1948 yapımı unconquered filmidir. yani fethedilmemiş...

film abd topraklarında geçiyor , tabi daha abd nin yeni kurulma aşaması.

mavi gözlü çok güzel bir kadın var ebby...

14 yıl bu topraklarda köleliğe mahkum olan bir ingiliz kadını.

onunla gemide tanışan yüzbaşı cris holden ile aralarında bir aşk başlıyor.

onların arasına girmeye çalışan bir adam da var, gard.

filmin sonuna doğru gard ın kazanacağı düşünülse de cris holden ebby ile evlenip sonsuza kadar mutlu oluyor...

filmin en acıklı cümlesi ise bir daha bir araya gelemeyecelklerini vurgulamak isteyen ebby nin "biz venango kalesinde öldük" demesi olmaktadır.

iyi seyirler...
Yedibela hüsnü dür. Net. hayatimda böyle bir aşk görmedim.
Spoiler vermeseydin iyiydi. izleyecektim ama şimdi bir anlamı kalmadı. Teşekkür ederim. Artık soran olursa izlemedim ama en iyisi buymuş derim.
şabaniye'dir. imkansız aşk ancak bu kadar derin ve şiirsel anlatılabilir. gerisi yalandır.
gittiğim bir komedi filmidir.

fi tarihinde hatunun birisiyle filme gittim. bıçkın delikanlıyız o zamanlar. film de saçmasapan romantik komedi filmi.

neyse işte biletleri aldık filme girdik, kız sürekli hareket halinde. lan bi rahat dur diyorum bilmem ne. bi de telefonu çalıyor sürekli. kapat diyorum la şunu, kapat, film izliyoruz, ayıp!

fakat sürekli ısrarla arayan annesinin telefonunu meraklanıp sinemada açması, sessiz sessiz konuşması ve sonrası...

babasının kalp krizinden vefat haberi.

herkes kahkahalarla gülerken, onun kahkahalar arasına hıçkırıklarını karıştırarak ağlama çabası..

benim en acıklı filmim buydu beyler.

ölüm var dünyada.

sikmişim filmin acıklısını.
zaten üç beş tane izlemişimdir aralarında not: seni seviyorum filmi beni oldukça etkilemişti.
acıklı oluyor mu bilmiyorum lakin bende derin izler bırakmıştı.
(bkz: saksı olmanın faydaları)

daha acıklıları vardır ama bunu da izleyin.
Leon olabilir.
(bkz: celal ile ceren)

yozgat yozgat olalı böyle zulüm görmedi.
bir bitmediniz denilen filmlerdir. aşk kavramını yaymaya çalışılmasıdır. neymiş bu aşk acısı olayınız popüler kültür bu kadar ilerlemiş olmaz.

tamamen mantık çerçevesi içerisinde aşk kavramını eleştirmiş bulunmaktayım. fikir almak isteyenler okusun.
hatta körü körüne aşk diyenler kesin okusun.
(bkz: aşk kavramı/#35061904) sadece doğruları yaymaya çalışıyorum.

edit: şu eksileyen, okudun mu yazımı ? neyi beğenmedin ? seni yozlaşmış cahil. yaralı yüreğini al ve defol gir. popüler kültür domuzu parçası. elimden geldiği kadar doğruları yaymaya çalışıyorum nedir bu rezalet.
Hükumetin Türkiye aşkıdır.
Ferdi Tayfur'un başrolünde oynadığı, şarkılarıyla süslediği kalbimdeki acı filmi.
incir reçeli'nin ilk filmidir. ikincisini çıkarıp imajı bozmasa daha iyi olacaktı.
(bkz: aşk tutulması)
Leon
Entry karın ağrısını aşk sanan mathilda'nın leon'u ölüme götürmesinde.
Yav he he.
P.S : I Love you' dur efendim.
Etek sari sen etekten sarisan.
Neydi gonul yarasi miydi?
Forrest gump demek istediniz galiba. Odun gibi adamı hüngür hüngür ağlattı be kardeşim.
new york'da bir son bahar feciydi...
yaşandı ama henüz çekilmedi.
Bizimkisi bir aşk hikayesi siyah beyaz film gibi.
aşıklar şehri bir efsanedir.
(bkz: good luck chuck)