1. 1.
  türkiye cumhuriyeti devletinin ve türk silahlı kuvvetlerinin mustafa kemal atatürk ten beri gördüğü en büyük paşaydı belkide ..
  abd nin çekiç güçünü ırak sınırından kaldırttıktan sonra , ülkenin ordusunun abd ordusundan cia den ve mossad tan tamamen bağımsız olması için çalışmalar başlattı ..
  ama bunları bitiremeden ankara ya yakın bir bölgede uçağı -!kaza!- ile düştü ve şehit oldu ...
  eski mitçi olan mahir kaynak ' derin devlet ' isimli kitabında mossad - cia - vatan hainleri üçlemesinin etkili bir çalışmasıyla helikopterinin düşürüldüğünü yazmıştı ..*

  rahat uyu paşam ..
  52 -2 ... postsinaptik golge
 2. 2.
  bu memlekette iyilerin yaşatılmadığının en büyük kanıtıdır eşref bitlis. büyük paşadır. eğer yaşasaydı çankaya ya çıkması kuvvetle muhtemeldi.**
  12 ... cuthbert
 3. 3.
  itü ve odtü'den uzmanların hazırladığı bilirkişi raporuna rağmen kaza kurbanı olduğu iddia edilen, ölümünden bugüne kadarki sürede maalesef yakınandan bile geçebilecek bir paşa çıkaramadığımız gerçek vatanseverlerden.
  11 ... editor
 4. 4.
  Orgeneral Eşref Bitlis (1933 - 1993)

  1933 yılında Malatya'da dünyaya geldi. 1952 yılında Kara Harp Okulu'ndan Teğmen rütbesi ile mezun oldu. 1966 yılında Kara Harp Akademisini tamamladı. Almanya'da dil eğitimini tamamladıktan sonra 1969 yılında Silahlı Kuvvetler Akademisi'nden mezun oldu. 1973'de Alman Harp Akademisi'ni tamamladı. Bir yıl Kara Harp Akademisi'nde başöğretmen olarak görev yaptı.

  1978'de Tuğgeneral oldu ve Bolu Komando Tugay Komutanlığına getirildi. 1982'de Tümgeneral ve Kıbrıs 28. Tümen Komutanı oldu. 1986'da Korgeneral rütbesi aldı. 1988'de Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı oldu.

  1990'da Orgeneral rütbesi aldı ve Jandarma Genel Komutanlığı'na atandı..

  Bitlis bölgede konuşlanmış durumda bulunan Çekiç Güç Kuvvetlerinin Türkiye'den ayrılması gerektiğini açıklıyor ve ABD'nin Kuzey Irak'da oluşturmaya çalıştığı Kürt Devleti'nin Türkiye'nin zararına olduğunu söylüyordu. Bu nedenle ABD büyükelçiliği tarafından birkaç defa Hükümete şikayet edildiği iddia edildi.

  17 Aralık 1992'de Çekiç Güç'e bağlı Amerikan savaş uçakları, kendilerine bildirildiği halde Irak'ın Selahattin kentine gitmekte olan Bitlis'in helikopterine taciz uçuşu yapar ve helikopteri inişe zorlarlar.

  Eşref Bitlis 17 Ocak 1993'de henüz çözümlenmemiş bir şekilde uçağının düşmesi sonucu öldü.

  http://www.kimkimdir.gen.tr/kimkimdir.php?id=761
  7 -1 ... kirmizi baslikli istasyon sefi
 5. 5.
  müttefikimiz olan bir devletin suikastine kurban gittiği tahmin edilen, nur içinde yatan paşa.
  5 ... imhotep
 6. 6.
  şehitler ölmez, vatan bölünmez.
  8 -4 ... esprimakinasi
 7. 7.
  ölümü bile şüpheli bir biçimde gerçekleşen , gerçek bir türkiye aşığı , atatürk ilke ve inklaplarının yılmaz bir bekçisi , ülkenin son elli yılda çıkardığı en başarılı komutanlarımızdan biridir.

  ruhu şad olsun
  9 ... gwaihiri
 8. 8.
  (bkz: osman pamukoğlu)
  3 -4 ... ardahan
 9. 9.
  öl(dürül)mesi milletin bağrına saplanan bir hançerdir. muhtemel ki birilerinin oyununa çomak sokuyordu. diğeri için (bkz: gaffar okkan)
  ayrıca kurtlar vadisi'ndeki doğu bey ile büyük benzerlikler taşır.
  6 -1 ... paradigma
 10. 10.
  o günkü ısıdan çok daha düşük ısılarda dahi düşmeyecek uçağının ısrarla, utanmadan, haya etmeden kaza ile; buzlanma sonucu düştüğünü iddia eden 'türk' 'bilirkişi' 'subay' insanlar(ı) ile ahirette yüzleşip yüzlerine tüküreceğine emin olduğum büyük şehit...
  8 -1 ... abra kadavra