bugün

aliexpressten alışveriş yapacam. sepeti onaylayana kadar ürünün fiyatı habire artıyor mk.
Hayaldi AKPyle gerçek oldu bir nesil bunlarla büyüdü yazık.
Dolar dolar.
Eheeheehe iyi ki italya üretimi balsamik sirkelerimi almışım.
Bugün teslim aldım.
Yoksa 40-50 lira fazla para vermek zorunda kalacaktım. 1 sene kafam rahat, alamayan bulamayanlar düşünsün.
Sirkeyi nasıl olsa dolarla almıyoruz, Euro ile alıyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=usQZhIrR93w

Unutmadan; videoyu sonuna kadar izleyin.
Bir ironi veya ters propaganda için paylaşım yapılmamıştır.

Şu an hangi hükümet olursa olsun, bu içinde olduğumuz şartlarda Türkiye'de insanların 2002 yılı satınalma paritesine gelmesi (bir örnek: asgari ücretle 10 tane çeyrek altın alabilmesi) için, ülkenin dış iç borç seviyesini 2002 yılına getirmesi (bunun için en az 500 milyar dolar dış iç borç ödemesini yapması lazım-faizler hariç) için şu ekonomik güç yapı sistem ile kaç yıl geçmesi gerek biliyor musunuz?
3-5-10-20-50-100 yıl demeyin.
Onbinlerce yıl geçse de bu sistem bu yapı ile 2002 yılı insanların satınalma gücüne ve devletin borç seviyesine erişemeyiz.

Borç değil, borcun faizini ödemek için borç bile alamıyoruz.
Ama insanlar mutlu.

Mutlu olmayan veya muhalif olanlar da akp gidince başka bir hükümet rejim sistem program gelince 3-5 sene içinde işler düzelecek sanıyor.
Onlar da akp gidince düzelecek diye umutlu ve mutlu.

Uzun uzun anlatırım ama akp gitse bile hangi program sistem rejim parti kişi olursa olsun, bu sistemden çıkıp yatırım üretim istihdama yönelmek bile Halk devlet olarak 2002 yılı seviyesine gelmemiz en az 15 yıl gerek desem çok iyimser rakam söylemiş olurum.

Kısacası; ülke ve insan olarak şu an 35 yılı kaybetmiş durumdayız.

Daha basit olarak her bilgi eğitim zekâ seviyesinde insanın anlayacağı şekilde örnekleyeyim de anlayın. şu an sihirli bir değnek olsa elimde ve okus pokus yapsam, satınalma paritesi açısından asgari ücretlinin maaşı ile gidip 10 tane cumhuriyet altını alacak duruma gelse biz şu an 2002 seviyesinde olmuş oluyoruz.
Sene 2020, yani 18 senedir yerimizde sayıyor oluruz.

Bu mutlu insanlar için neden üzüleyim ki...
Ciddiyim, dolar 10 lira olmazsa hatırım kalır.
güncel Önemli Başlıklar