Beyin dalgalarının, grafiğe döküldüğü nörolojik testtir.Rutinde, epilepsi tanısı için sıkça kullanılır.

Kafa derisine yapıştırılan diyotlar ile beyin dalgaları ölçülür.Uykuda veya uyanıkken çekim yapılır. Uyanık kayıtlarda görsel uyaranlar (ışık) kullanılır.

Klinik dışında, bilimsel araştırmalarda da sıkça kullanılan bir kayıt metodudur. Grafiğini yorumlamak uzmanlık ister.
Elektroensafolografi, bir epilepsi tanı yöntemidir.
Saçlarımı mahveden işlem.
Persembe günü yapmam gereken..

Yarım Saat arayla önce Mr sonra eeg çektirmem gerekiyo bir sürü de şey imzalattılar zaten ondan sorumlu değiliz bundan sorumlu değiliz diye. Hayır zaten ısrarla tok gel denilen şeylerden kıllanıyorum ben aga.

Bakalım önce Mr sesi sonra eeg flaşını yediğimde nasil bişeye dönüseceğim.. flaş derken de bildiğimden değil google amca öyle diyor..

Daha önce burda bundan çektiren var mıdır acaba biraz bilgilenseydim iyi olurdu..

Ve yarım saat arayla Mr ve eeg cektirmenin bir zararı bi yan etkisi var mıdır acaba...

Kafamda deli sorular ve gergin bekleyiş...
Bi aralar gece uykudan uyandirip yapiliyordu bu test hala oyle mi?
saçı bok eden test.
yarın gireceğim, bu yüzden sabaha kadar uyumamam gereken test.
Yapılışı basit güzel de , o saç ne hale geldi ya ? Sen git o kadar uğraş saç yapmaya , hemşire 2 dk da içine etsin . Nasıl gidicem ben yurda ?

Edit : beyin kabuğundaki elektiriksel aktiviteyi grafiğe döküm biçimi .
okuduğum bölümün adıdır. Elektronörofizyoloji.
ışık her hızlandığında bir tık daha aptallaştıran cihazdır. benim gittiğim hastanede testi yapan asistan çok rahatlamamı uykum gelirse uyanık kalmaya bile çalışmamamı söylemişti ancak testin yapıldığı oda ile yandaki doktorun odası tahta bir kapıyla ayrılmıştı ve doktor rok gibi bağıra bağıra muayene yapıyordu. saçlara sürdükleri vazelin benzeri şey de sıcak suyla aktı hemen o konuda bir sıkıntı yaşamadım.
beyninizin her bir kıvrımının içine ediyormuş hissi veren bir şey. işlem sonunda kendinizi sokak köpeğinden hallice hissedebilirsiniz. o derece tiksindirici şey kafadaki. zeytinyağını önceden bileydik iyiydi.
dün maruz kaldığım tıbbi aktivite.hastane fobimin götürüsüyle hatimler indirerek gittim ama can acıtmayan bi ölçüm türüydü.hepsi neyse de o kafaya sürdükleri jel 30 kere yıkasan da çıkmıyor.zeytinyağı sürmekte buldum çareyi.nitekim işe de yaradı .
(bkz: paylaşmak istedim)
beyin dalgalarının 20 civarı rengarenk kabloyu, jelle başın farklı yerlerine ve kulaklara yapıştırılma işlemiyle ölçümüdür. epilepsi tanısı konabilmesi için gerekir. defter gibi bir tahlil sonucu alacaksınızdır. hiç kıpırdamamaktan ziyade en sonda gözünüze tutulan ve gittikçe hızlanan ışıklar yoruyor insanı.
beynin biyoelektrik freakanslarını kağıda dökülmesi. genelde yarım saat sürer. belli vakkalarda uykulu eeg olarak da adlandırılması üzere, süre 1 saate çıkabilir, hatta daha uzun sürebilir.
ilk seferinde 23 renkli kablo görür "gökkuşağı gibiymiş yahu" dersiniz. 23 elektrot krem-jelle kafanıza tutturulduğundaysa "bu gökkuşağı dönüm noktam olabilir mi?" dersiniz.*
ikinci seferinde "eeg'den sonra saç diplerini iyi yıkarsanız sevinirim" diyerek hayatla dalga geçersiniz.*
üçüncüsünde, 24 saat uykusuzluk ardından, eeg'nizin 1 saatten uzun süreceğini bildiğiniz için hayatın sizle dalga geçtiğini düşünürsünüz.*
dördüncü mü? umarım eeg'yle işiniz o kadar uzun olmaz.
genellikle doktorları tarafından epilepsi hastalarından, düzenli aralıklarla istenen grafik.
elektroensefalografi

beyin aktivitesine bağlı beyin kabuğunda oluşan elektrik potansiyelinin grafiğe dökümü
güncel Önemli Başlıklar