bugün

(bkz: dr gregory house)
(bkz: dr kutsi)

sevdim bebeyim bu karsilastirmayi.
hastane deyince akla numune hastanesi gelen ülkede her zaman galip doktorlar olacaktır.
(bkz: tövbe de çarpılacaksın)
sabahtan akşama karşılıklı ayar vermekle geçmesi gayet muhtemel bir karşılaşma.
doktorlar alır.
sadece robert chase 'in (bakın house, wilson, foreman falan demiyorum) "ben tek siz hepiniz" diyeceği karşılaştırma...
house siler süpürür.
CCC doktorlar siker CCC.
arada wilson abi güme gidebilir.
house md ye yapılan bir hakarettir bu karşılaştırma.
doktorlar hayatın kendisidir house md sadece ütopya.
(bkz: brezilya vs san marino)*
doktorlar kabak tadı verendir.
house md olsa da yesektir.
doktorlar grey's anatomynin çakmasıdır ve house ile karşılaştırılamaz.
karşılaştırılmasının bile "house md" ye haksızlık olacağı aşikar.

doktorlar dizisinde ana tema doktorların yaşadığı zorluklar, insanlık ve aşk. house md de ise hastalardan çok hastalıklara daha bilimsel yaklaşımlar mevcut.
doktorlarda tıp ikinci planda, ilişkiler birinci plandadır. olaylar ilişkiler üzerinde yürür aynı hastanenin kadın doktorları ile erkek doktorları arasında ilişki vardır ve her nedense hiçbirinin başka yerden sevgilisi yoktur. house'ta ise yine ilişkilerin önemi büyüktür ama ana olay yine tıptır. ilişkiler bir yandan yürürken hastalarla ilgili olaylar diğer yandan senkronize bir şekilde yürür yani olaylar bir biri içine yedirilmiştir. o yüzden güzel bir dizidir, izlettirir kendisini.
house md, doktorlar'ın orjinali olan grey's anatomy ile bile daşak geçer. varın siz düşünün.
house md ye hakarettir. oyuncular o kadar sağlam ki ya şu var doktorlarda brazilya dizisi gibi aşk meşk.
house da her dakikası meraktır ne olcak diye.
house md olsun taştan olsun...
doktorlar da bana uzak allaha yakın olsun*
doktorlar dizisinde her gelen hasta ventriküler fibrilasyon a girmeden çıkamaz bu hastaneden. House dizisinde gelen hastalarda ise hayatınızda hiç görmediğiniz vakaalar ile karşılaşırsınız.
house adamı kelime oyunlarıyla tokatlar, dr kutsi bey abazadır direk mevzuya girer.