bugün

ing. ejderha
(bkz: faryd aly camilo mondragon)
(bkz: dragon ball)
batı ordularında, eskiden, at üstünde ya da yaya çarpışan özel üniformalı atlı asker.
Kışın Hilton'da yazın Reina'da olan, bence Türkiye'deki şu an için en iyi Çin restoranı.

(bkz: Hakkasan)
argoda; parasız manasına geLir..
kanatlı dev sürüngen.ilk olarak çin mitolojisiyle ünlenip daha sonralarda frp diyarlarına göç eden bilgelik, güç, iyilik ve kötülük olgularını temsil eden pek çok türe ayrılan * * * * *mitoloji ve masal ırkı.
Yelkenli bir yarış teknesi.
16. yüzyıl sonu Avrupa'sında, hücumda hafif süvari, savunmada ise piyade olarak savaşan atlı askerlerdir.
bayblade çizgi filmindeki bir karakterin sahip olduğu canavara denir.
satranç'ta, sicilya savunmasının, bir devam yoludur. siyah, açılışta şah kanadında, fiyanketto yaparak gelişimini
devam ettirir.

fiyanketto: şah atı piyonu tek çıkılarak, boş kare'ye (g7) fil yerleştirilir.
bayrampaşa dilinde 'apaçi' anlamıma gelir.
lezetten bayılma hissi yaşayacağınız yemekleri barındıran, Hilton ' un içindeki Çin restoranı. Şiddetle tavsiye olunur.

edit: bu entry' i eksileyen arkadaş neyini eksilemiş anlayamadım. eskilemene gerek yok, gitmezsin olur biter.
ateşini yolla bana senesi. *

tek kusurları çabuk sinirlenebiliyorlar, oynamıycan bunlarla fazla. ideali o.
http://www.usbridalguide....nesehoroscopes/Dragon.htm
sevilen ve çok tercih edilen bir dövme deseni.
sağ kolumda annemin çin burcunu simgeleyen bir ejderha dövmesi var ve onu seviyorum.
gücü ve bilgeliği simgeler.
"dragon olunmaz, dragon doğulur".

bir çin atasözü. *
dragonlara gitsin.

http://www.youtube.com/wa...eature=endscreen&NR=1
(bkz: dragonborn)
(bkz: dragon screamer)
ingilizce kelimedir türkçe anlamı ejderhadır.
Ejderha anlamına gelir. Dövme sanatında bilgeliği ve uzun bir yaşamı ifade eder.
satranç oyununda bir açılış türü. notasyonu; 1.e4-c5 2.af3-d6 3.d4-cxd4 4.Axd4-af6 5.Ac3.
Metallica'nın lulu albümünde yer alan, biraz olsun metal müziği hatırlatan parça.
dragonla ejderha bağıntısı kurulmalıdır.
Ejder anlamına gelen hafif ve hızlı bir süvari çeşidi.
görsel
Alman dragon.