bugün

tandoğan mitingi'nden 2 hafta önce londra'da, apo ve pkk bayrakları altında pkk mitingine çıkan, "motorları dağlara doğru süren" adam. iğrenerek izliyoruz

http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=240621
pkk destekcilerine verdigi konserler ortaya cikinca nedense hicbir cumhuriyetcinin gikini cikarmadigi adam... neden? yoksa siz hala tehlikenin farkinda degil misiniz? simdi bu olaydan sonra bu adam mi vatan'a ihanet ediyor, yoksa abdullah gül mü?

isteyen istedigi kadar entry'me kötü oy versin...
hakkında çıkan haberlerle ilgili şunu dile getirmek isterim.

severim ben bu adamı! dürüst ve gururlu olduğunu düşündüğüm için, hiçbir zaman ödün vermediğini, satılmış olmadığını düşündüğüm için!

haberleri de okudum inceledim. her kürtün pkk'lı olmadığını bildiğim ama maalesef kürtler adına düzenlenmiş her etkinlikte apo'yu destekleyen güruhun bunu bir fırsat bilerek boy gösterdiğine inandığım için pek de şaşırmadım. gel gelelim bu organizasyon tertibatında kürtlerin adı geçsede katılanların hepsinin kürt olduğunu göstermez, katılan tüm kürtlerin de apo destekçisi olduğunu göstermez...

Hoş adamın biri de bulmuş yazıyor, pankart açıldı diye, zaten bu aralar yazan yazana...

hani adamın biri 'steril mikrop'un kıçı çok güzel' yazsa ona bile inanacağız nerdeyse! millet boşuna bağırmıyor: satılmış medya diye! keza bu haberin yayınlandığı medyanında nasıl bir medya olduğu malum!

geçelim!

zaten haberin içeriğini okuduğumda anladım aslında bu karalamanın aslını. zamanında boşuna dememişler 'sorunun cevabı sorunun içinde gizlidir' diye...

burda da haberin içinde gizli! aha bak ne güzel anlatmış:

--spoiler--
Bu nedenle mitinglere destek veren ulusalcı isimler bile bu noktadaki rahatsızlıklarını gizlemedi MHP eski istanbul Milletvekili Mehmet Gül, Akbayram ve Bulutsuzluk Özlemi gibi gayr-ı milli tiplerin mitingleri halk nezdindeki itibarını zedelediği inancında. Mitingleri destekleyen Gül'e göre Akbayram yasadışı örgüt sempatizanlarının programlarında çok sevilen marksizm kalıntısı sembolik şarkıları Tandoğan ve Çağlayan'da da seslendirdi.
--spoiler--

dokunan marksizm'miş azizim...

evet bunu da geçelim, sıradaki...
ahmet kaya gibi yalnızca güzel şarkılar yapmayı hedefleyen bir insan, ahmet kaya da almanya'da verdiği konserde açılan pankartlardan habersizdi, bunlar olağan şeyler, iyi çocuk edip, tanırım. türk milliyetçisinden kaçıp kürt milliyetçisine yaslanan, demokrasiden dem vurup azınlık haklarından bahseden sözde değil özde solcuları da çok gördük, garipsemedik.

mapus yata yata biter, yaa..

(bkz: benim teröristim iyidir)
(bkz: atatürkçülük ve sahtekarlık)
2 hafta önce ki konserde, gerçek kimliğini gördüğümüz şahsiyetsiz insan. sesin güzel olabilir ama için fesat senin.
laik,atatürkçü,cumhuriyetçi ve pkk sempatizanı sanatçı.
artık cibiliyetsiz insan...
Pkk lı insanlara konser verdiğini kabul eden sanatçıdır.

http://www.internethaber..../news_detail.php?id=85556
http://www.sonsaniye.net/...tiraf-etti-haber11938.htm
(bkz: edi pakbayram)
programda, malum olayı pkk'nın organize ettiğini bilmediğini defalarca söylemesine rağmen neden bu kadar üstüne gelindiğini anlamadığım kişi.

edit: ha açılan bayrakları ve posterleri görmüştür, olabilir. peki ne yapmalıydı, onca gözü dönmüşün arasından "üzgünüm millet, pkk propogandası var ben çıkıyorum" diyerek ayrılsamıydı? kim bu kadar über delikanlı? varsa böyle bir polat alemdar bana da söyleyin. zira bunu yapmasıyla ertesi gün kurşunlanması bir olurdu. doğal olarak bunu programda itiraf edememiştir, cesarete laf gelmemesinden kelli.

