bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  Rockistanbul 2005'te de sahne alan, vokalde Özlem şimsek adlı sarışın baağyanın bulunduğu, jazz tadında müzik yapan oldukça eğlenceli renkli bir gruptur.
  "işte tam karşınızda tamburadayız"
  3 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  çok acayip bir müzik grubu. fantastik adında hakikaten fantastik bir albümleri mevcuttur. atina adlı şarkıda saksafon inanılmaz duygusal bir hava katar şarkıya bir de solistin * i can try i can try melodisine vurulursunuz ama bir sonraki merdiven şarkısında da yerinde duramazsınız. türkiye üzeri müzik yaptıkları kesindir efendim.
  2 ... sayid jarrah
 3. 3.
  vokallerinin değişmesiyle ''dandadadan'' ismini kullanmaya başlayan ve daha sert bi tarza bürünen, artık başlıktaki isimle aynı olmayan grup.
  2 ... browninni
 4. 4.
  (bkz: fantastik)
  1 ... jassmiana
 5. 5.
  7 kişiyken 4 e düşen sayılarıyla yeni bir grup oluşturan grup. dandadadanın albümünün üçüncü klip çekimleri esnasında davulcuyla basçılarına "siz azalıyorsunuz sürekli yakında drum&bass grubu olursunuz iki kişi hehehehe..." diye geyik yapılmıştır.
  3 ... zlatan1937
 6. 6.
  saksafon her şarkıda aynıymış gibi gelse de, özellikle özlem şimşek'in inanılmaz tatlı vokaliyle çok tatlı şarkıları olan bir gruptur.
  2 ... tudor lodge
 7. 7.
  Vokalist özlem şimşek'in yurt dışına yerleşmesi üzerine zaten 7 kişilik tamburadan sürerken bir quartet şeklind oluşturulan dandadan'a dönüşmüşlerdir... diğer 2 elemanından haber alınmamaktdır. fantastik adlı albumlerini 3 yılda tamamlamışlar norveçte bir studyoda 2 günde kaydetmişlrdir. en güzel şarkıları kesinlikle atina'dır.
  3 ... gulhan seven adam
 8. 8.
  cidden acayip, özgün ve bir o kadar da güzel müzik yapan gruptur. yaz şarkısı günde bir kez dinlenmelidir.

  http://www.radikal.com.tr...p?ek=cts&haberno=4280
  1 ... stalker
 9. 9.
  harika ötesi bir nu-jazz grubudur. türkiye'de böyle bir tane daha grup bulanın alnını karışlarımdır. inanılmaz bir vokale sahiptir kendileri. hayran olunası insanlar bütünüdür.

  özlem simsek - vocals

  korhan futaci - tenor saxophone, back vocals

  özün usta - percussion

  berke can özcan - drums, logdrum and vibraphone

  burak irmak - hammond, rhodes, toccata

  feryin kaya - 5 string electric and fretless bass guitars

  tansu kaner - electronic effects, samples
  2 ... sonika
 10. 10.
  akıllara turuncu rengini getiren, merdiven parçasındaki özlem şimsek in olağanüstü performansı ve yaz müziği ile tamburada olduklarını belli eden grup
  3 ... roksalan