bugün

özellikle bostancı şubesinin adı russian institute olarak değiştirilmelidir. Bence... *
2009-2010 döneminde küçükler(!) basketbol liginde türkiye 1.si olmuş okuldur.efenim baktık istanbuldan,tokattan küçük basketçiler gelmiş güzel burdurumuza durur muyuz? Gidelim seyredelim dedik.insan gibi insan çocuk gibi çocuk bekliyoruz tabi bir gittik dedik heralde yanlış geldik.iki kolej var ve ikisinde de çocuklara hormon verilmişcesine büyütülmüş efenim.o yaşlardaki bir çocuğun en fazla boyu 1.70 bile olmazken adamlar 1.80 çocuk getirmiş.benim canım ciğerim fakir devlet okullarımızın bile en uzunu onların yanında bildiğin cücük gibi kalmış.sonuç belli adamlar farkı atıcak gidecek.neyse elazığ le doğa koleji bir maç yaptı yapmasalardı bari.şimdi tam hatırlamıyorum 70 sayıyı geçik fark atmışlardı yavrucaklara.çok acıdım sözlük çok acıdım.
selena gibi bir diziye yardım ve yataklık ettiğinden beri gözümden düşen okul. hem bir eğitim kurumu olacaksın, hem de çocukların üzerinde her açıdan olumsuz etkisi olan bir diziye reklam uğruna kapılarını açacaksın. sonra gördük ki her dizi bu okulda çekiliyor. ne reklam meraklısıymışsınız, ne para hırsı varmış sizde.
dizilerdeki zengin çocuklarının gittiği okul. orta gelirli ailelerin cocuklarınında gitmişliği görülür. * *
yeğenimi, çocuğumu en son göndereceğim kurumdur. zira interaktif bir eğitim senkronizasyonuna sahip değil. bunun yerine bilfen'i tercih etmek daha müsaittir.
Dizilerdeki zengin ailelerin çocuklarının gittiği bir okul. Bu sayede iyi reklam yapıyorlar tabii.
okan bayülgenin film yaptığı okul. peki iyi hoş diyor da kusura bakmasın ülkemin tüm çocukları faydalanamıyorsa neye yarıyor 5 yabancı dil binicilik kursu falan?
teenager mba projesi eğer uygulanabiliryorsa, oldukça mantıklı görünendir.
an itibari ile pis 7 li de doğa koleji formaları olması... hani öğrenciler aşırı zeki, müdür duyarlı falan olur anlarım da!.. kurum durumun farkında mı acaba... orada okumayı düşüneni vazgeçirir bir kıvamda kolejdekiler; öğrencisinden, müdürüne...
2011-2012 eğitim öğretim yılında batı ataşehirde yeni,dev, teknoloji üssü kampüsünü açmış kurumdur. apple ile yaptığı anlaşma sayesinde avrupanın en teknolojik okulu ünvanına kavuşmuştur. çocuklar için akademik-sosyal tüm imkanlar mevcuttur. ataşehir kampüsü ile kurum kaliteini top noktaya taşımıştır.
envai çeşit gençlik dizisinin müdavimi.
öğretmenler günü aktivitesinde, bünyelerinde 5 yılı dolduran öğretmenleri arasında yaptığı çekilişle araba hediye eden kurum. ayrıca diğer öğretmenlerine de bayram şekeri dağıtır gibi ipad dağıtmıştır.
mezun olduğum lise. enteresan bir okuldu ziyadesiyle.
yalnız öss'de başarılı yapar çalışılırsa, hatta dersaneye bile gitmenize gerek kalmaz. hocalar ciddi ciddi ilgilidir.

gerçi benim yorumum sarıyer'deki için. ötekileri bilmem. bizim okul aslında doğa'dan ziyade özel sarıyer lisesi gibiydi. ki evrilmemiş hali de aslen içinde yer aldığı sitenin okulu olan acarlar lisesiydi.

aslında doğa kolejleri için her şey hemen hemen o okulun satın alınmasıyla başladı diyebiliriz.

bir de cemaat okulu olduğu söylenir, ki bu hikayedir. bir nevi pazarlama stratejisidir ve hakikaten bir çok muhafazakar aile çocuğunu da bünyesinde toplamasına yaramıştır.

ancak sosyete diyemeyeceğim ama burjuva diyebileceğim çok insan da vardı okulda. o bakımdan enteresan bir yapıydı.

yani nilgün doğay lisesi'nin kuralları olan hali gibi düşünün işte.

geçmesi kolaydı ama okumak isteyene de eğitim 10 numaraydı.

yabancı bir özel okulda bunaldıysanız ve okul değiştirmek isterseniz tavsiye ederim.

parayla rezil olup depresyondan depresyona koşmaktan katbekat iyidir.

