1. 1.
  araba ilanlarında sıkça karşılaşılabilecek terim..karşılaşıldığında hipokrat yemininde "arabamı temiz kullanacağım" şeklinde bir madde mi var diye sordurtan iddialı ilan..
  4 ... thoth
 2. 2.
  doktor insandan anlıyor arabadanda anlar gibi bir fikre inanmış sokaktaki vatandaşı keklemeyi fırsat bilen doktorlar tarafından her araba satışından önce kullanılan sözcük.
  3 ... trda
 3. 3.
  araba kiralama şirketleri tarafından komisyon alan bazı paragöz doktorlarımızın bu şirketlerin dandik, vuruk, taklalı, her yeri dökülen arabalarını satmak için evrak düzenlediklerine şahit olunmuştur.
  2 ... komandost
 4. 4.
  acaba araba doktordan daha mı temizdir diye merak hissi uyandırır.
  2 ... onur
 5. 5.
  camının bi köşesinde doktor diğer köşesinde askeriye yapışkanı ** bulunan nisan ayında aldığım arabamın oldukça temiz kullanılmış olması örneğinden yola çıkarak doğru bir önerme olduğu kanaatindeyim.*
  2 ... dukur
 6. 6.
  (bkz: bayan doktordan temiz ötesi araba)
  2 ... balyancho
 7. 7.
  "abi doktor ya temiz kullanmıstır arabayı. sterildir falan. ben gordum eldivensiz direksiyonu bile tutmuyodu serefsizim" mantıgıyla dusunulen ve ilanlara klima, hava yastıgı ve benzeri artı ozelliklerle birlikte eklenen galerici sloganı..
  ... kanli nigar
 8. 8.
  araba tamirciliği ile insan tamirciliğinin karıştırıldığını düşündürten durum.doktorluk alanında uzmanlaşmanın giderek arttığını düşünürsek,bir kaç on yıla kalmaz geçerliliğini yitirir kanaatimce.
  ... der ve uzaklasir genc adam
 9. 9.
  saçma bir şekilde doktor=mükemmel insan formülünü savunan görüşle söylenen bir cümle grubu
  ... white pages
 10. 10.
  bir arabanin sahibinin doktor oldugunu ve arabanin da temiz durumda oldugunu anlatan soz obegidir. oncelikle doktor kimdir? tip doktoru var, dis doktoru var, her turlu bilim dalinin doktorasi var ve doktora yapan da o bilim dalinin doktoru oluyor. bunun disinda orgun egitim haricinde bilgi, beceri ve tecrubesiyle "doktor" lakabi alan binlerce adam var memlekette. yani "doktordan temiz araba" denildiginde insanlara verilmek istenen mesaj cok kafa karistirici.. ben mesela makine muhendisi bi doktorun arabasini bi tip doktorunun arabasina tercih ederim. tip doktoru debriyaj balatasini, vites dislilerini mi bilecek? ama makine muhendisi bilir bunlari. makine muhendisi sarki da soyler, cikita da yer ayni zamanda. ama onemli olan burda arabayi bilmesidir. bana ne digerlerinden.. bi de temiz diyolar, ne temizi? neye gore temiz, kime gore temiz. benim bi arkadasim var haftada bir yikanir, mis gibiyim diye dolasir ortada essek kafali.. temizlik gorecedir, araba genel gecer kurallara gore temiz bile olsa, bana ne temizliginden eger motor bitmisse, temiz araba degil yuruyen aksami calisan araba gider. ben su ana kaar temiz diye iyi giden bi araba gormedim. bunlar paradokslardir, hayatin ustunde durulmayan sallanan anlaridir, olaylaridir..aslinda hepsi acidir...
  ... myfairbaby