1. 1.
  Rockistanbul 2005'te de sahne alan, vokalde Özlem şimsek adlı sarışın baağyanın bulunduğu, jazz tadında müzik yapan oldukça eğlenceli renkli bir gruptur.
  "işte tam karşınızda tamburadayız"
  3 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  çok acayip bir müzik grubu. fantastik adında hakikaten fantastik bir albümleri mevcuttur. atina adlı şarkıda saksafon inanılmaz duygusal bir hava katar şarkıya bir de solistin * i can try i can try melodisine vurulursunuz ama bir sonraki merdiven şarkısında da yerinde duramazsınız. türkiye üzeri müzik yaptıkları kesindir efendim.
  2 ... sayid jarrah
 3. 3.
  vokallerinin değişmesiyle ''dandadadan'' ismini kullanmaya başlayan ve daha sert bi tarza bürünen, artık başlıktaki isimle aynı olmayan grup.
  2 ... browninni
 4. 4.
  (bkz: fantastik)
  1 ... jassmiana
 5. 5.
  7 kişiyken 4 e düşen sayılarıyla yeni bir grup oluşturan grup. dandadadanın albümünün üçüncü klip çekimleri esnasında davulcuyla basçılarına "siz azalıyorsunuz sürekli yakında drum&bass grubu olursunuz iki kişi hehehehe..." diye geyik yapılmıştır.
  3 ... zlatan1937
 6. 6.
  saksafon her şarkıda aynıymış gibi gelse de, özellikle özlem şimşek'in inanılmaz tatlı vokaliyle çok tatlı şarkıları olan bir gruptur.
  2 ... tudor lodge
 7. 7.
  Vokalist özlem şimşek'in yurt dışına yerleşmesi üzerine zaten 7 kişilik tamburadan sürerken bir quartet şeklind oluşturulan dandadan'a dönüşmüşlerdir... diğer 2 elemanından haber alınmamaktdır. fantastik adlı albumlerini 3 yılda tamamlamışlar norveçte bir studyoda 2 günde kaydetmişlrdir. en güzel şarkıları kesinlikle atina'dır.
  3 ... gulhan seven adam
 8. 8.
  cidden acayip, özgün ve bir o kadar da güzel müzik yapan gruptur. yaz şarkısı günde bir kez dinlenmelidir.

  http://www.radikal.com.tr...p?ek=cts&haberno=4280
  1 ... stalker
 9. 9.
  harika ötesi bir nu-jazz grubudur. türkiye'de böyle bir tane daha grup bulanın alnını karışlarımdır. inanılmaz bir vokale sahiptir kendileri. hayran olunası insanlar bütünüdür.

  özlem simsek - vocals

  korhan futaci - tenor saxophone, back vocals

  özün usta - percussion

  berke can özcan - drums, logdrum and vibraphone

  burak irmak - hammond, rhodes, toccata

  feryin kaya - 5 string electric and fretless bass guitars

  tansu kaner - electronic effects, samples
  2 ... sonika
 10. 10.
  akıllara turuncu rengini getiren, merdiven parçasındaki özlem şimsek in olağanüstü performansı ve yaz müziği ile tamburada olduklarını belli eden grup
  3 ... roksalan