bugün

aaron neville'dan dinlemek farzdır.
back to the future filminde çalarken marty'nin babası annesini bu şarkı sayesinde götürmüştür fakat aslında öyle bir büyüsü yoktur bu şarkının evde falan denemeye kalkmamak gerek direk şarkı esnasında kızı öpeyim derken suratınızda tokat patlayıverir.
müstakbel eşimle nikah salonuna girerken çalmasını istediğim, back to the future güzelliği...
hatun kişiye hediye edilebilecek en güzel şarkılardan.
internet olaylarına girdikten sonra ilk aradığım ve adını bestecisini vssini bulduğum şarkı.

kaynak mı? tabi ki geleceğe dönüş.
(bkz: marvin berry and the starlighters)
dinleyince, insanı 1950lerde yasatıyor hissine kaptıran sarkıdır.

(bkz: spectacular)
ilginçtir, cips kola ikilisiyle muhteşem üçlü oluşturmaktadır. insana kız arkadaşını düşündürüp onu öpüp koklama hevesi veren şarkıdır.sevgilim olmadığı için yapamıyorum bu eylemi tabiki.sözlükteki bayanlara selam ederim.*
(bkz: muhteşem üçlü)
sarki soyleme yarismalarinda bolca cikan sarki. *http://www.youtube.com/watch?v=5PiWd96LldM
tadından yinmez şarkıdır. ancak bu şarkıdan önce luis armstrong'un ""what a wonderful world" parçasını şiddetle tavsiye ederim. sanki earth angel bu parçanın devamı gibi.

usûl makam aynı sanırsam:)
50's efsane sarkisidir sha-na-na ... zamaninda coverlamayan kalmamisdir
Hani gerçekten o zamanlarda yaşamak vardı. Fötr şapkalar ve biryantinli saçlar, günümüze göre kat be kat güzel kıyafetler, kaliteli insanlar, düzgün yemekler ve harika müzikler. Earh Angel'da Mad men zamanında ortaya çıkmış bir şarkı işte. 1954 yılında the penguins grubu tarafından yaratılan ve 50lerin akımı olarak ortaya çıkan doo-wop akımının en büyük eserlerinden birisi.

Ayrıca şarkının yaratıcısı grup hariç buddy holly, the drifters, bella morte, death cab for cutie ve bana göre de en iyi the temptations coverlamıştır, tadından yenmez.

Karate kid filminde ve 80ler,90lar çocuklarının en sevdiği seri olan back to the future serisinin ilk filminde bu şarkıya yer verilmiştir.

Sözleri ise şöyledir.

earth angel, earth angel
will you be mine
my darling dear
love you all the time
i'm just a fool
a fool in love with you

earth angel, earth angel
the one i adore
love you forever and ever more
i'm just a fool
a fool in love with you

i fell for you
and i knew
the vision of your lov-loveliness
i hoped and i prayed that someday
that i'd be the vision of your hap-happiness

oh,oh,
earth angel, earth angel
please be mine
my darling dear
love you all the time
i'm just a fool
a fool in love with you

edit: bunu beğenen bunu da beğenir (bkz: #8528736)
müthiş bir şarkıdır. genelde dolarlarımı şöminede yakıp şarabımı yudumlarken dışarıda atıştıran yağmur sesiyle beraber dinlenemeyi çok severim. bir yandan yanan dolarların cızırtısı, diğer yandan yağmur patırtısı... insan daha ne ister ki azizim?

earth angel, earth angeeeel, please be mineee...
back to the future ın kazandırdığı güzelliklerden biri.
buddy holly versiyonu da şahane olan, şahane şarkıdır.
aslında the penguins in kazandırdığı güzelliklerden birisidir.
insanın içini eriten tatlı şarkı. "keşke sevdiğimiz olsa bu şarkıda dans etsek" diye iç geçirtir.
çocukluğumdan beri kurmuş olduğum hayalimi gerçekleştirerek düğünümde ilk dans parçası olarak kullandığım şarkıdır.
marty mcfly ile beni geçmişe götüren şarkı.

ne günlerdi.

o değilde aklıma gelmişken bir hoverboard vardı amk o ne oldu?
şarkıyı ilk dinlediğimde acaba aaron neville söyledi mi lan bu şarkıyı dedim. söylese ne güzel olurdu dedim. sonra aklımdan çıkmış. nasıl çıktı bilemedim. ama çıkmış işte. neyse aradan iki hafta geçti. tam da bu gün. evde çeşitli şeyler yaparken aklıma geliverdi bu türkü. aradım youtube'da. aaron neville da söylemiş. o detoneli süper sesine nasıl da yakışmış lan. nasıl da mutlu oldum. küçücük şeyler gibi gelse de acayip mutlu ediyor böyle şeyler insanı. ben mutlu oldum, sizler de mutlu olun. dinleyin bitches. *

http://www.youtube.com/watch?v=DNVm4dBfzQY
back to the future'ı hatırlatmıştır. (bkz: back to the future)