bugün

Yeşilçam'ın tarık akan ve kadir inanir'in aksine bana gore en yakışıklı jönüdür.
Her rolün ustesinden gelmiştir fakat ona en çok hınzır, çapkın ve fabrikatör rolleri yakismistir.

Erotik filmler donemini bilmem ama Bu adam duruşunu hic bozmamistir ve durusunu bozmayan insanlara bayiliyorum.
Filmleri yakışıklılığının hakkını vermez. Yakından görmek gerekir. Hoş adamdır.
Jön olarak doğmuş.
görsel
80 yaşında bile yakışıklılığını korumuş usta isim.
yeşilçam'ın en iyi yaşlanan aktörü. gençliğinde de yakışıklıymış, şimdi de yakışıklı.
görsel
Yakışıklılık konusunda aşmış efsane yeşilçam aktörü.

görsel
başlığın üçüncü entrysini görünce garip bir mutluluk hissettim. evet yalnız değildim ve sanırım her zaman benim gibi düşünmüş olan insanların varlığı ile ihya olacaktım.

ben küçükken bu adamı edison sanardım. baya baya şaşırırdım hatta buna. "adam hem ampülü bulmuş hem de filmlerde oyunuyo, vay be" derdim. çocuklukta böyle düşünceler dillendirilmediğinden uzun yıllar bu böyle devam etti. hatta bir ara, bir filmde arka planda sokak lambalarının sıralandığı caddede bir kadınla konuşa konuşa giderlerken içimden hınzırca " çakal ya şuna bak! bi de ampülü buldum karizması yapıyo kadına..." diye düşündüğümü ise hayal meyal hatırlıyorum.
Kibar,görgülü,istanbul beyfendisi oyuncu.sinemada oynadığı ilk filmi 1965 genç kızlar filminde Türkan Şoray ve Hülya Koçyiğit'le oynamış,edebiyat hocası rolünü canlandırmıştır.bu rolü pek iyi oynamadığını belirterek özeleştiri yapan oyuncu.
umarım cem reis ile film çekerler. ustanın sinemaya katacakları bitmedi.
norveç'in oslo ve trondheim şehirlerinde 2 üniversite okumuştur.
istanbul beyefendisidir.
uzman biyolog, sinema sanatçısı, öğretim üyesi, politikacıdır.

1981 norveç oslo-trondheim üniversiteleri biyoloji, deniz biyolojisi ve çevre bilimleri, 1985-2000 marmara üni.de çevre dersleri vermiştir. 1991-93 istanbul il çevre müdürlüğü ve çevre bakanı danışmanlığı yapmıştır. 2004'ten bu yana bahçeşehir üni.de çevre ve ekoloji dersleri vermektedir. 2006'da okan üni.de de öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. kariyeri boyunca avustralya ve almanya dahil yurt dışında iki bini aşkın konferans vermiştir. çevre, sanat ve kültür alanında yayımlanan sayısız bilimsel makale ve araştırma yazısı vardır. yurt içi ve yurt dışından sanat, siyaset ve akademi dallarında sekiz yüzü aşkın plaket ve ödül almıştır.

17-18-19 mayıs 2008 tarihlerinde gerçekleşmiş 3. ulusal genç mimarlar buluşmasında yapılan mimarlık ve teknoloji sempozyumunda "teknoloji ve ekolojik sorunlar/çözümler" konulu tematik sunuşu yapmıştır. hep ayakta olup belli bir metne bağlı kalmaksızın herkesin tek tek gözlerinin içine bakarak kendisini son derece dinleten, asla uyutmayan bir tarzda konuşma yapmıştır.

67,5 yaşında olduğunu söylemiştir. ama hala taş gibidir.
görsel
Hem yakışıklı, hem eğitimli. Çok erken doğmuştur.
20li yaşlarımın başında cuma namazına gitmem babamın çok hoşuna giderdi. Bir namaz çıkışı babam gaza gelerek arkadaşına beni tanıtırken "ediz hun" gibi adam bu bee demişti. Nerden aklıma geldiyse.
76 yaşındaki yeşilçam efsanesi. fenerbahçelidir.

görsel
görsel