bugün

"bu yedi kocalı hürmüz'e tur bindiren kişi olmasın ulan" sorunsalını akla düşüren yazar.
dershane hocasının yazar kişiye pınar hanım dokuzuncu soru yerine dokuzhanım demesiyle türeyen nicktir
insanı dokuz dogurtabilen anlamına gelen bir sözcüktür ve uludagsözlükte bu tanıma uyan birisi bu kelimeyi nick olarak kullanmaktadır.
Rahmetli Barış Manço'nun şarkısında geçen sakızhanımın klonudur,kopyasıdır,imitasyonudur. (bkz: Sakızhanım)
adı çıkmış dokuza inmez sekize kişisidir...
msn'nin fazla kişi alamamasından mütevellit tek başına gece yarısı msn zirvesine katılmıştır.
büyük cesarettir. *
beni yanlız bırakmayıp topiclerime entry giren, msn zirvesinde tek kişi kalana kadar buradayım diyen güzide bir yazarımız.
kendisine rakamla 9 denmesinden de pek haz etmez kendileri.ama bilmiyorki hocası ona rakamla 9hanım demiştir.
dünyanın en iyiliksever insanı olarak addettiğim yazar.kendisine teşekkürü bir borç bilirim.
kendisi için girilen güzel entry sahiplerine minnettar olan yazar*
irc ttnet net tr uludağ sözlük ortamına arada bir uğrayan , fazla kalmayan , bazen bi selam verip "aa galiba bu kez bizle iletişim kurucak dememize sebep olup , 2 dakika sonra hemen kaçan sempatik yazar.** *
tam 23 dk. 39 sn. * irc ttnet net tr uludağ sözlük ortamında bulunarak rekor kırmış ve de bizleri çok mutlu etmiş , muhabbeti sevilesi yazardır.
patates kızartması düşkünü , hatta patates kızartması yapıp yiyelim zirvesi organize etmeyi planlayan yazar.
bize patates kızartacak olan pınar ablamız ;)
irc insanı.master skill i patates ve kızartmaları üstüneymiş. *
patates kızartmasında rakip tanımadımı soylemek istedigim, hodri meydan dediğim yazar.
alakalı olarak,
(bkz: patso)
patates kızartmasında çok da iddialı olmayan ama yine de yenecek güzellikte kızartmalar yapan** hamaratımsı yazar*
dokuzhanim o biçim geyik yapan, neşeli, kalite bir androittir. Androit dememin sebebi, bu kadar iyi bir kişiliği bir insan evladında henüz görmedim hala. görmek de zor zaten... burda yazar olmama vesile olan yazar.
Sürücü kursunda tanıştığım ve bana uludağ sözlüğü tavsiye eden genç fb'lidir
"görükle'ye gidiyorum , özellikle gitmemi istediğin bir yer var mı? " diyerek beni sinir etmeye çalışan görükle aşığı yazar , görükledaş. *
marka olması muhtemel orjinal sevilesi nick
(bkz: aramızda)
geç de olsa muhabetti ilerlettiğimiz yazar kişisi.. hakkında her gün bir şey öğrenmekteyiz efem. misal; hanım kızımız çok deli ıspanaklı börek yaparmış.. sözünü aldım, ilk zirveye yapıp getirecek elceğazlarıyla.. ha bir de yeni adı şöyledir: (bkz: safinaz) *
hangi tarifi istendiğini öğrendiği vakit, sözlükle paylaşmaktan, hatta zirvelere yapıp getirmekten mutluluk duyacak yazar kişisi.
görükle özlemimi giderdiğim yazar. muhabbetine doyum olmaz. tek kötü yanı fenerbahçeli olması. *
15 günde bir gelerek internetimi elinden almak suretiyle sosyal yaşantımı zehir eder,şaka bir yana hayatımın en önemli parçalarından biridir,canımdır,4 yaş büyüğüm olmasına rağmen boy olarak eşitimdir.* **
gece gece beni güLme krizine sokan yazar.. sen beni güLdürdün ben de seni güLdüreyim e mi..