ayrıca hala bu yapılana pkklılık diyorsanız, o zaman yolda yürürken önünüzü kesen pkk'nın buralara gönderdiği gaspçılara para vermeyeceksiniz. yoksa siz de pkklı olursunuz bu mantıkla.
bu olayi gorunce aklima cok eskiden basima gelen bir olayi getirdi. yillar once dinledigim grup yorum o zaman ankara'da konser veriyordu. tabi cok sevidigm bu grubun konserine gittim.

konser super devam ediyordu ki, arkadan cosmalar, pkk lehine tezahuratlar, sloganlar sunlar bunlar. simdi ben de ordaydim, bu beni pkk sempatizani yapmaz, pkk masasi yapmaz, terorist yapmaz, o zaman ogrenciydim ortaokuldaydim. ki daha once bir ahmet kaya konserine gitmisligim vardir ataturk spor salonunda siz belki inanmazsiniz adam sarki soylerken elemanlar birden apo bayraklari cikardilar arkasina koydular, adam gormedi bile. edip akbayram olayinda da tahminim ayni senaryo dondu. ki hani ahmet kaya'yi artik supheli gormeyi bile gectim de edip akbayram arkadasim.
gittin gideli, aldırma gönül ve bekle bizi istanbul'u çok güzel şekilde yorumlamış sanatçı...
adına aynen ahmet kaya'da olduğu gibi büyük medya tarafından karalama kampanyası başlatılan değerli sanatçı. umarım bu sefer başarısız olursunuz.
pkk konserinden gelip cumhuriyet mitingine gitmek eylemini gerçekleştirerek ironinin köküne kibrit suyu dökmüştür.
şeriata, gericiliğe, faşizme destek verip "ayy bu ülke de demokrasi yok!" diyen demokrasi avcılarına karşı sevilen sanatçı. pkk'ymış, peh...
asıl vatan hainlerinin kendi suçlarını örtmek için saldırdıkları kişi aynı zamanda. pabumucun demokratlarının, ne idüğü belirsiz bir görüntüden yola çıkmaları ile karşılaşan sanatçı.
sesiyle insanin yüreginde firtina estiren, muhabbetine doyum olmayan, kisikli sanatcitir...
sarkilarini sürekli ayakta söyler, ayarkli bir mikrofon vardir birtane, yavas adimlarla yürüyerek mikrofonun karsisina gecer ve söyleyecegi sarkilari bitiresiye kadar o mikrofonun basindan hicbiryere kipirdaman sarkilarini icten gelerek söyler...

istek sarkisi hareketli bir sarki olmasina ragmen sözleri insan kisisini bunalima sürükler...
edip akbayram sesi nane soslu bir imam bayildi yemegi gibidir, dinlemeye doyum olmaz...
Sezarist.
anadolu pop müziğimizde 60'ların sonunda başlayıp 70'li yıllar boyunca günümüze kadar etkisini duyuran güçlü bir dalga. çizgisini hiç bozmayan sağlam bir dinleyici kitlesine sahip sanatçı.
turku adinda bir kizi olan sanatcimiz.
Mehmet gül'ün pkk sempatizanlarının düzenlediği konserlere gitmesini eleştirdiği bir sanatçı. Edip akbayram barış,kardeşlik masalları altında neler yaptığını youtube teknolojisinde kendi ağzıyla itiraf ediyor.

Ben kimseyi kürt diye ayırmam konserlere giderim. Zaten iddia sahibinin de kürtleri ayırmak gibi faşist bir düşüncesi yok. Orada ona sorulan soru neden pkk bayrakları altında şarkı söyledin? "biji apo","aldırma apo aldırma" posterleri altında ne kardeşliğinden bahsediyorsunuz?
Edip akbayram'ın savunması şu şekildedir. Ben deniz baykal'ın mitinglerinde binlerce türk bayrağı altında şarkılarımı söylüyorum. Ülkemi sevmesem söyler miyim?

o zaman rweasley soruyor: binlerce sarı kırmızı yeşil bayrak altında şarkı söylemek neyin nesidir?

Genel görüş olarak insanlar pohpohlandıkça, gaza geldikçe konulara, ideolojilere farklı açılardan bakayım derken şaşı oluyorlar.
zeytinin fiyatını bilmeyen sözde emekçi.
vedat türkali'nin bekle bizi istanbul şiirini seslendiren sanatçıdır..ki vedat türkalinin şiir kokan tek eseri diye bilirim.
vedat türkali nedense edip akbayram yorumunu çok sevmiş. nedense ben onur akın'ın grup baran'daki yorumunu daha çok sevmiştim.
pek çok "gibi görünenin" aksine olduğu gibidir. belki bu yüzden hepsinden daha çok sevilmiştir. memleketlimdir ama o zaten herkesin memleketlisidir.
güncel Önemli Başlıklar