edit: ek olara halısahası olan okulda okumak da candır. inşallah bir gün her okulumuzda bu imkanlara gidilecek ekonomik seviyeye erişiriz de özel okul diye bir şey kalmaz.
haksız karalamalara rağmen her geçen gün daha da büyüyen eğitim öğretim kurumudur. kedi uzanamadığı ciğere mundar der. en son avrupadan eğitimcilerin gelip doğa okullarının eğitim sistemini incelediğini ve örnek olarak aldıklarını öğrendim. bu arada türkiyedeki eğitim sistemini sürekli geliştirmişlerdir, yaptıkları yenilikler diğer okulların ufkunu açmaktadır. en son olarak akılları tahtalarında üç boyutlu ve apple sistemine geçmişlerdir.
ülkemiz adına yararlı olduğuna inandığım bu kuruma teşekkür ederim..
günümü gecemi geçirdiğim, bazen çok sıkıcı olan pek sevgili kampüsümün 10 adım uzağında olan okuldur. bunca zamandır şimdiye dek sadece bina olarak sürdürmüştür varlığını zihnimde. bu kolejin öğrencileri nerededir, nereden girip çıkarlar bu okula anlayamadım ben. okulun bi binası ve herkesin gözüne gözüne soktuğu "doğa koleji" tabelası var. öğrencilerini ise daha çok dizilerden bilmekteyiz.
Dogu akdeniz universitesi bunyesinde bulunan, dogu akdeniz kolejinin yeni ismidir. Cok acidir.
hoşunuza gidebilecek her türlü yakışıklı ve güzel bulunur. ilköğretim eğitimi kötüdür ama kültürel yönden, dil gelişimi açısından tercih edilebilir. genelde özel sınıfları vardır birinciler oradan çıkar öyle isim yapar. yenilikçidir. binaları ve ortamı güzeldir. kantindeki pitosların hastasıydım. mezun olduğum, insanlarını özlediğim okulum.
edit:burs verir ama yararlanamazsınız hiçbir şeyinden öyle de cimridirler.
edit2:yalan bunların başarı falan yok. hepsi dışarıdan aldıkları burslu basketçi, inek, voleyboolcu her neyse en başarılıları alıp isim yapıyorlar.
paralı velet yuvası.
2012 itibari ile istanbul'da 21 kampüsü ve istanbul dışında 21 kampüsü olan özel okul.
kaliteli eğitim veren bi okul. gülen cemaatine yakın olmasını hazmedemeyen malların olduğunu hayretle görüyorum. önemli olan eğitimse çok da takılmayın böyle şeylere. evet.
ankara'da ikincisi açılıyor imiş.
tüm türkiyede 48 tane şubesi bulunan kolej.
ayrıca avrupa birliği standartlarına da uygun bir koley değildir.
daha çok moğolistan ve kazakistandan misafir öğrenci kabul eder.
şimdi burada geçen hafta yaşadığımız tamamen gerçek bir olayı yazacağım ki herkes bilsin okusun diye.
17 yaşında lise 4. sınıfa giden ikiz kardeşlerim var ve bunlar pek tabiiki başlıktan anlaşılacağı üzere doğa kolejine gitmekteler(di).
ikizlerden erkek olan pek bi hayta daha okullar açılalı olmuş 3 ay 17 gün devamsızlığı olan,derslerinde pek de hatta hiç de başarılı olmayan bir çoçuk. sabahları peder okula bırakır öğle tatilinde ararlar çoçuğunuz bugün gelmedi falan filan. yani bu genç ergen çok çok başarısız bir öğrenci. aile olarak biz de zaten farkındayız bunun.
1 hafta önce son ders saatinde pedere bi telefon gelir hemen okula gelmelisiniz diye, peder de işi gücü bırakır okula gider. okul yönetimi ve öğretmenlerden bazıları çoçuğun başına üşüşmüşler çoçuğu 3 kıza TACiZle suçluyolar yok kızların orasını ellemiş burasına dokunmuş daha da ilerisi kızların suçlamalarında kızlara cinsel organını göstermiş gibi abuk subuk şeyler. çoçuk şok oluyo tabii haliyle ee tabii babası da yanında bir hayli utanıyo sıkılıyo.. diyorlar ki çoçuğu okuldan almanız lazım yoksa olay milli eğitime gider falan filan. daha bitmiyor...ertesi gün okula gidip kamera görüntülerini istiyoruz ki aklımızda soru işareti kalmasın ya doğruysa diye o da yok efendim veremeyiz zaten kameralar olayın olduğu yerde çalışmıyor gibi bahaneler üretiyorlar. velhasıl kelam biz çoçuğu okuldan aldık.okuldan atacaklar ya bahaneye bak. bu bir..
ayrıca bunlar ikiz olduklarından dolayı kız olan da olaydan çok fazla etkileniyor haliyle. ertesi gün erkek olanın okuldan alınması için okula gidildiğinde müdürün odasına gidip iki çift laf söyleyecekkken müdür bunu da odasından kovuyor. ve aileye soylenen laf kızı da okuldan alsanız iyi olur oluyo. sonuçta kızı da okuldan almak ZORUNDA kalıyoruz.
lan ben sizin eğitim anlayışınıza onununza bununuza....nasıl kurum bu 17 yaşına bir gencin hatta 2 gencin hayatıyla oynar.
olayı mahkemeye taşıyacaktım fakat olay sürecek senelerce çoçuk etkilenecek diye onu da yapamıyorum. kapansın gitsin mi peki yanlarına mı kalsın boyle zihniyetli eğitimcilerin. çok küfür ettim zaten burada şimdi gerek yok.
doğanızın da tabiatınız da...
genelde iyi gözüküyor ama sarıyerde olan subesi devlet okulu olabilir oraya gondermeyın cocuklarınızı. bi bursada eksıktı onuda elde sonunda.
emsal yaşlardaki öğrencilerin keşke burda okusaydım dediği okul. sihirli annem selena gibi dizilerde boy göstermiştir bu okul.