bugün

disk operating system.
(bkz: biz eski dos cuyuz)
denial of service. bir sunucuya her türlü bulunabilecek açık port'tan saldırıdır, abüdik sunucuya işlem yükü bindirilir, eğer server microsoft tabanlı ise çökme ihtimali yüksektir. adam gibi bilenler gitsin eksiye saldirsindir.
dos kara gun dostudur, windows veya mac gibi ikide bir kitlenmez.
diagnostic operating system.
isp. iki
bill gates'in yazdığı efsanevi işletim sistemi. Dos'u 3 farklı sınıfta anlatacağım.

dos ne ulan?: Şimdi senin kullandığın windows'un babası. mesela, kopyalama yapcaksan şimdi sağ tıklayıp, kopyala'yı seçiyoruz. o zamanlar ise böyle bir lüksümüz yoktu. yapacağımız her işlemi açık açık komutlar halinde yazmak zorundaydık. mesela, fifa 96 oynamak için, komut satırına fifados.exe yazılırdı. gidipte ikonun üstüne çift tıklayamazdık. çünkü ikon yoktu. kapkara bir ekran. ve üzerinde 9 punto'da yazılan beyaz yazılar.
dos neydi ya?: Windows 3.1 çıkmadan önceki, microsoft işletim sistemi. gerçi, windows me'ye kadar, bütün işletim sistemleri dos tabanlı idi. daha sonra hepsi server tabanlı oldu. baktığımızda, windows gerçekten evrim geçirdi. 80'li yıllarda kullanılan windows 1.0'ı gören varmı çok merak ediyorum. ben gördüm söyleyeyim. tam bir rezalet. neyse dos'a dönelim. dos'un birkaç versiyonu mevcut idi. en son 6'larda bıraktılar sanırsam. fdisk, xcopy, halt$, attrib gibi komutları özledik.
dos'u bizde biliyoruz: ,BREAK,CACLS,CALL,CD,CHCP,CHDIR,CHKDSK,CHKNTFS,CLS,CMD,COLOR,COMP,COMPACT,CONVERT,COPY,DATE,DEL,DIRDISKCOMP,DISKCOPY,DOSKEY,EChO,ENDLOCAL,ERASE,EXIT,FC,FIND,FINDSTR,FOR,FORMAT,FTYPE,GOTO,GRAFTABL,HELP,IF,LABEL,MD,MKDIR,MODE,MORE,MOVE,PATH,PAUSE,POPD,PRINT,PROMPT,PUSHD,RD,RECOVER,REM,REN,RENAME,REPLACE,RMDIR,SET,SETLOCAL,SHIFT,SORT,START,SUBST,TIME,TITLE,TREE,TYPE,VER,VERIFY,VOL,XCOPY (bu arada copy paste değil*) gibi komutları kullanmanız tavsiye edilir.
fr. sirt
(le)
Denial of service attack.
genellikle, ms dos ile karıştırılan, işletim sistemi türü.
isp. iki.
denial of services(dos) saldırısı için (bkz: flooders)
sakin sakin giden vokalin sizi şaşırtmaması gereken, şarkının ortasında, içindeki tüm acıları gırtlağına yansıtarak sesle işkenceye dönüşen ulvi bir chevelle şarkısı.

sözleri :

Begging - do you mean groveling
Settling - its not the same
Begging - do we take whats left
Settling ;second best,dont take requests
You two, you re whats left, I dont take requests
But for you two, come this far,
I might have something,
To say; (Repeat)
Now these two, treat them well
Upon themselves, showed up again
Now you sir, Give up the gig
You havent been repaid
(bkz: ricardo izecson dos santos leite kaka)
isp. 2 sayısı.
"denial of service" serverın servis dışı kalmasına yol açan saldırı türü
defansif orta saha anlamına gelen kısaltmadır.
microsoft'un kaynak kodlarını ibm'den aşırdığı (çaldığı) ve ms-dos diye piyasaya ticari amaçla sürdüğü işletim sistemidir. ilk örneği ibm-dos'tur. microsoft ilk işletim sistemleri olan win 3.1, win 95, 98 ve me'yi bunun kernelini kullanarak yapmıştır. daha sonra yerini nt çekirdekli işletim sistemleri aldı. anlayacağınız ms'un lamerliği ta kuruluşuna uzanıyor.
chevelle'nin ilk albümünden* 1999 yılına ait güzel eser. yavaş yavaş, derin derin işler içinize.
pes'te defansis orta saha oyuncusudur. mevkisinin iyileri arasında busquets motta matic ve pogba gelir.