bugün

Ölürse ağlıyacağım kişilerin başında gelir , karakteri düzgün , nazik , yakışıklı , sempatik insan .
maddi sıkıntılarından dolayı tuvalet kağıdı reklamlarında oynamak zorunda kalan aktör.
olmasaydı karanlıkta kalırdık.
olmasaydı geceler zehir olurdu.
olmasaydı olmazdık.
ampulün mucidi güzel insan.
yakisiklilik abidesi.
Fevkalade yakisikli.
(bkz: ilk aşk)

Hülya koçyiğit' li filmlerinde hep mağrur ve gururlu naif delikanlı rollerini oynayan çocukluğum ve genç kızlığımın ilk aşkıdır.
Yer çekimini bulup evraka evraka diye bağıran modern fizikçi.
sayesinde gece karanlıkta oturmaktan kurtulduğumuz büyük mucit.

gel gelelim Türkiye de hakettiği degeri goremiyor..
ödül töreni veya panellerde mutlaka bir bayanla koltuk kavgası yapan eski artiz. ekteki resimde de itü rektörü bayanı sıkıştırırken.
görsel

(bkz: koltuk canavarı)
(bkz: macho man)
kendisiyle ilgili artık edison esprisi duyunca ölesim geliyor.

yeter yapmayın artık yeterrrr.
görsel
sinema değil, dünya tarihinin en yakışıklı 5 adamından birisidir.
meslektaşım olan kişi sadece uzmanlık alanlarımız farklıymış.
(bkz: ekolog)
Başlığı görünce kesin ölmüştür diye düşündüm.
Ulama olmamasına rağmen, ulama varmış gibi okuruz.
tarkan karakterini bir türlü kendisinin oynadığına inanamadım. hâlâ inanmıyorum. film sonu adı geçince bile.

ekleme: hastalıktan kafam gitti herhalde amk. kartal tibet ile karıştırdım. * halbuki daha dün 100 lira ile evlenilmez filmini izledim adamın.
Eskiden adını edi sun sandığım aktör.
lambayi bulan oyuncu.
En sevdiğim kabiliyetli jön yakışıklı adam.
yeşilçam'ın en iyi yaşlanan aktörü. gençliğinde de yakışıklıymış, şimdi de yakışıklı.
görsel
Filmleri yakışıklılığının hakkını vermez. Yakından görmek gerekir. Hoş adamdır.
20li yaşlarımın başında cuma namazına gitmem babamın çok hoşuna giderdi. Bir namaz çıkışı babam gaza gelerek arkadaşına beni tanıtırken "ediz hun" gibi adam bu bee demişti. Nerden aklıma geldiyse.
Eddie soon.
Kibar,görgülü,istanbul beyfendisi oyuncu.sinemada oynadığı ilk filmi 1965 genç kızlar filminde Türkan Şoray ve Hülya Koçyiğit'le oynamış,edebiyat hocası rolünü canlandırmıştır.bu rolü pek iyi oynamadığını belirterek özeleştiri yapan oyuncu.
istanbul beyefendisidir.