bugün

entry'ler (439)

tanrının varlığının kanıtı

Cansız varlıktan nasıl canlılık oluştu yiğağağağ diyenler için (bkz: abiyogenez).

tam kapanma

Herkes olabildiğince gezsin ve birbirine bulaştırsın süreci hızlandıralım. Ölen ölsün kalan sağlar bizimdir.

aşık olmak

“Aşk çiçek böcek değil de ondan.”

yazarların kaybettikleri şeyler

Kendim.

bim den alınan müthiş çoraplar

Bime gitmediğim için ilk defa bu kadar pişmanım. Kalmış mıdır acep?
Edit: başaramadık...

altın karşılığında akrabalarınızı satar mısınız

Adres verirseniz kargoyla yollayabilirim?

tayt giyen kızların sıcak tutuyor yalanı

Vücudumu erkeklere/kadınlara göstermek hoşuma gidiyor. Var ki gösteriyoruz arkadaşlar. Evet.

bensu narlı yı öldüren katilin fotoğrafı

insanları elbette tipine göre yargılamıyoruz, sadece genelleme yapıyoruz. Zira tüm genellemeler yanlıştır bu dahil gibi bir durum var ortada. Bu tiplemeye sahip çoğu erkekten bu tarz davranışlar görmemiz hepsinin böyle anlamına gelmediği gibi düzgün görünümlü tüm erkeklerin de efendi olduğu anlamına gelmez. Dış görünüşü geçtim beden dilinden rahatlıkla yargılayabilirsiniz.

sessizliğin dili

Üniversite yıllarımı yaşıyorum sessizlik istediğimde gidebildiğim tek yer odam. Entry bu kadar teşekkürler.

2 mart kafe ve restoranların açılması

Sağ ayakla besmele çekerek giriyorsun corona 5 metre yakınına yaklaşmıyor. Her gün bir yeni bilgi.

bensu narlı yı öldüren katilin fotoğrafı

Elinde tespih veya osmanlı tuğralı yüzük görüyorsak kaçarak uzaklaşmalıyız naçizane fikrim.

kadın cinayetlerinin asıl sebebi

Eğitimsizlik. Kadından ziyade düşünülmesi gereken bir insanın başka bir insanı bu denli kolay öldürebilmesinin asıl nedeni nedir? Erkeklerin kadınlardan güçlü olduğunu düşünmesi mi, nasılsa bir bok olmaz bana diye düşünmesi mi, ahlaksızlık mı, şerefsizlik mi? Hangisi? Tartışılır. Ancak en temelde eğitimsizlik(aile içerisinde iyi yetiştirilememesi, bireyin kendini eğitememesi vb) eğitimden anlaşılan tek şey okuldaki eğitim olmamalı. Eğitim çocuk yaşta ailede başlar. Çocuk, aile bireyleri arasındaki iletişimi görerek kendine dersler çıkartır. Çocuk, babasının annesine kaba davrandığını gördüğünde iki sonuç çıkaracaktır. Birincisi, ben de ilerde böyle davranmalıyım. ikicisi, annenin durumunu ayırt edip ilerde hiçbir kadına asla böyle davranmamalıyım. Çocuk aklı genelde gördüğünü direkt uygulamaya dökmeye meyillidir. Yaşla beraber muhakeme yeteneği kazandıkça bu düşünce ders almaya dönecektir. Zor mudur? Zordur. Eğitimin ailede başladığını, ailenin de toplumu oluşturan temel yapı olduğunu düşünürsek bu tarz olaylara bakıp toplumun büyük çoğunluğunun eğitimsiz olduğunu söyleyebiliriz. Buradaki eğitim sadece okul eğitimi sanılmasın.

seksin tabu oldugu gerçeği

Kitap okumak ile seksi aynı kefeye koymak? Seksin toplumda bir tabu olduğu gayet açık ancak bir çocuğun karşısında kitap okumak ile seks yapmak aynı şey değildir. Seks anlayana tabiki iki insan arasında yaşanan ve sadece o iki insanı ilgilendiren özel bir eylemdir. Cümle alemin duymasına veya göstere göstere yapılmasına gerek yoktur tabu değildir demek için. Seks ne zaman tabu olmaktan çıkar derseniz, 20 yaşındaki genç bir erkek nasıl rahatlıkla sağda solda ben seks yaptım diyebiliyorsa aynı rahatlıkta 20 yaşında genç bir kadın da seks yaptığını söyleyebilirse bir gün bu ülkede, işte o an tabu olmaktan çıkacaktır. Seks iki kişiye ait özel bir eylemdir ve bunu kadın erkek fark etmez sağda solda detayına kadar anlatan kişilerin özel hayat kavramının oturmadığını düşünüyorum. Seks, yapmakla övünülen bir şey olmamalıdır. Kadın erkek fark etmez erişkin bireylerin ihtiyaç duydukları bir eylem olduğunu düşünüyorum. Erkekler için gururlanılacak, kadınlar içinse utanılacak bir durum ise asla değildir. Toplumda yaşanan ikili ilişkilerdeki sorunların tamamıyla sekssizlik ve sevişmemekten kaynaklı olduğuna inanıyorum cinsel istek bastırılmak yerine dileyen herkes istediği insanlar ile bu ihtiyacını karşılasa topluma bir rahatlama gelecek demedi demeyin.

anın görüntüsü

görsel
Haşlanmış sebzeler ve haşlanmış pirinç lapası.. yapıyorum bu işi sözlük.

pişman mısın

Yaptıklarımdan pişman değilim aklım hala “ya istediğim tüm şerefsizlikleri yapmadan ölürsem” diye düşündüklerimde.

gecenin sözü

Zamanı gelmiş bir fikirden daha güçlü hiçbir şey yoktur.

sokağa çıkma yasağı

Adı yasaktır.

kyk sonuçları

7 aralıkta açıklanacak olandır.

sözlük yazarlarının babaları

Bir baltaya sap olamayacağımı düşünerek düzenli olarak senden bir bok olmaz cümlesini duyduğum, babalık görevini çok iyi yapan kadim insan. Öl de öleyim babacığım.

anın görüntüsü

görsel