1. 1.
  üzerinde, zarların üzerindeki gibi noktalarla belirtilmiş 2 farklı rakamın bulunduğu taşlarla oynanan bir tür strateji oyunudur. ayrıca, domino taşlarının binlercesi yan yana dizilerek, her birinin birbirini tetiklemesi sonucu çok eglenceli ve ilginç gösteriler yapılmaktadır.
  (bkz: domino etkisi)
  1 ... jassemine
 2. 2.
  amacı, ele alınan 12 taşı, yerdeki taşlarla bitiştirerek, bitirmektir.
  1 ... shawnshank
 3. 3.
  başrollerini Keira Knightley*,Mickey Rourke* ve Edgar Ramirez* 'in paylaştığı 2005 yapımı film.yönetmenliği tony scott tarafından yapılmış ve senaryosu gerçek bir hikayeden alınmıştır.keira knightley'in güzelliği ve kötü kız rolleri filme ayrı bir tat katmıştır.
  ... shunketsu
 4. 4.
  son-baş-son şeklinde giden senaryosuyla kafa karıştıran ama bir o kadar de zevk veren film.
  1 ... mansonicaddiction
 5. 5.
  asıl amacı ele alınan yedi taşı yerdeki taşlarla bitiştirerek bitirmenin olduğu, toplam 28 taş bulunan, tavla sayılarıyla okunan, sunta altlık üzerinde oynandığında tadından yenilmeyen, rusların çoğunun soğuk sibirya gecelerinde votkayla beraber oynamaya bayıldıkları strateji oyunudur, karşı tarafı kitleyip, taş çektirirken, bayağı zevk vermektedir.
  1 ... pachuko
 6. 6.
  yahoo sunucularında bir dönemler deli gibi oynadığım oyun..
  genelde avrupalı ve abd'li 40 yaş üstü hatunların tercih ettiği oyun.. tabii neden öyle bilmiyorum; üzerinde geniş sosyolojik araşırmalar yapılmalı..
  ... xiphoideus
 7. 7.
  domino harvey bu iğrenç filmi gördükten sonra sıçtınız lan karizmamın içine diyerek intihar etmiştir, gerçek.
  harbiden ne yapmaya çalıştığı belli olmayan bir filmdi. keira knightley de ayrı bir iğrenç tipti ki, diğer iki abi bile kurtaramadı filmi.
  ... paradigma
 8. 8.
  (bkz: domino s pizza)
  ... lucky strike
 9. 9.
  en az iki en çok dört kişi ile oynanabilen bir tür taş oyunudur, elinizde olan taşları rakiplerden evvel elden çıkarıp, rakibin elinde sayı bırakma mantığına dayanılarak oynanır. oyun altı altı(düşeş) ya sahip oyuncunun yere taş koyması ile başlar. elinizdeki son taşı elden çıkarıp bitmeden bir tur önce ''taş tek'' demezseniz bitişiniz sayılmaz. zevkli bir zeka oyunudur.
  ... zulfikardarbesi
 10. 10.
  http://www.imdb.com/title/tt0421054/

  müziklerini beğendik. abartılı aksiyon sahnelerini de garip karşılamadık. mantık hatalarını göz ardı ettik, 1.5 saate yakın izledik.

  güzeldi.

  40 dakikasını izlemek için 40 dakika gerek ama.

  (ne kadar doğalım değil mi?)
  ... bl