bugün

tam adı ile drizzt do urden n'a shezbaernan
kendisi aslen bir dark ranger 'dir. sonradan doğru yolu bulan nadir drowlardandır. mükemmel bir kılıç ustasıdır, çaktırmamaya çalışsa da tam bir aşk adamıdır.
elazığlı olduğuna dair rivayetler dolaşmaktadır. zonguldak maDENLERiNDE ÇALIŞIRKEN GÜN IŞIĞINI KEŞFEDiR NATAŞALARLA KAÇTIĞI SÖYLENiR. *
77 yaşında siyah tenli beyaz saçlı bir drowdur. Onu diğer drowlardan ayırt eden özelliği menekşe rengi gözleridir. Yeşil bir pelerini siyah botları vardır, Ayrıca yanında Parıltı (Twinkle) ve Buzölüm (Icingdeath) adlarını verdiği iki adet Pala ve yoldaşı olan büyülü panter Guenhwyvarı çağırmasına izin veren siyah bir heykelcik taşır.
beyaz saçıyla ve kılıç kullanışındaki ustalığıyla en karizmatik fantastik karakterdir.
ırkının yüz karası.
drowların lloth'tan ve matron analardan sonra en çok korkuktukları ve gizliden gizliye saygı duydukları silah ustası(her ne kadar resmi olarak olmasada).
"goodness, courage, and love is a song. in my travels i have learned one thing, evil creatures can not sing."

- Drizzt Do'Urden
merhametli bir kötü, dışı kara içi beyaz olan fantastik karakter.
emo drowdur kendisi ki kıl olmak icin baska binlerce sebepte vardır bu ite karşı.
hayır artemis entreri abimiz bi gebertemedi gitti 20 kitaptır budur beni delirten.
aşırıya kaçan saflığıyla popularitesini artemis entreri'ye kaptırmış drow.
kendisi efsanedir. okuduğum en karizmatik karakterdir ayrıyeten.

kendisine bok atmak isteyenlerin şanlı, her şeyden kurtuluyor dediği karakterdir, göz ardı ettikleri şey ise zaten r.a. salvatore yazdığı serilerin karakterinin drizzt dourden oluşu ve onun ölmesinin saçma olacağıdır. zaten kendisi kara elftir doğuştan yeteneklidir, çift eldir falan filan. yanında çok donanımlı yüksek levelde arkadaşları ile gezer. aslında çoğu kez yenemeyeceğini bildiği dişmandan kaçar.

özet olarak drizzt dourden candır. barındırdğı felsefi yapıyı görmezden gelenlere veya göremeyenlere de biraz daha fazla kitap okumalarını tavsiye ediyorum.
Drizzt Do' Urden, kitapları sevmemi sağlayan ve beni mmo dünyasına iten kahraman.
beni Forgotten Realms alemine sokan zat-ı muhterem.
Unutulmuş diyarlar aleminin en iyi kalpli ve havalı drow elfi.
Vatan haini bir drowdur. Annesi saygıdeğer malice’e ihanet edip soydaşlarını katlederek kaçmıştır.