bugün

lazca erkek.
eğitim bilişim ağı .

meb bünyesinde güzel işlere imza atacak olan site.
uzaktan eğitim platformu.
eba son zamanlarda çok güzel planlanmış bir eğitim sitesi konumunda. testler, ödevler vs pekçok özelliği var daha. eba ya çocuklar hesap açmada zorlanabiliyor. çocukların hesap açabilmesiyle ilgili video izlenebilir.
(bkz: https://youtu.be/DQ-o1yNlcoY)
görsel
insanı yoran sitedir. yarın durum daha vahim olacak gibi.
az önce kardeşim sebebiyle bilgisayar üzeri girişi denediğim ancak yapamadığım ve pek çok aileyi buna dahil ederek yapamadığımız site.

ders saatleri içinde ''ders saatleri içinde girebilirsiniz'' diyerek almadı.
ders saati bitti, yine aynı uyarı ile girişi kabul etmedi.

frekansla da kaç kişi yapabilecek.
ver milletin dediği gibi trt'nin bir kanalına, rahat rahat. niye uğraştırıyorsun.
Ver TRT 1, TRT 2, TRT 3 e millet bayram etsin be hoca. Yok frekansa gireceksiniz yok yatay polarizasyon bla bla bla. ilkokul, ortaokul, lise bu 3 kanala dağıtılsın bitti gitti.
açılımı; Eğitim Bilişim Ağı'dır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulmuş, olan.
biraz sınav çalışalım dedik. giremiyorum.
(img:#2000108)
Derslerin Eba üzerinden yapılacağı duyurulduğundan beri stabil çalışmayan, akp'nin eline yüzüne bulaştırdığı sistem. şu dandik sisteme kaç milyon dolar gömdüler merak konusu.
(bkz: eba tv) eğitim aksamasın diye normal bireyler için oluşturulmuş mesajını çoğunlukla görsel yolla veren bir uzaktan eğitim platformudur. ancak eğitim çatısı altında görme engelli bireylerin olduğu da unutulmamalıdır. yazılarını, okumalarını braille alfabesiyle yapan çocukların üstlerine atılmış ders videolarına yetişmeleri mümkün değil. zaten eğitimlerine okulda bile başlı başına özel bir ihtimam gerekiyor.

bu konuda eğitimde görme engelliler derneği bir kampanya başlattı. ben de buraya taşımak istiyorum. 16 eylüle kadar (bkz: destek@eba gov tr) adresine bununla alakalı mail gönderebilirsiniz. veya 444 0 632' yi arayarak kapsayıcı eğitim için talepte bulunabilirsiniz. veya ios ya da androidden indirdiğiniz eba tv uygulamasına en düşük puanı verme etkinliğine katılabilirsiniz. seçemediyseniz hepsini yapın gitsin.
Şuanda çökmüş sitedir. Bu nasıl bir rezilliktir anlamış değilim. Kağnı gibi ilerliyor resmen . Bir derste açılsa bir derste açılmıyor. Abv.
Biliyorsunuz ki ebanın çökmesi iyi bir haberdir. Türk insanının eğitime verdiği önemi gösterir. Yoksa asla altyapı yetersizliği değildir. Evet.
meb, dün " salı günü yaşanılan eba sıkıntısı hızlı ve sonuç verilebilir işlemlerle çözülmüştür"
dememiş miydi ? çok da güzel çözülmüş.
yoğunluktan dolayı çökmektedir.
Umarım yarın çökmez.iki dersim var.
Pandemi sürecinde türkiye’de uygulanan Uzatan eğitim programı.
Çöktüğü için Hâlâ ders oluşturamadığım site. Bugün de ders vermem gerekiyor. Başka bir yolu yok mudur bunun?
12 milyon 459 bin 347 öğrencinin ders aldığı platform.
bugün öğlen saatlerinde yine çöken dandik site.
eba(ebesinin amı) sınırsız internetiniz yoksa girmeyin her canlı 1 ders 500 mb alıyor 1 gb 10 lira her gün 4 ders varsa her gün 20 tl internet ama sınırsız internet varsa her ay 80 tl yani sizi 520 tl den kurtariyor(abartı.)