bugün

facebooktaki özlü söz manyaklarının müptelası oldukları sikimsonik grup.
illet olduğum facebook grubudur. melankoli bağımlısı bireylerin uğrak mekanı olduğunu düşündüğüm ve her gördüğümde küfür ettiğim grup.
(bkz: düşsel sıçıntılar)
tamamiyle klişe sözlerden oluşan sikimsonik facebook sayfası. ama tam 866.372 hayranı var.
milleti afilli söz bulma zahmetine sokmayan facebook grubudur. facebook' ta bile üretim sıfır, paso hazıra konuyoruz, önümüze konulanı tüketiyoruz lan.
--spoiler--
"Bu saaten sonra sende fırtına bile kopsa bende yaprak oynamaz.
--spoiler--
bu sözün sahibi boris vian'mış. hadi ya? bu kadar nasıl çevirdiniz lan türkçe'ye?

nasıl bu üye sayısına ulaştığı çok açık. karşı cinse ve 3. şahıslara laf sokmak için afili sözler bul ve altına ünlü yazar ve şairlerin isimlerini daya. al sana edebiyat.
faceebook grubudur.
--spoiler--
Kadın, doğası gereği zayıftır; ama acıya en çok o dayanır. Kadının direncini kıran tek şey; hayal ettiği erkeğin boş çıkmasıdır.
--spoiler--
misal.
kısa söz ve şiirler paylaşılan grup. nedense hiç kadın sözü bulunmaz bu grupta, yoksa kadınların hayatta da mı yok bir kaç sözleri. bir de kadınlar için çok konuşuyor diyorlar.
gece olunca bu duruma düşmek işte. Aşk özlem düş kelimelerinin yoğunlaşmaya başladığı şu avuntu zamanları. işte bu saatler.
Adminiyle konuştum, ağzını aradım.

Günlük 20 tl karşılığında sayfa reklamı yapıyor.
1 milyondan fazla üyesi var, admini köşe olmuştur.
Günde ortalama 4 sayfa reklamı yapıyor.
Küçük bir hesapla ayda 120 reklam * 20 tl den 2400 tl yapar.

1400 tl yi abarttım diyelim, ayda en az 1000 tl kazanç sağlayan sayfadır.
Facebook yetkilileri böyle sayfaları kapatmalı.
yaklaşık 20 dk önce ülkemizin önde gelen sikimsonik şairlerinden yılmaz erdoğan'danda bir söz yayınlayan grup. Harbi iğrençlik derecesinde yavşaksınız hepiniz.(Buradakileri profillerinde paylaşanlar)
(bkz: özenti)
osbirdir.
http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=83711

zaytung fena giydirmiştir.

--spoiler--
Bu sitemkar açıklamalarının ardından, partiye gelen az sayıdaki arkadaşına dönerek Can Yücel'den "Bir Dost" şiirini okuyan genç kız, Pestia Bar'da duygusal anların yaşanmasına sebep oldu. Şiirin ardından, "Düşündüren Sözler" ve "DüŞSeL AvUntULaR" adlı Facebook gruplarından bir iki alıntı da okuyan ve kendisini yalnız bırakan arkadaşlarına "Kötü günümde yanımda olmayan, iyi günümde kuru kalabalık yapmasın", "Varlığımda kıymetimi bilmeyeni yokluğumla terbiye ederim!" sözleriyle sert mesajlar gönderen Şanlı'nın, geceye gelenlere "Ya arkadaşlar, sorcam sorcam bir türlü soramıyorum. Sahi, biz nerden tanışıyoruz?" demesi ise gülüşmelere sebep oldu. Tüm çabalara rağmen, birbirlerini nerden tanıdıklarını çıkaramayan gençler, daha sonra her şeye rağmen beraber dans edip, bol bol fotoğraf çektirerek doyasıya eğlendiler.
--spoiler--
hemen her sözü can dündar, can yücel ya da paul auster'a mal eden mal sayfa...

birileri dur demeli bu sayfanın yöneticisine.
--spoiler--
ne yazsam paylaşıyorlar amk.

can yücel.
--spoiler--
--spoiler--
Yoruldum; ayağımın değil, yüreğimin götürdüğü yerlere gitmekten. Sustum; dilimdekileri değil, yüreğimdekileri söyleyememekten.

[M. Gorki]
--spoiler--

oha diyorum. bu kadar olmaz. bu kadar götten sallanmaz.
ygs 2011 birincisi, türkçe bölümünden full çekmesini bu muhterem facebook grubuna bağlıyormuş. ayrıca sigmund freud'u piç etmiştir. ulan sigmund freud bile?! *
başlığı gören bir çok kişin facebook hesabına giderek şööyle bir bakındıktan sonra kuvvetle muhtemel, ne olmuş burada ya? diye tepki vermiş olduğu sayfadır. *
adminiyle konuştum haberler iyi.

10 bin üye 100 tl'imiş. para kazanmak ne kadar kolay lan.
an itibariyle üye sayısı tam 2.477.287'dir.
dahilinde her yaştan insan bulunan, edebiyat adı altında paçavralar sıçan bir facebook grubu.
eğer bu salak sitede yazılanlar edebiyat ise karacaoğlan'lar, hayyam2lar, bedri rahmi'ler, aşık veysel'ler, aşık mahsuni'ler, mesneviler, kasideler beyitler,methiyeler mersiyeler bunlar neydi? bunları yazanlar ne iş yaparlardı tarzında soruları akla getiren saçma sapan bir gurup.

ben sevmiyorum diye sevenlere çok da fazla bok atıp, bir rte klasiğini kendim de yapmak istemiyorum ama bunca saçmalığa edebiyat demek,gençlerin küçük iskender okuyup, kendi aralarında farklı dünyalara seyahat ediyorum havası yaratmak. sanata ve sanatçıya saygısızlıkdır diye düşünüyorum.
internette isimsiz dolaşan sözlerin ç/alıntı yapılıp ünlü şair isimleriyle yayınladığı sayfa.

"isimsiz eser paylaşımına hayır" sloganının doğmasına sebep olacaktır.
böyle yüksek üye sayısına sadece havalı ismi sayesinde ulaşmış grup. gereksiz insanları barındıran saçma bir grup olsa da hayatında sadece cin ali'yi okumuş mallara bir kitap dolusu yazı okutmuş olması hasebiyle faydalı sayılabilir.